A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Masaż

Każdy z nas miał kiedyś do czynienia z relaksującym dotykiem. Nasze ciało to zaskakująca technologia biologicznie połączonych układów, wśród których prym wiedzie układ nerwowy. To właśnie oddziałując na jego kanały, możemy dotrzeć do wszystkich narządów wewnętrznych i pobudzić pracę komórek z których się składają. Każdy zespół tkanek „opieczętowany” jest splotem nerwów, które łączą go z mózgiem.

Dziś przyjrzymy się bliżej zaskakującej metodzie, która łączy w sobie wiedzę dwóch wielkich systemów leczniczych: medycyny konwencjonalnej oraz jej starszej koleżanki – medycyny Wschodu. Mowa tu o biomasażu, czyli połączeniu elementów z technik masażu klasycznego leczniczego a przy tym oddziaływaniu na punkty biologicznie czynne. Takie połączenie ma kilka celów: uzyskać efekt profilaktyki, wzmocnienia zdrowia pacjenta albo wyleczyć go, czyli chcemy uzyskać cel terapeutyczny. Niektórzy specjaliście twierdzą, że biomasaż jest formą pewnego rodzaju bioenergoterapii, bo podczas stymulacji ciała oddziałuje się na kanały energetyczne odblokowując zblokowane złogi i uwalniając dobrą energię.

Biomasaż - Enji

Prawidłowy biomasaż polega na dedykowanej stymulacji okolic mięśni przy kręgosłupie i kości krzyżowej, synchronicznie stosuje się akupresurę wybranych punktów chińskich na ciele pacjenta. Taki złożony masaż to doskonała technika opierająca się na związkach pomiędzy skórą, układem nerwowym a organami wewnętrznymi, czyli stymuluje odruchy skórno-trzewne i trzewno-skórne, pobudza strefę Heada. Podczas gdy wykwalifikowany lekarz czy terapeuta oddziałuje na punkty lub fragmenty ciała, zostają wzbudzane impulsy nerwowe, które przez nerw rdzeniowy po odpowiednim przeobrażeniu docierają do związanego z nim chorego narządu. Ów pobudzany organ, poprzez instynktowne zwiększenie lub zmniejszenie napięcia m.in. naczyń krwionośnych, dotlenia się bo poprawia się jego ukrwienie, a przy tym każda komórka staje się lepiej odżywiona i może efektowniej funkcjonować.

notebook_girlCo to jest masaż?

Masażem nazywamy oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu, przy biernym zachowaniu masowanego. Masażem leczniczym, nazwiemy taki sposób wykonywania masażu, który przyczyni się do poprawy psychofizycznej sprawności chorego. Znajduje on zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, ginekologii, pediatrii i chorób wewnętrznych.

Dzieje masażu

Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Już 3000 lat p.n.e. odnotowano w dziele chińskim Kung-Fu wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu.

W okresie medycyny sakralnej kapłani zalecali jego stosowanie, tak jak i wód mineralnych, w czasie spełniania obrzędów, które były częścią kultu religijnego i jednocześnie miały znaczenie lecznicze.
Dopiero Hindusi w swej księdze mądrości Weda pochodzącej z 1800 roku p.n.e. podają dokładne wskazówki wykonywania masażu.W okresie medycyny sakralnej kapłani zalecali jego stosowanie, tak jak i wód mineralnych, w czasie spełniania obrzędów, które były częścią kultu religijnego i jednocześnie miały znaczenie lecznicze.

Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z profesjonalych zabiegów masaży zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Gabinetu Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej

prof. Enkhjargal Dovchin

przy ul. Czerniakowskiej 28A w Warszawie

tel. 607 489 251

Zapoznaj się z poniższą ulotką by poznać szczegóły funkcjonowania gabinetu oraz  rodzaje i cennik wykonywanych zabiegów.

brzuch_masaz_film

Masaż brzucha jest częścią masażu klasycznego. poprawia krążenie i pobudza pracę jelit - dzięki temu możesz łatwiej zlikwidować wiele dolegliwości.

Nadwaga jest jedną z największych bolączek naszych czasów. Osobę, która zdecydowała się na odchudzanie czeka wiele wyrzeczeń i trudności. Na szczęście istnieje kilka sposób na szybsze i efektywniejsze zrzucenie wagi. Jednym z najskuteczniejszych jest masaż odchudzający.

kadr_masaz_klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuałów religijnych. Pierwsze dokładne wskazówki wykonywania masażu klasycznego, pochodzą z hinduskiej księgi mądrości Weda z 1800 roku p.n.e.

Gabinet Medycyny Tybetańskiej lekarz Enkhjargal Dovchin "Enji" świadczy wszystkie rodzaje masażu, głównie:

klasyczny relaksacyjny
odchudzający sportowy
izometryczny kontralateralny
limfatyczny zdrowotny
różnych partii ciała, shiatsu
masaż bańką chińską wodny
segmentarny punktowy
tybetański, tajski kosmetyczny
masaż ma uri ajurwedyjski
antycellulitowy ujędrniający biust
lomi lomi
jednostek chorobowych kręgosłupa i karku
twarzy i dekoltu
rehabilitacyjny
chiński
TUI NA

Historia masaży leczniczych i relaksujacych sięga wielu wieków. Przyjemne i kojące działanie bidźców dotykowych. Ponadto w Grecji masaż miał szczególne znaczenie dla sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich.

Więcej informacji na temat historii masażu zamieścimy już wkrótce.

sztuka-masazu1

Jeśli właśnie przetrząsasz Internet w poszukiwaniu profesjonalnego masażysty lub gabinetu, w którym specjaliści oferują szereg rodzajów masażu terapeutycznego, jesteś we właściwym miejscu!

Dzięki wiedzy i doświadczeniu wiemy, jakie techniki masażu są najlepsze dla naszych klientów. Wszystkie one posiadają właściwości zdrowotne. Dowiedz się więcej na temat metod, by wybrać dla siebie tę najbardziej odpowiednią.

Na temat zalet, jakie niesie ze sobą sztuka masażu można by mówić wiele. Niezależnie jednak od stosowanej metody, każdy masaż wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Poprawia krążenie krwi i limfy, dotlenia i tym samym odżywia komórki ciała, łagodzi ból i napięcie mięśni oraz pozytywnie wpływa na regenerację całego organizmu.

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. All Rights Reserved.