A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Pozostałe metody

e10Moksa to nazwa zabiegu medycyny naturalnej polegającego na terapii ciepłem.

Na początek dowiedzmy się co kryje się pod nazwą MOKSA?

Pewnie wielu z Was zetknęło się z ta nazwą po raz pierwszy. Moksę przygotowuje się z japońskiej rośliny leczniczej o egzotycznie brzmiącej nazwie - mogusa (piołun chiński - Arthemisium Moxae). Dla nas, Europejczyków rośliną jej odpowiedającą jest bylica pospolita, czyli Artemisia Vulgaris. Jednak ma ona znacznie słabsze działanie, aniżeli bylica piołun.

Chińscy zielarze wychodzą na zbiór tej rośliny w czerwcu. Właśnie na początej tego miesiąca przypada okres największej aktywności składników leczniczych Artemisia Moxae (Mogusa). Zbiera się liście, to one służą jako część lecznicza. Co roku tony świeżych liści piołunu chińskiego trafiają do koszyków zielarzy.

Świeżo zebrane liście są następnie suszone na słońcu, ważne aby miały przewiew i nie pleśniały. Po ususzeniu są one tak delikatne, że bez trudy kruszy się je na drobne kawałeczki.

masaz_banka3

Dziś chcemy poruszyć temat, który na pewno zainteresuje wszystkie kobiety, a może i znaczną część dbających o swoje ciało panów. Pomówimy o bardzo skutecznym i przyjemnym sposobie zwalczania cellulitu, pomarańczowej skórki i zbędnej tkanki tłuszczowej - o masażu bańkami chińskimi.

Cellulit to zmora wielu pań, pod tym terminem skrywają się brzydko wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które tworzą na powierzchni skóry fałdki i nieestetyczne grudki. Przeważnie tworzą się one w okolicach ud, pośladków, brzucha, kolan, łydek i barków. Główne przyczyny powstawania cellulitu:

  • wewnętrzne, tu zaliczamy: uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, krążenia żylnego i limfatycznego,
  • zewnętrzne: nieprawidłowa, niezdrowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi, stosowanie używek.

Bańki chińskie doskonale sprawdzają się w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.

Bańki te są znane i używane w Chinach od ponad 3000 lat! Stanowią nieodłączną część lecznictwa Dalekiego Wschodu. Wiele chorób można za ich pomocą wyleczyć:

chromoterapia2Każdy z nas ma swój ulubiony kolor, dobiera ubrania w jego tonacji, otacza się przedmiotami, odpowiednimi do swoich nastrojów i emocji czy gustuje w określonej barwie kwiatów. Barwy widzimy dzięki siatkówce oka. Gdy fala elektromagnetyczna długości od 400 do około 700 nm pada na nasze oko - tworzy się barwny obraz.

Fale maja różną długość, każda z nich tworzy na naszej siatkówce inna barwę i tak powstają kolory: czerwony, żółty, zielony, niebieski itd. Mieszanka wielu fal o różnej długości pozwala nam rejestrować odcienie barw.

Każdy wie, że kolory wywierają na nas duże wrażenie, poruszają nasze zmysły, np. krwiście czerwony kolor działa pobudzająco, niebieski ochładza a zielony uspokaja. Dlatego barwy wykorzystuje się z powodzeniem w leczeniu wielu schorzeń oraz badaniu stanu energetycznego organizmu czy określaniu stopnia zaawansowania choroby.

Udowodniono, światła o określonej częstotliwości jest niezbędne organizmowi do regulacji wielu procesów fizjologicznych.

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a z nią ciepłe i słoneczne dni. Wiele osób zapewne ma problem z figurą, po zimie tu i ówdzie zwisa wałeczek tłuszczyku, jesteśmy ospali, ociężali. NIE MUSI TAK BYĆ!

Przygotowaliśmy dla Was wiosenną apteczkę mieszanek ziołowych, które skutecznie pomogą Wam poprawić sylwetkę oraz samopoczucie.

schudnij-zdrowo

Aby zamówić najlepszej jakości preparaty ziołowe od prof.Enkhjargal Dovchin wyślij e-mail na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub przejdź do sklepu internetowego www.leki-wschodu.pl.

Preparaty, które Państwu oferujemy nie są dostępne w Polsce, pochodzą z krajów Dalekiego Wschodu (Chin, Mongolii, Japonii) i sprawdzane są wyłącznie na potrzeby gabinetu Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej prof. Enji. Możecie mieć pewność, że dostaniecie produkty bezpieczne, skuteczne i najwyższej jakości.

Nigdy nie interesowałam się metodami stosowanymi przez terapeutów zajmujących się medycyną naturalną, aczkolwiek sama, po tym, gdy okazało się, że tabletki, które przyjmuję na swoją dolegliwość nie działają tak jak należy. Prawdopodobnie też, nie zainteresowałabym się irydologią, gdyby nie to, że dzięki niej mój mąż został wyleczony.

IRYDOLOGIA_OKO

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. All Rights Reserved.