A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Medycyna Wschodu

herbatka_chiska5Po powstaniu Nowych Chin rząd poświęcił wiele energii sprawie przygoto­wania personelu medycznego. Założono w całym kraju ogniwa służby zdrowia, dzięki temu ukształtowała się sieć medyczno-sanitarna w mieście i na wsi. W 1988 r. w całych Chinach działało 206 tysięcy jednostek medyczno-sanitar­nych, w których pracowało 3 miliony 724 tysiące osób i było 2 miliony 503 tysiące łóżek w szpitalach. W ostatnich latach w miarę dalszego rozwoju państ­wowych obiektów służby zdrowia rząd kładzie jeszcze większy nacisk na rozwój działalności medycznej. W wyniku tych działań w 1990 roku pracowało 156 tysięcy prywatnych lekarzy, co dało dobre wyniki w zwalczaniu chorób. Po­wstały nowoczesne kliniki i szpitale. Ogromna skuteczność i siła działania medykamentów ziołowych sprawiła powstanie nowych licznych aptek zielars­kich, z których przede wszystkim korzystają ludzie w przypadku złego samopo­czucia. Jest to jakby pierwsza pomoc zdrowotna, bo zielarze oferują prostą i skuteczną kurację w wielu lżejszych schorzeniach. Chorzy nie muszą chodzić do lekarza z dolegliwościami, które można wyleczyć w prosty sposób.

Moi drodzy, ten portal ma za zadanie nie tylko przybliżyć Wam tajniki medycyny naturalnej, wskazać ścieżkę do wyleczenia wielu schorzeń, ale też pokazać jak żyć, aby pozostawać w zdrowiu przez długie lata.

Trzeba ufać naturze, jej drogowskazy nigdy nie pozwolą nam zbłądzić. Natura = człowiek = życie. Tylko egzystencja w harmonii z prawami natury, która czerpie z jej bogatych źródeł jest w stanie zapewnić nam życie w zdrowiu.

Czy wiecie gdzie na Ziemii odnotowuje się przypadki długowiecznego życia? To właśnie w zakątku świata, który jest kolebką medycyny naturalnej ludzie dożywają blisko 150 lat przy doskonałym zdrowiu i siłach witalnych. Chiny – kraj, kultura, która bezgranicznie czerpie z apteki natury i żyje według jej „przykazań”.

medycyna_chinska_roslinka_prof_dovchinZainteresowanie człowieka ziołami datuje się od niepamiętnych czasów. Rośliny, minerały i surowce pochodzenia zwierzęcego stanowiły podstawowe składniki pierwszych leków ludzkości. Odkrycie w 1973 r. przy MA HUANG DUI w prowincji HUNAN medycznych zapisów datowanych około II w. p.n.e., przedstawia dowód, że owiane legendą początki tradycyjnej medycyny chińskiej wywodzą się sprzed tysięcy lat. Odkryte rękopisy przemawiają za tym, że zioła i sporządzone z nich mikstury polecane były dla pacjentów przez ówczesnych lekarzy wędrownych, wiejskich zielarzy czy rodzimych szamanów już w okresie 403—221 r. p.n.e. Byli to także taoistyczni filozofowie-doktorzy, będący równocześnie autorami klasycznych tekstów dotyczących medycyny, którzy trudnili się leczeniem chorób i dolegliwości arystokracji. Medycyna chińska w tym czasie była nierozerwalnie związana z filozofią i religią. Wu SM Bing Fang, jeden z odkrytych rękopisów, zawierał listę 224 przepisów lecz­niczych oraz opis substancji roślinnych, z których sporządzano syropy, nalewki i eliksiry oraz proszki lecznicze, jest równocześnie ważnym tekstem taoistycz­nym, bogatym w duchową mądrość.

china_akupunctureZ powodu wzrostu popularności alternatywnych systemów medycznych na Zachodzie, wielu lekarzy zaczyna poszerzać swoje specjalizacje o niekonwencjonalne formy terapeutyczne. Są to, mówiąc najkrócej, wszystkie metody, których zachodni nurt medycyny nie wykorzystuje w zwyczajowym leczeniu.

Wielu ludzi spotkało się z takimi terminami jak homeopatia, czy ziołolecznictwo i być może nawet nieraz zastanawiało się, czy aby nie lepiej byłoby zastąpić nimi dotychczasowe formy leczenia zwłaszcza, że stosowane przez nich medykamenty zawodzą.

Sporo słyszeliśmy na temat komplementarnych, czy też alternatywnych form leczenia, lecz w zasadzie, czym miałyby się one różnić, od tych, które stosujemy u pacjentów.

Niemniej jednak wiedza na ich temat wśród naszych specjalistów, jak i wśród społeczeństwa wciąż jest jeszcze bardzo mała, stąd tak wiele osób podejrzliwie podchodzi do wschodnich sposobów terapii, nie mówiąc już o tym, że negatywne opinie na ich temat w głównej mierze są wyrażane przez „autorytety” zajmujące się ochroną zdrowia, a którym na sercu leży bynajmniej nie zdrowie pacjentów, ale zyski, jakie gwarantuje sprzedaż farmaceutyków.

logo-nowotworyMożliwości terapii w przypadku leczenia raka jest wiele. Jedną z nich może być wybór komplementarnej terapii alternatywnej, która odnosi się do produktów medycznych jak i praktyk nie będących częścią terapii standardowych i którą stosuje się jako ich uzupełnienie.

Takie metody, jak np. akupunktura mogą opóźnić rozwój istniejących nowotworów, bądź znacznie łagodzić przebieg choroby, eliminując nudności, bóle głowy i inne skutki tendencyjnego leczenia raka.

Nowotwór to ogólnie, grupa komórek niekontrolowana przez nasz organizm i rozrastająca się w sposób nieograniczony, a przy tym korzystająca z jego zasobów i pozbawiająca go substancji odżywczych.

W niektórych przypadkach (jak przy nowotworze w jamie czaszki) chore komórki zajmują miejsce zdrowych tkanek, nie tylko zatruwając organizm swoimi metabolitami, ale wywierając na nie mechaniczny ucisk.

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. All Rights Reserved.