header bg

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Aktualności

Lato nastało u nas już w pełni, a wraz z nim słupek rtęci radośnie balansuje ponad wakacyjną granicą 25 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura cieszy ale również męczy.

upaly-enji

Podczas upałów należy wyjątkowo dbać o organizm. Pamiętajmy, aby często uzupełniać ubytki wody, aby dostarczać do organizmu odpowiednie składniki mineralne, jak sód i magnez. Ale same płyny nie wystarczą, aby nasz organizm mógł sprawnie i zdrowo funkcjonować.

Jak ugasić pragnienie podczas upałów?

Nie jest tajemnicą, że podczas upalnych dni trzeba organizm stale nawadniać przyjmując dużą ilość płynów. Ale czy wiemy, co najskuteczniej gasi pragnienie i jest zdrowe dla naszego organizmu?

"Volenti non fit iniuria", co w tłumaczeniu oznacza: "chcącemu nie dzieje się krzywda". Moi drodzy, jak rozumiecie ten przekaz? 

Nasz kraj, nasz świat coraz bardziej pogrąża się w błędnym kole opinii, krytyki, obłudy, kłamstwa. Wszystko kręci się wokół pieniędzy, kapitalizm zatracił w nas powszechne prawo równości i ciągle popycha nas do szufladkowania.

Jeżeli tylko ktoś próbuje zrobić coś dobrego, od razu jest to odbierane jako "dziwne", bo przecież modna jest krytyka, a nie poprawność i chęć bezinteresownej pomocy.

Zastanówcie się tak dłużej, czy my jako obywatele Polski mamy prawo do 100% decydowania o sobie, o swoim życiu, leczeniu? Czy państwo nie za bardzo ingeruje w nasze decyzje, czy nie chce nas ubezwłasnowolnić? 

Niestety coraz bardziej dostrzega się negatywny wpływ klasy rządzącej, która próbuje zmuszać obywateli by żyli zgodnie z jej światopoglądem. Niemalże wszystkie media są manipulowane, przekazuje się tylko co, co władza i możni danej branży życia chcą upublicznić.

Nie mówi się otwarcie o pełnych prawach człowieka, bo przecież nieświadomym, niedouczonym tłumem łatwiej jest manipulować. 

W ostatnim czasie spotkał nas nie lada zaszczyt, a mianowicie odwiedził nasz gabinet przy ul. Czerniakowskiej 28a w Warszawie bardzo ciekawy gość.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University ofTraditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.

Zabieg akupunktury

Akupunktura to bardzo skuteczny zabieg i wbrew podświadomemu przekonaniu o bólu kłucia - nie boli. 

PO PIERWSZE – nie denerwuj się

Jeżeli pierwszy raz stykamy się z terapią akupunkturową, nie powinniśmy się jej bać. Akupunktura nie boli i jest bezpieczna dla naszego organizmu.

PO DRUGIE – diagnoza to podstawa

Na początku lekarz musi nas zbadać i określić obszar ciała, który odpowiada za nasze dolegliwości. Tam bowiem będą zakończenia nerwów organów wewnętrznych. Lekarz medycyny naturalnej bada przeważnie puls, tęczówki oczu (irydologia) jak też język.

Czy wiecie jak wielki wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego mają witaminy, składniki mineralne, enzymy etc.? Te mikroelementy są niezbędne do prawidłowej pracy podstawowych elementów naszego ciała - komórek.

Zaufaj naturze

W obecnych czasach obserwujemy niestety coraz intensywniejszy proces "wypierania" tych cennych składników z żywności. Technologicznie przetwarzany przemysł spożywczy kieruje się bardziej w stronę ilości, a nie jakości.

Spożywanie coraz większej ilości GMO, sztucznych konserwantów, "upiększanych" i uszlachetnianych produktów prowadzi do zachwiania równowagi biologicznej ustroju, a w konsekwencji do różnych chorób, jak alergie, nerwice, wrzody, nieżyty dróg pokarmowych, oddechowych, kwrionośnych etc.

Pamiętajcie, że sztucznie wytworzone przez przemysł farmaceutyczny witaminy i odżywki nie mogą absolutnie konkurować z naturalnymi mikroelementami zawartymi w roślinach. Nasz organizm lepiej i szybciej przyswaja sobie składniki zawarte w postaci naturalnej w produktach żywnościowych i tak reguluje ich dobór, że niegdy nie dopuści do ich przedawkowania.

Rekiny farmacji tak silnie zakorzeniły swe wyroby w naszej kulturze i mentalności, że zapomnieliśmy jaka jest istota naszego człowieczeństwa i co jest jej źródłem. Nastawiono nas przeciwko naturze, która od pradziejów była i jest dla nas najlepszą "matką" i niezastąpionym lekarzem. 

W ostatnim czasie obserwuje się gwałtowny wzrost popularności medycyny naturalnej i jej metod profilaktyki. Ludzie przejrzeli w końcu na oczy i dostrzegli, iż zdrowie organizmu nie zależy wyłącznie od garści tabletek, minerałów i suplementów.

Organizm ludzki jest bardzo skomplikowany i jego szczęście oraz zdrowie uwarunkowane są od szeroko pojętego zadowolenia psycho-fizycznego. 

Koncerny farmaceutyczne boją się świadomości społeczeństwa, bo takim narodem nie można manipulować. Ogromna kasa jest zatem wpompowywana w reklamy mające na celu stworzenie pozytywnego wizerunku leków chemicznych, rząd celowo próbuje ogłupić masy.

Elita, która nami rządzi toleruje i aktywnie wspiera politykę, której efekty są szkodliwe dla zdrowia populacji. Niestety większość społeczeństwa ulega medykalizacji a o to właśnie chodzi firmom farmaceutycznym – o odczłowieczenie ludzi, pozbawienie ich wyboru, myślenia i emocji.

Niech każdy myśli, że jest słaby w tym świecie, wiedza jest siłą i dlatego się nam ją odbiera. 

Poznaj medycynę naturalną! Zaufaj naturze i doceń jej siłę ukrytą w wielu różnorodnych metodach leczenia:

Sposoby na alergię

Refleksologia

Masaże

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.