A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Wstęp do kłamliwych wypowiedzi na temat lekarzy medycyny naturalnej w pseudo mediach "głównego nurtu".

Wielu z nas do końca nie orientuje się czego można oczekiwać po wizycie u lekarza medycyny wschodniej. W mediach "głównego nurtu" do niedawna rozpowszechniane były kłamliwe poglądy o skuteczności tych metod. Mając to na uwadze zmuszeni jesteśmy do stawienia temu czoła i odpowiedzi. Dlatego podajemy co następuje:

1. Praktycznie wszyscy specjaliści medycyny tradycyjnej w Polsce to bardzo dobrze wykwalifikowane osoby, lekarze medycyny, doktorzy, a nawet profesorowie wyższych uczelni medycznych. Największą ich część stanowią lekarze pochodzenia mongolskiego. Z naszych ustaleń jest ich w Polsce około 300 osób. Drugą także liczną grupą są chińscy lekarze i tutaj mamy ich 200. Do trzeciej grupy zaliczamy lekarzy pochodzenia wietnamskiego. Niestety nie uzyskaliśmy wiarygodnych danych co do ich prawdziwej liczby. Pracownik Ambasady Wietnamskiej przekazał nam, że w Polsce mieszka i pracuje około 100 lekarzy wietnamskich. Jednak jak zapytaliśmy o to czy pracują w swoim wyuczonym zawodzie otrzymaliśmy informacje, że takich lekarzy jest 500 :-) (cokolwiek to oznacza).

2. Standardowy proces dydaktyczny lekarza medycyny wschodniej, tradycyjnej czy naturalnej w takich krajach jak Chiny, Mongolia czy Rosja to minimum 9 lat ciężkiej pracy. Pierwsze sześć lat to nauka tych samych zagadnień co na typowych studiach medycznych plus dodatkowe trzy lata na tzw. medycynę wschodnią, a raczej uzupełnienie medycyny zachodniej czyli trafnie nazywaną przez niektórych medycyną zintegrowaną.

3. Skuteczność medycyny tradycyjnej na Wschodnie nie jest nigdzie kwestionowana. Istnieje przeszło 200 tyś różnych przekładów, prac naukowych oraz książek na ten temat. Od dawna nie jest to już temat tabu, a uczyć się tego może każdy, nawet już w Unii Europejskiej. Harvard Medical School od kilku lat organizuje dla swoich lekarzy specjalne kursy i szkolenia w celach integracji z wielowiekową medycyną wschodnią. W Anglii istnieją już pierwsze bardzo profesjonalne szkoły ziołolecznictwa, które wydają zaświadczenia dla przyszłych terapeutów medycyny naturalnej. Niestety koszty uczestnictwa w tych zajęciach są daleko pozna możliwościami normalnych ludzi.

4. Do niedawna kiedy granice były zamknięte dla swobodnego przemieszczania obywateli wewnątrz Unii oraz znacznie utrudnione poza nią- studiowanie w Chinach dla Polaków było też bardzo trudne. Dziś każdy może dowolnie wybierać i studiować co chce nawet takie kierunki jak akupunktura, naturalne terapie medyczne czy ziołolecznictwo wschodnie. Wyznacznikiem tutaj jest jedynie grubość portfela bo studia te też nie należą do najtańszych. W Chinach studiowanie kierunku "alternative medicine" zawsze postrzegane było jako elitarne gdyż jedynie najlepsi studenci z roku otrzymywali możliwość i zaszczyt uczestnictwa w nim. 

Różnice pomiędzy wizytą u lekarza medycyny klasycznej, a tradycyjnej?

Prawdziwy lekarz medycyny wschodniej tych różnic albo nie zobaczy albo nie będą one tak widoczne. Dlaczego? 

Zawsze dla lekarzy wschodnich największym problemem była nauka języka obcego oraz komunikacja z pacjentem. To jest w Polsce rzeczywiście duży problem. Naszym zdaniem lekarz MUSI rozmawiać w języku swojego pacjenta bo jak niby ma go zrozumieć i to co do niego mówi. Spotkaliśmy się w Polsce z gabinetami, gdzie przy lekarzu prowadzącym siedzi tłumacz i przekazuje wszystkie informacje na zasadzie tłumaczenia. Nie uważamy, że ta metoda jest dobra! Po pierwsze tłumacz musi być bardzo dobrze przygotowany do swojego zajęcia, a po drugie są rzeczy w diagnostyce, których po prostu przetłumaczyć się nie da, nie mówiąc już o analizie badań medycznych czy laboratoryjnych. Dla nas może to wyglądać trochę jak teatr "Monthy Pythona".

Największą różnicą, która powinna naszym zdaniem łączyć, a nie dzielić jest zasadnicze podejście do pacjenta. W medycynie akademickiej jest to leczenie objawowe, a w medycynie wschodniej leczenie holistyczne.
Lekarz medycyny klasycznej ma zdecydowanie mniej do zaoferowania w kwestii diagnostyki bo wszystkim czym się wspiera są drogie badania diagnostyczne. Bez sprzętu postawienie dobrej diagnozy jest wykluczone lub mało dokładne. Medycyna wschodnia bazuje na diagnostyce, prewencji oraz profilaktyce i leczeniu bez drogich urządzeń wspomagających. Tylko dla ostatecznego potwierdzenia pewnych założeń diagnozy wysyła się pacjenta na określone badania celem potwierdzenia lub wykluczenia przypuszczeń chorobowych. Nigdy nie bada się na zapas bo to oznacza zwiększenie kosztów leczenia pacjenta, a bardzo często jest to czynność zbędna.

Co warto wiedzieć przed wizytą?

Trzeba tutaj podąć dwie zasadnicze rzeczy przed wizytą: 

1.  Wizyta u lekarza medycyny wschodniej nigdy nie jest krótka! 

Podstawą właściwej diagnozy jest obserwacja pacjenta, a bez dostatecznie długiej analizy organoleptycznej nie jest to możliwe. Tak więc z założenia pierwszy kontakt z lekarzem trwa na ogół minimum 60 minut lub nawet dłużej - w zależności od skomplikowania przypadku.

2. Nastawienie lekarza medycyny wschodniej do pacjenta jest zawsze pozytywne i miłe! 

Nie można leczyć dobrze bez wiary w poprawę stanu zdrowia swojego pacjenta. Etyka lekarza medycyny wschodniej nakazuje zawsze miłe traktowanie swoich pacjentów. 

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny wschodniej?

Najlepiej dowiesz się o tym odwiedzając stronę gabinetu akupunktury prof Enji

Link do strony

  zobacz_tez2

Cennik zabiegów akupunktury

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Co to jest akupunktura? - prof. Enkhjargal Dovchin

Odczucia przy zabiegu akupunktury - prof. Enkhjargal Dovchin

Akupunktura na spokojny sen

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Akupunktura - lata świetności

Akupunktura w XX wieku

przeczytaj_ebooka

 

 

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin".Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków. Pobierz na naszym portalu - cały e-book za DARMO!

Add comment


Security code
Refresh

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. All Rights Reserved.