A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

 Rwa kulszowa

Akupunktura jako jedna z bardzo skutecznych metod medycyny naturalnej jest w czołówce terapii, które stanowią elitę w walce z bólem.

Dzięki stymulowanemu uciskowi punktów na ciele, w których są zakończenia nerwowe organów, można wpływać na ich funkcjonowanie. Dzięki temu akupunktura nie niesie ze sobą skutków ubocznych jak środki farmaceutyczne wyniszczające wątrobę czy żołądek.

Ból to uczucie, który zna każdy z nas, to sygnał od naszego mózgu, że w organizmie dzieje się coś złego. Są różne rodzaje bólu, m.in. takie które łatwo znieść, jak i te silniejsze, które są wyjątkowo dokuczliwe. Jednym z takich silnych bólów jest ten towarzyszący rwie kulszowej.

Jego źródło „wybija” na skutek ucisku nerwu kulszowego wychodzącego z miednicy mniejszej przebiegającego wzdłuż tylnej tkanki nogi. Jednym słowem to ucisk na bardzo wrażliwe nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1 (zwane nerwem kulszowym – to największy i najwrażliwszy nerw w ludzkim ciele).

Rwa kulszowa jest jedną z najczęstszych form konglomeracji bólowej odcinka kręgosłupowo-lędźwiowego.

Akupunktura w walce z rwą kulszową

Najczęstsze przyczyny powstawania bólu uciskowego rwy kulszowej:

  • dyskopatia okolicy kręgosłupa w której przebiega nerw kulszowy,
  • lokalne stany zapalne drażniące układ nerwowy,
  • choroby zakaźne np. cukrzyca,
  • zmiany nowotworowe,
  • osteoporoza,
  • nieprawidłowa postawa podczas podnoszenia ciężkiego przedmiotu,
  • przepuklina jądra miażdżystego,
  • a nawet ciąża etc.

Jak rozpoznać rwę kulszową?

Jest to gwałtowny ból okolicy lędźwiowej, promieniuje najczęściej do pośladka lub tylnej powierzchni uda, do łydki albo stopy. Zwykle towarzyszy mu uczucie osłabienia siły mięśniowej i drętwienia okolic ciała gdzie biegną nerwy kulszowe.

Czasem bóle mają tak wielkie nasilenie, że chory kładzie się do pozycji leżącej szukając ukojenia w rozluźnieniu okolic lędźwiowych. Mogą przy tym występować zaburzenia czucia w różnych miejscach nóg.

Akupunktura doskonale potrafi odszukać źródło bólu i złagodzić go. A to bardzo ważne by rozpoznać gdzie siedzi źródło problemu, co uciska na nerw powodując silny ból. Na początku lekarz odnajduje na ciele pacjenta punkty życiowe odpowiadające za przepływ energii w obszarze lędźwiowym. Potem wbija w nie cieniutkie mikroigiełki pobudzając układ nerwowy do samo leczenia. Dzięki akupunkturze można szybko złagodzić ten silny ból przynosząc pacjentowi ukojenie w cierpieniu.

Ból niestety rządzi ludzkim mikroświatkiem, potrafi nim zawładnąć niczym największy dyktator i skutecznie odebrać chęci do życia. Dlatego tak ważne są metody skutecznego i szybkiego jego pokonania. Akupunktura króluje wśród tych metod, to jedna z najlepszych na świecie terapii, które skutecznie potrafią rozprawić się ze źródłem cierpienia.

Po co się męczyć zatem, skoro można sięgnąć po bezpieczną i tanią akupunkturę.

Wizytówka gabinet Enji

Add comment


Security code
Refresh

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. All Rights Reserved.