A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Od dawna wiadomo, że rośliny mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Ich liście, łodygi, kwiaty czy owoce zawierają bogactwo witamin i cennych składników, których potrzebują komórki naszego organizmu do prawidłowego rozwoju. Większość ludzi nie docenia tej siły drzemiącej w owocach przyrody i sięga po chemiczne zamienniki i suplementy. A przecież człowiek pochodzi od natury i to natura powinna nas żywić i chronić. 

Medycyną naturalną zwie się metody lecznicze, które wykorzystują właśnie moc natury, siłę jej darów. Naturalne leczenie nie niesie ze sobą skutków ubocznych, jest ukierunkowane ściśle na konkretną przypadłość. 

Medycyna Dalekiego Wchodu od wieków pokłada ufność wyłącznie w aptece natury, dlatego też w tych rejonach świata odnotowuje się najwięcej przypadków długowieczności i zdrowia do samej starości. Ludność Chin, Japonii czy Mongolii żyje w zgodzie z naturą i jej darami, swoją dietę opiera tylko na naturalnych składnikach i ciągle dąży do zachowania harmonii pomiędzy energią ciała i otoczenia. 


Moi drodzy, warto sięgnąć po terapie ziołowe, każdy organizm potrzebuje co jakiś czas oczyszczenia. Dlatego zamiast faszerować się lekami, tabletkami, sięgnijcie po prostu po to co oferuje Wam łąka, polana w lesie czy Wasz ogródek. 

 

Jeżeli nie znacie się na ziołach i ich właściwościach, pomoże Wam lekarz medycyny naturalnej. Zapraszamy serdecznie do gabinetu profesor Enkhjargal Dovchin, która wiele lat studiowała wiedzę o roślinach u najlepszych zielarzy wschodu. Jeżeli dokuczają Wam jakieś zdrowotne przypadłości, uwierzcie mi, na każdą z nich można dobrać terapię z ziół czy owoców.

Doświadczony lekarz zielarz poznając chorobę danego pacjenta, potrafi bardzo skutecznie dobrać do niej terapię ziołową. Zielarstwo to też sztuka łączenia ziół i wykorzystywania ich cennych leczniczych właściwości. 

Pamiętajcie jednak, że zioła pije się zaraz wtedy gdy są świeżo parzone, max czas przyjęcia naparu to jakieś 10 godzin. W terapii stosujmy tylko zioła świeże lub prawidłowo ususzone czy zakonserwowane. 

Ziół nie wolno parzyć w pojemnikach aluminiowych! Najlepiej robić to w szkle żaroodpornym. Zioła, które musimy zażyć raz dziennie należy pić przed snem, zaś te które wypijamy dwa razy dziennie przyjmujmy rano i wieczorem. Przy terapii "na trzy razy" analogicznie dawkujmy napar rano, w południe i wieczorem.

Obecnie znamy wiele roślin o właściwościach leczniczych, które są dostępne na wyciągnięcie ręki, bo np. rosną w naszych ogródkach. Są to takie roślinki jak:

- szczaw – czy wiecie że doskonale łagodzi ból i pieczenie w miejscach poparzonych przez pokrzywę, trzeba go rozetrzeć i sok z liści wcierać w miejsce chorobowo zmienione,

- goździki – to przyjaciele osób, których dopadła angina, trzeba je rozgryźć i ssać a pomogą złagodzić ból gardła,

- czosnek – skutecznie obniża poziom cholesterolu, ma działanie jak naturalny antybiotyk, zaleca się zjadanie kilku ząbków dziennie,

- jeżówka – ta niepozorna roślinka bezboleśnie i skutecznie przyspiesza gojenie się ran,

- nasiona wiesiołka – wykazują działanie lecznicze podczas zapalenia stawów a zwłaszcza w chorobach układu krążenia,

- korzeń kozłka lekarskiego – dla nerwusów, bo uspokaja, stosuje się go zatem do zmniejszenia bezsenności i nerwów.

To tylko niektóre rośliny, które rosną obok nas, a mogą przynieść nieocenioną ulgę w cierpieniu. Moi drodzy i nie trzeba od razu niszczyć sobie wątroby antybiotykami, ciężkimi tabletkami przeciwbólowymi, czasami wystarczy skorzystać z apteki natury. 

Dawniej człowiek odkrywał właściwości roślin obserwując ich wpływ na zwierzęta. Wraz z biegiem lat człowiek zaadoptował rośliny, zaczął poznawać ich potrzeby i uprawiać je.

Tym sposobem niektóre rośliny trafiły do obcych sobie warunków klimatycznych i zaczęły być dostępne dla nowych pokoleń, oferując im za ciężką pracę podczas hodowli, swój cenny wachlarz właściwości. 

Rośliny zaczęto poznawać na nowo, wprowadzać je do swojej diety i przechowywać. Ta cała wiedza o zachowaniu roślin częściowo została spisana, dlatego dziś możemy z niej korzystać.

Pierwsi pokusili się o to Sumerowie, odnaleziono recepty kapłanów sumeryjskich, którzy opisywali w nich zastosowanie ziół takich jak: piołun, figa, rumianek czy koper włoski. Przygotowywano z nich napary, nalewki, a także proszkowano ich kwiaty, liście czy łodygi. 

Ta wiedza jest dziś ogromna i stoi przed nami otworem. Problem w tym, że nie chcemy z niej korzystać, nie chcemy poddźwignąć dziedzictwa, jakie zostawiły nam minione pokolenia znachorów, kapłanów zielarzy, lekarzy. 

Mimo że wiedza o naturalnych sposobach leczenia jest ogromna, to wciąż trwają badania, które mają na celu jej poszerzenie. Nie zaprzestano starań nad poznaniem nowych form roślinnych, jak również tych starych.

Wiele składników roślinnych, których uprzednio nie można było kwalifikować do leków, dziś odgrywa nową ważną rolę fizjologiczną.

W wyniku nieustannych badań nad roślinami leczniczymi i lekami ziołowymi, procesami produkcji i metodami analitycznymi, pozytywna siła ziołolecznictwa stale rośnie i lek roślinny znów odnalazł swe zapomniane miejsce w medycynie.

Zapraszamy do gabinetu profesor Enji! Poznaj siłę roślin! Zadzwoń i umów się na wizytę!

Add comment


Security code
Refresh

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. All Rights Reserved.