header bg template

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Akupunktura

Każdy z nas zimą musi funkcjonować na bardziej wzmożonych obrotach. Zimowe temperatury i pogoda przyprawiająca o depresję i trzeba sobie z nimi radzić przez wiele miesięcy w roku.

Niestety polska rzeczywistość nas nie rozpieszcza, zima trwa od listopada nawet do kwietnia, a w tym czasie musimy tak samo zarabiać i pracować na życie jak w lecie, pozostając w pełni zdrowia mimo kaprysów pogody.

Jeżeli odczuwasz, że źle znosisz zimową porę, czujesz się osłabiony i przemęczony pracą, pogodą – pozwól sobie pomóc. Nie musisz katować swojego organizmu ciągłymi tabletkami.

Rozwiązaniem na taki stan są terapie pracy z ciałem, jakie oferuje medycyna Dalekiego Wschodu, tj. masaże, terapie akupunkturowe, akupresura. Przy tym warto stosować zioła, które rozgrzewają, dodają siły witalnej, witamin i niezbędnych minerałów.

Odpowiednio dobrane terapie roślinne wesprą pracę każdej komórki, skutkiem czego cały organizm wzmocni się i będzie zdrowszy.

Rozpoczynając naukę akupunktury rzadko kiedy zadajemy sobie pytanie jakich igieł do akupunktury powinniśmy używać. Zazwyczaj poznając tajniki medycyny chińskiej posługujemy się takimi samymi igłami jak te, którymi posługują się nasi nauczyciele i mistrzowie. Dopiero później, wraz ze zdobywanym doświadczeniem staramy się znaleźć igły, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Nie czekając na ten moment warto już teraz zapoznać się z podstawowymi kryteriami, według których dzielą się igły do akupunktury i zdecydować, które z nich najlepiej będą się sprawdzać w naszej praktyce medycznej.

portfel

CENY ZABIEGU AKUPUNKTURY

Cena zabiegu akupunktury uzależniona jest od wielu aspektów. Generalnie koszt jednego zabiegu akupunktury w realiach polskich nie powinien być niższy niż 70 zł, a w realiach zagranicznych równowartości kwoty 60-100 Euro.

Standardowa cena w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Lublin sięga niekiedy kwoty 120-160 zł za usługę akupunktury, co w naszej ocenie jest kwotą dużą.

W Stanach Zjednoczonych za 1 zabieg wykonany przez specjalistę lekarza medycyny czy lekarza tradycyjnej medycyny chińskiej lub mongolskiej trzeba się liczyć z kwotą od 100- 300 USD.

 

W Niemczech za 1 zabieg akupunktury będziemy musieli zapłacić od 60 do 200 Euro.

Dla porównania w Chinach 1 zabieg akupunktury dla obcokrajowca to koszt 20-40 USD, natomiast specjalista najlepszej szkoły akupunktury w Pekinie wykonuje zabieg w cenie równowartości  60-80 USD za usługę. 

akupunktura_nazwa2

Akupunktura przez wiele wieków była metodą zakazaną, lekarze mianowali ją systemem „znachorskim”, który nie miał podstaw naukowych by „egzystować”. Takie poglądy, rozprzestrzeniające się w całym świecie doprowadziły do zatrzymania rozwoju akupunktury.

Okres ten trwał niemalże od XVII wieku aż po XX wiek. Wówczas to dokonał się przełom – Chiny stały się Republiką Ludową i medycynę ludową postawiono na równi z medycyną konwencjonalną-europejską.

Gabinet Medycyny Naturalnej przy ul. Czerniakowskiej 28A w Warszawie zaprasza na profesjonalne lecznicze zabiegi akupunktury na ciało i akupunktury kosmetycznej.

Aby umówić się na wizytę: zadzwoń na numer 607-489-251 lub odwiedź portal www.enji.pl

wizytowka_akupunktura_enji

akupunktura_definicjaAkupunktura (z łac. acus – igła, punctura – (u)kłucie), jest jedną z terapii zaliczanych do systemu tradycyjnej medycyny chińskiej, która powstała ponad 5000 lat temu i dziś jest ceniona na całym świecie.

System ten oparty jest na filozofii, według której w obrębie ciała przepływa energia przez starożytnych nazwana Qi, wprowadzana w obieg przez 12 niewidocznych kanałów, tzw. meridian.

Kanały te łączą się z każdym organem naszego ciała, a brak równowagi w cyrkulacji energii wpływa na powstawanie różnych dolegliwości.

„Sterowanie przepływem energii Qi” wobec dzisiejszej wiedzy na temat medycyny, a także indywidualnych przekonań każdego człowieka, można traktować jako przenośnię, niemniej jednak bardzo przydatną, gdy chodzi o rozrysowanie właściwych punktów na schemacie akupunktury.

Metoda ta w swojej praktyce wykorzystuje bardzo cienkie igły (grubości włoska), które specjalista wbija w określone punkty na ciele.

Tych, tzw. punktów akupunktury jest ponad 1000, a ich stymulacja oddziałuje na funkcje organizmu człowieka, w rezultacie wzmacniając jego naturalne siły do regeneracji i prowadząc do zdrowienia.

diceNiestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaka ilość zabiegów akupunktury jest wymagana, gdyż w gruncie rzeczy zależy to od osoby, stanu jej zdrowia, dolegliwości, warunków leczenia, wieku czy wreszcie tego, jaka jest jej indywidualna reakcja na terapię.

Liczba zabiegów zawsze jest więc ustalana indywidualnie. Ponadto, powrót do zdrowia wymaga cierpliwości, a problemów które narastały w pewnym okresie czasu nie da się odsunąć natychmiast, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Ogólnie rzecz biorąc, poważne dolegliwości zdrowotne, do których należą np. choroby przewlekłe wymagają poświęcenia im więcej uwagi i częstotliwości zabiegów.

Przy tym na ostre zwichnięcia, czy inne urazy wystarczy nieraz tylko jedna sesja.

logo-inne-akupunktura Istnieje kilka alternatywnych wobec akupunktury. Metod, w których specjaliści nie wykorzystują igieł podczas stymulacji punktów na ciele.

Należą do nich:

Choć brak potrzeby wykorzystywania igieł brzmi zachęcająco, w gruncie rzeczy mogą się one okazać bardziej bolesne.

Ponadto, nie wszystkie punkty na ciele są wrażliwe na powyższe zabiegi, stąd w porównaniu z akupunkturą nie są one tak uniwersalne.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma bezwzględnych przeciwwskazań co do stosowania akupunktury. Dlatego też zabieg ten, o ile wykonywany  przez doświadczonego w tej dziedzinie specjalistę, jest zawsze bezpieczny.

shapeimage_4Opinie według których akupunktury  nie powinno się przeprowadzać  w przypadku takich stanów pacjenta, jak: wiek powyżej 65 lat, miesiączka, ciąża, nowotwory, choroby zakaźne, ogólny ciężki stan zdrowia, czy choroby skóry NIE SĄ PRAWDZIWE !!!

Nie ma przeciwwskazań do korzystania z tradycyjnej akupunktury także w przypadku rozrusznika serca (tutaj nie powinno się wykonywać elektro – akupunktury, a choć nowoczesne rozruszniki nie powinny być naruszone przez stymulację elektryczną, większość pacjentów i ich lekarzy prawdopodobnie nie zdecydowałaby się na sprawdzian z teorii).

Subcategories

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. All Rights Reserved.