header bg

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Aktualności

Lato nastało u nas już w pełni, a wraz z nim słupek rtęci radośnie balansuje ponad wakacyjną granicą 25 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura cieszy ale również męczy.

upaly-enji

Podczas upałów należy wyjątkowo dbać o organizm. Pamiętajmy, aby często uzupełniać ubytki wody, aby dostarczać do organizmu odpowiednie składniki mineralne, jak sód i magnez. Ale same płyny nie wystarczą, aby nasz organizm mógł sprawnie i zdrowo funkcjonować.

Jak ugasić pragnienie podczas upałów?

Nie jest tajemnicą, że podczas upalnych dni trzeba organizm stale nawadniać przyjmując dużą ilość płynów. Ale czy wiemy, co najskuteczniej gasi pragnienie i jest zdrowe dla naszego organizmu?

W ostatnim czasie spotkał nas nie lada zaszczyt, a mianowicie odwiedził nasz gabinet przy ul. Czerniakowskiej 28a w Warszawie bardzo ciekawy gość.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University ofTraditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.

Czy wiecie jak wielki wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ludzkiego mają witaminy, składniki mineralne, enzymy etc.? Te mikroelementy są niezbędne do prawidłowej pracy podstawowych elementów naszego ciała - komórek.

Zaufaj naturze

W obecnych czasach obserwujemy niestety coraz intensywniejszy proces "wypierania" tych cennych składników z żywności. Technologicznie przetwarzany przemysł spożywczy kieruje się bardziej w stronę ilości, a nie jakości.

Spożywanie coraz większej ilości GMO, sztucznych konserwantów, "upiększanych" i uszlachetnianych produktów prowadzi do zachwiania równowagi biologicznej ustroju, a w konsekwencji do różnych chorób, jak alergie, nerwice, wrzody, nieżyty dróg pokarmowych, oddechowych, kwrionośnych etc.

Pamiętajcie, że sztucznie wytworzone przez przemysł farmaceutyczny witaminy i odżywki nie mogą absolutnie konkurować z naturalnymi mikroelementami zawartymi w roślinach. Nasz organizm lepiej i szybciej przyswaja sobie składniki zawarte w postaci naturalnej w produktach żywnościowych i tak reguluje ich dobór, że niegdy nie dopuści do ich przedawkowania.

Poznaj medycynę naturalną! Zaufaj naturze i doceń jej siłę ukrytą w wielu różnorodnych metodach leczenia:

Sposoby na alergię

Refleksologia

Masaże

A psikkk....

Dokucza Ci nieprzemijający katar sienny, uskarżasz się na zapalenie spojówek, nos swędzi Cie niemilosiernie, boli gardło, kichasz, sen z powiek spędzaja niespokojne koszmary, partner skarży się, że zacząłeś chrapać, odczuwasz sporadyczne bóle głowy, dokucza Ci ogólne uczucie zmęczenia, zaobserwowałeś zmiany skórne, masz kłopoty z koncentracją?

Zmagasz się zatem z A L E R G I Ą, tak jak tysiące innych osób o tej porze roku.

alergia

Czym jest alergia i co to za choroba?

Moi drodzy, alergia to po krótce mówiąc nieprawidłowa odpowiedź organizmu na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, z którymi stykami się na codzień, powszechnie w otaczającym nas środowisku.

Czy wiesz, że aż 20% naszej populacji boryka się z tą uciążliwą dolegliwością...

niepokonani

Zwracamy się z serdecznym apelem do przedstawicieli kultury, sztuki, nauki oraz sportu o jak najliczniejsze poparcie naszej idei oraz naszego kongresu, który odbędzie się 31 maja 2012 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Pragniemy podkreślić, że wyrażając sprzeciw patologiom, które doprowadziły do prawdziwych życiowych dramatów wielu polskich obywateli i ich rodzin, nie czynimy tego w imię jakiejkolwiek ideologii czy partyjnego zapotrzebowania – jesteśmy ruchem społecznym w 100% apolitycznym. Wszystko robimy z potrzeby serca i sumienia. Staramy się zwrócić uwagę obywateli na społeczne i cywilne konsekwencje jakie niosą ze sobą bezprawie i bezkarności funkcjonariuszy państwowych wszystkich szczebli a także instytucja pomówienia, która skazała na więzienie wiele niewinnych osób, pozbawiając tym samym ich rodziny ojców, mężów i braci.

1161714_kids_under_treeCzłowiek jest nierozerwalnie związany ze  środowiskiem, w którym żyje. Chińska Medycyna Tradycyjna opiera się mocno na odpowiednim określeniu związku pomiędzy człowiekiem a naturą. Dzięki wiedzy praktycznej, pomnażanej i doskonalonej przez wieki, współczesna medycyna tradycyjna osiąga zaskakujące rezultaty.

Wpływ klimatu

Lekarze Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zwracają szczególną uwagę na związki między klimatem, porami roku, a ogólnym stanem zdrowia człowieka. Zauważają, że wiosną i latem pierwiastek yang jest silniejszy niż yin. Natomiast jesienią i zimą przeważa pierwiastek yin. Wiosną, jeśli człowiek nie dopasuje się odpowiednio do rytmu natury, mogą wystąpić u niego problemy z wątrobą (jak i z pozostałymi narządami z nią związanymi). Lato to okres chorób sercowych i malarii. W jesieni pojawiają się kłopoty z płucami, zimą natomiast choroby nerek. Należy pamiętać, że powyższe wnioski wysnuli lekarze mieszkający w Chinach, które posiadają niezwykle zróżnicowane strefy klimatyczne. Trudno więc je przykładać do naszych, europejskich warunków.

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.