A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

notebook_boyW każdym z nas kiełkuje gdzieś ziarenko ciekawości i chęci poznania. Jeżeli mówimy o medycynie naturalnej Dalekiego Wschodu to nie sposób ominąć metodologii akupresury.

Co kryje się pod nazwą akupresura?

To seria zabiegów łudząco przypominających akupunkturę, lecz w tym przypadku narzędziem lekarza jest dotyk. Dlatego właśnie akupresura polega na odpowiednim głaskaniu, uciskaniu, opukiwaniu lub też masowaniu określonych punktów na ciele człowieka w myśl doświadczalnie uwarunkowanych zasad i sposobów.

Można by rzec, że matką tej metody jest kultura chińska w której to właśnie odkryto leczniczy wpływ dotyku na organizm człowieka oraz połączono go z mapą punktów życiowych na ciele.

Przez wiele wieków prowadzono badania i eksperymenty dotyczące efektywności tej metody, prowadzi się je nawet do dziś - każde z nich potwierdzają skuteczność tych zabiegów!

Pacjenci odczuwają jak zmienia się przepływ energii podczas zabiegu, ciało rozluźnia się, zanikają napięcia i uciski. To nieoceniona metoda lecznicza w wielu przypadkach nawet wyjątkowo poważnych chorób, po udarach, przy rehabilitacji etc. Najważniejsze to umeijętne stosowanie akupresury. Nie jest to metoda łatwa, lekarz który będzie w stanie stosować zabiegi akupresury musi zdobywać wiedzę o jej metodologii przez wiele lat.

AKUPRESURĘ zwie się również REFLEKSOTERAPIĄ, dlatego że niesie ona ze sobą nie tylko właściwości lecznicze ale też bardzo uspokaja organizm, wprowadza w stan odprężenia i ukojenia.

akupresura-zdrowy-dotyk

Jak to działa?

W akupresurze lekarz uciska punkty na naszym ciele, tzw. receptory. Są to unerwione miejsca kluczowo połączone z narządami wewnętrznymi. Dlatego akupresura może mieć tak szerokie działanie. Masując punkty życiowe na ciele człowieka uzyskuje się lepsze ich ukrwienie, a co za tym idzie poprawia się również praca organów wewnętrznych, które ściśle z tymi punktami kooperują. 

Ścisłe badania nad mechnizmem działania akupresury ciągle trwają, wszkaże nauka nie wie jeszcze na 100% jakie procesy zachodzą w naszym ciele i wpływają na tak wielką efektywność akupresury. Jednakże jej skuteczność jest niepodważalna.Taki masaż leczniczy pozwala poprawić samopoczucie, dodaje energii, przywraca zdrowie i znacząco regeneruje siły.

emergency

UWAGA! TO TRZEBA WIEDZIEĆ!

W akupresurze wykorzystuje się te same punkty na ciele człowieka, jak w wypadku akupunktury. Masaż zawsze powinien rozpoczynać się od lewej nogi i śródstopia.

 

W jakiej kolejności masować poszczególne receptory, aby efektywność zabiegu podnieść do maksimum?

  1. Nerki, przewód moczowy i pęcherz moczowy, po to by związki trujące uaktywnione podczas masowania zostały natychmiast wydalone i nie przedostały się do krwioobiegu.

  2. Głowa - bojest to centrum dowodzące dla każdego narządu.

  3. Żołądek, jelita, wątroba i trzustka - są to organy odtruwające i regulujące przemianę materii. Od ich działania zależy, czy występują produkty odbudowujące dla każdego narządu.

  4. Punkty limfatyczne - wskutek czego zagwarantowany jest rozpad produktów osadowych i wystarczająca ilość przeciwciał.

  5. Pozostałe punkty różnorakie, dobierane w zależności od schorzenia według wykazu chorób i receptorów.

Drodzy pacjenci, należy pamiętać również, że kolejność jak również ilość receptorów jest bardzo ważna i zależy do choroby u Was zdiagnozowanej. Choroba osłabia zwykle część naszego systemu ustrojowego, a nie tylko jeden narząd. Przecież nasze organy ściśle są ze sobą połączone i dlatego oddziałują na siebie, niedorozwój jednego z nich przenosi się automatycznie na inne.

Dlatego tak ważna jest praca mająca na celu usprawnienie całego organizmu.

Jak długo powinniśmy masować receptory?

Zasada jest taka, że przeciętnie każdy punkt wienien być masowany przez okres około trzech minut. Stopy są skrabnicą punktów życiowych, dlatego trzeba je masować codziennie.

Gdy rozpoczynamy naszą terapię akupunktury, na początku możemy odczuwać lekki dyskomfort, objawiający się opuchnięciami stóp, nasileniem objawów choroby czy zwiększonym oddawaniem moczu. Wtedy oznacza to, że proces odblokowywania energii następuje, że się rozpoczął.To dobry znak, bo teraz będzie już tylko lepiej.

W przypadkach ostrych ataków (atak serca, kolki, bólu głowy, brzucha) należy masować natychmiast wyłącznie specjalnie wyznaczoną do tego strefę!

Lekarz radzi!

Pamiętajmy, że na naszych stopach kwitnie wachlarz możliwości, odpowiadają one za całe ciało, są odzwierciedleniem naszych narządów wewnętrznych. Dlatego DBAJMY O STOPY. Prawidłowa postawa, odpowiednie obuwie, zdrowe stopy to recepta na zdrowe narządy.

ZADBAJMY O:

  • ukojenie dla stóp: moczenie stóp w solach, masowanie, kremowanie,

  • pozbycie się zgrubień i nagniotków,

  • używanie różnego rodzaju wałków do masażu stóp, rollerów,

  • używanie wkładek do butów z uwypuklonymi receptorami,

  • noszenie specjalnego obuwia pobudzającego receptory,

TO NAPRAWDĘ DZIAŁA! PRZEKONAJ SIĘ SAM!

akupresura2

Jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnych zabiegów akupresury zapraszamy do gabinetu MEDYCYNY TYBETAŃSKO-MONGOLSKIEJ  prof. Enkhjargal Dovchin.

DOWIEDZ SIĘ JAK SIĘ ZAPISAĆ NA WIZYTĘ - KLIKNIJ TUTAJ.

Komentarze   

+2 #10 Margo 2014-02-19 13:02
Punkty znajdujące się na meridianach reagują również na bodźce cieplne (np.moksa),świe tlne (np.lampa bioptron) i elektryczne (np. automeridian).
Kluczem dla powyższych (i innych) metod jest dobra znajomość tej dziedziny medycyny chińskiej.
Cytować
+3 #9 akupresura nazwa 2010-09-05 08:42
Nazwa "akupresura" utworzona jest na wzór terminu akupunktura i w rzeczywistości znaczy "naciskanie igłą" (acu to narzędnik od łac. acus, igła).
Cytować
+1 #8 książki akupresura 2010-09-05 08:41
# Kuan Hin: Chiński masaż i akupresura. Warszawa. Wydawnictwa Lekarskie PZWL,2001.
# Masafret Hedi: Akupresura stopy. Katowice. Wydawnictwo Storczyk, 1995.
# Tahshawa Dedi: Akupresura dłoni. Katowice. Wydawnictwo Storczyk, 1995.
# Turgeon Madeleine: Akupresura bez tajemnic. Warszawa. Wydawnictwo Klub dla Ciebie, 2003.
# Weinmann Marlene: Akupresura. Warszawa. Wydawnictwo Klub dla Ciebie, 2000.
Cytować
+2 #7 akupresura książki 2010-09-05 08:40
# Frank R. Bahr: Akupresura. PZWL, 1998, Warszawa.
# Michał Domański, Olgierd Domański: Zdrowie w twoich rękach: leczenie akupresurą. KAW, 1189, Kraków.
# Milanowska, Kazimiera: Kinezyterapia. Warszawa. Państ. Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1985.
# Bahr Frank R.: Akupresura. Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, # Górnicka, Jadwiga: Apteka natury. Warszawa. Wydawnictwo AWM ; 1994.
# Jadwiga Górnicka, Jan Górnicki: Zdrowie przez dotyk. CIR, 1992, Warszawa, ISBN 978-83-7250-416-6.
# Jarmey Chris: Akupresura w codziennych dolegliwościach . Warszawa : Wydawnictwo Delta W-Z, 1995.
Cytować
+2 #6 akupresura chińska 2010-09-05 08:37
Dotknięcia odblokowują przepływ energii Yin i yang i prowadzą do ich zrównoważenia. Według medycyny chińskiej brak tej równowagi jest przyczyną większości chorób somatycznych.

Akupresura jest "miękką" wersją akupunktury i według zwolenników podobnie jak ona jest cennym uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej . Nadmierne lub nieumiejętne stosowanie akupresury, zwłaszcza u osób wrażliwych na nią, może prowadzić do takich objawów jak np. biegunka, kołatanie serca lub wymioty.
Cytować
+3 #5 akupresura zachodnia 2010-09-05 08:36
Naciski wpływają na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy pobudzając zakończenia nerwowe znajdujące się w tych miejscach. Powstałe w ten sposób impulsy biegną drogami nerwowymi do ośrodkowego układu nerwowego dochodząc do kory mózgowej i stamtąd dalej drogami nerwowymi do chorego narządu. Powoduje to zmniejszenie bólu i poprawienie czynności danego narządu.
Cytować
+2 #4 Co to jest? 2010-09-05 08:35
Akupresura - tradycyjna metoda leczenia wywodząca się z chińskiej medycyny naturalnej. Metoda ta znana była w Chinach już kilka tysięcy lat temu. Polega ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych miejsc na ciele człowieka.

Fajne wrażenia i dobre samopoczucie po zabiegu - polecam :lol: :lol:

Witek
Cytować
+3 #3 Acupresure 2010-09-04 18:31
Advantages of Using Acupressure include relieving pain, balancing the body, and maintaining good health. Acupressure's healing touch reduces tension, increases circulation, and enables the body to relax deeply. By relieving stress, acupressure therapy strengthens resistance to disease and promotes wellness. Learn self-acupressur e point formulas for various energy imbalances and healing applications.
Cytować
+3 #2 Akupresura i masaż 2010-09-02 17:27
Dobry masaż klasyczny w połączeniu z elementami akupresury może zdziałać cuda. Filozofia tych zabiegów jest znana od tysięcy lat i przetrwała do dziś w różnych opisach.

Regularne korzystanie z dobrodziejstw refleksologii daje znakomite efekty terapeutyczne gdzie praktycznie większość chorób zwyrodnieniowyc h jest do wyleczenia. Przede wszystkim jednak wzrasta samopoczucie i przemiana materii w organizmie człowieka.

Niestety ciężko jest znaleźć dobrego fachowca od akupresury. Trzeba też powiedzieć, że dobrze wykonany zabieg boli, a nawet powoduje zakwasy w stopach lub napady ciepła bądź zimna.

Robert ze Szczecina
Cytować
+3 #1 Marta Goła 2010-09-02 06:31
Byłam na zabiegach masażu i akupresury w gabinecie pani prof. Enji. Jestem bardzo zadowolona ponieważ masażysta sam wiedział w jaki sposób i gdzie zastosować akupresurę. Tak jak wyczytałam w książce zostałam też pouczona w gabinecie odnośni akupunktury i jej zastosowania. Pani prof. poinformowała mnie jeszcze o innych możliwościach wykorzystania akupresury w połączeniu z akupunkturą i bańką ogniową. Po zastosowaniu takiej terapii mój stan zdrowia uległ szybkiej poprawie.
Odzyskałam siłę ducha i chęć do życia. Moje ciało odmłodniało i zaczełam cieszyć się z tego, że nadchodzi dzień.
Spacery sprawiają mi znowu przyjemność.

Wiem, że najlepsi lekkoatleci stosują przedstartowo zabiegi akupresury, masażu i akupunktury tak więc musi to działać i być skuteczne. Jest przecież znane od tak długiego czasu.

pozdrawiam
Marta z Konstancina
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.