header bg template

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

botoks czy akupunkturaChcesz na długo zachować młody wygląd, nie ryzykując że po zabiegu kosmetycznym oprócz zmarszczek pozbędziesz się także… mimiki twarzy? Zapomnij o botoksie, wypróbuj akupunkturę kosmetyczną. Jeśli szukasz alternatywnych sposobów odmłodzenia swojego wyglądu, ostatnim czasem zauważyłaś, że twoja skóra traci jędrność i naturalny blask, bądź pragniesz zawczasu zapobiec nieuniknionym oznakom starzenia, ta forma zabiegu będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego warto być ostrożnym wobec drastycznych technik odmładzania ciała?

W ostatnich latach botoks, czyli wstrzykiwanie w tkankę skóry tzw. toksyny botulinowej, stał się jedną z najpopularniejszych metod opóźniania efektów starzenia.

Choć zabieg ten jest wyjątkowo kosztowny, a sam sposób jego wykonywania co poniektórym może nawet wydawać się nieco przykry, kobiety (które w porównaniu z mężczyznami znacznie częściej stają się regularnymi klientkami salonów piękności i gabinetów kosmetycznych), dla których wygląd zewnętrzny znajduje swoje miejsce w hierarchii wysoko ponad innymi priorytetami, niejednokrotnie wziąwszy pod uwagę niebezpieczeństwo wystąpienia efektów ubocznych, jednak decydują się na zabieg.

wady botoksu

 

Co może dać ci zabieg botoksu?

Ø      Większość pacjentek po skorzystaniu z zabiegu botoksu i zaraz po zniknięciu opuchlizny oraz siniaków dostrzega wyraźną różnicę w poprawie wyglądu skóry.

Ø      Efekty wstrzyknięcia botuliny, choć niemalże natychmiastowe utrzymują się jedynie od 2 do 6 miesięcy, po których, o ile wciąż kusi nas wizja młodości, zabieg trzeba powtórzyć.

Ø      W związku z koniecznością powtarzania terapii i pojawienia się „odporności” na aplikowaną toksynę, każdy kolejny zabieg wymaga wstrzykiwania coraz większych jej ilości.

Ø      Zanik zmarszczek, jaki gwarantuje botoks następuje w wyniku ich „wypychania”, co w rezultacie daje nienaturalnie wyglądający „efekt maski”.

Ø      Wstrzykiwana botulina jest powodem osłabienia mięśni twarzy i ich stopniowego „opadania”, bądź wręcz zanikania na rzecz tkanki tłuszczowej.

Ø      Najnowsze badania, których wyniki ostatnimi czasy opublikował magazyn Journal of Biomechanics, wykazały, że ta substancja chemiczna na dłuższą metę szkodzi nie tylko twarzy, ale i całemu ciału powodując… tycie.


akupunktura

Co może ci dać zabieg akupunktury kosmetycznej?

Ø      W przeciwieństwie do opuchlizny, siniaków i długotrwałego procesu rekonwalescencji, które gwarantują pacjentkom i pacjentom operacje chirurgiczne czy botoks, akupunktura kosmetyczna nie tylko nie wymaga czasu, by cieszyć się jej efektami tuż po zabiegu, ale też jest niemalże bezbolesna.

Ø      Opierając się na starożytnej filozofii chińskiej, według której organizm człowieka najlepiej funkcjonuje, gdy kumulowana energia rozkłada się w nim równomiernie, igły stymulujące punkty akupunktury wpływają pozytywnie nie tylko na twarz, ale i poprawę naszej ogólnej kondycji.

Ø      Według publikacji magazynu International Journal of Clinical Acupuncture, około 90% z 300 obserwowanych pacjentów dostrzegło poprawę wyglądu skóry twarzy już po pierwszym zabiegu! akupunktury.

Ø      Akupunktura kosmetyczna pozwala nam wyglądać nie tylko młodziej, ale i zdrowiej – leczy takie dolegliwości jak trądzik. Z biegiem czasu, cienkie linie poczynają zanikać, głębsze zmarszczki stają się gładsze, skóra widocznie ujędrniona i bardziej promienna.

Ø      Oprócz poprawy kolorytu skóry i jej elastyczności, kobiety, które poddały się zabiegom akupunktury mogą oczekiwać jeszcze innych pozytywnych efektów, takich jak: zredukowanie objawów zmęczenia (także depresji i lęków), poprawa jakości snu, a w przypadku menopauzy zminimalizowanie jej symptomów, do których należą uderzenia gorąca, czy częste pocenie się.

Ø      Ze względu na brak ryzyka związanego z nietolerancją toksyn przez organizm (co ma miejsce w przypadku botoksu), akupunktura kosmetyczna jest zabiegiem naturalnym wobec którego nie ma większych przeciwwskazań. Jeśli pacjentka wcześniej poddawała się zabiegom wstrzykiwania toksyny botulinowej, możliwość przeprowadzenia akupunktury określi lekarz. Wpływ na to może mieć przykładowo ilość wcześniejszych zabiegów.

wady botoksu

Jak działa akupunktura kosmetyczna?

Akupunktura jest jedną z najbardziej docenianych zabiegów leczniczych na świecie, jakie od lat proponują nam specjaliści medycyny ze Wschodu. Biorąc pod uwagę liczne badania potwierdzające jej pozytywny wpływ na ciało i zdrowie ludzkie nic dziwnego, że ta forma zabiegu znalazła zastosowanie we wciąż rozwijającej się dziedzinie kosmetologii.

Sam zabieg, jak wynika z jego natury, polega na wbijaniu określonej ilości cieniutkich igieł w zewnętrzną warstwę skóry (co jest praktycznie nieodczuwalne), zwłaszcza w okolice oczu i czoła. Celem tego jest wspomaganie cyrkulacji krwi w obrębie twarzy, a także wzmocnienie jej mięśni oraz stymulowanie produkcji naturalnego kolagenu. W konsekwencji twarz staje się lepiej dotleniona, zmarszczki z upływem czasu są coraz mniej widoczne, a cera odzyskuje naturalny blask.

akupunktura kosmetyczna

Oprócz twarzy, akupunktura równie skutecznie działa stosowana w okolicach brzucha. Co ciekawe, jej zwolennicy w tym przypadku potwierdzają, że dzięki zabiegom skóra w tym miejscu nie tylko jest znacznie jędrniejsza, ale wzrasta ponadto ich libido i płodność.

Jeśli chcesz czerpać korzyści, jakie daje akupunktura kosmetyczna, umów się na spotkanie z doświadczonym w tej dziedzinie specjalistą.

Dowiedz się jak zamówić wizytę w profesjonalnym Gabinecie Medycyny Mongolsko-Tybetańskiej u profesor Enkhjargal Dovchin - kliknij tu.

                

Na samym początku dokona on oceny twojego stanu zdrowia i szczegółowo zapozna ze stosowanymi przez niego technikami. Z uwagi na holistyczne podejście do diagnozy oraz samego procesu leczenia, dzięki akupunkturze kosmetycznej odczujesz, że nie tylko wyglądasz, ale i czujesz się młodziej.

akupunktura kosmetyczna

Podobnych efektów nie jest w stanie zagwarantować żadna inna technika odmładzania. Ponadto, warto wspomnieć, że akupunktura, choć dla uzyskania pożądanego efektu wymaga kilku zabiegów, spośród innych, jakie są dziś dostępne (włącznie z kosmetykami) okazuje się najtańsza. To jak długo będziesz cieszyć się młodym wyglądem zależy także przede wszystkim od ciebie, tj. tego co robisz w dbałości o swoje zdrowie ogólne.

akupunktura

Akupunktura kosmetyczna może być pierwszym krokiem w kierunku naturalnego piękna, które już w gruncie rzeczy posiadasz - niekiedy trzeba je tylko wydobyć na zewnątrz.

medycyna naturalna

akupunktura warszawa

zobacz_tez2

 

 

Cennik zabiegów akupunktury

Akupunktura jako najtańsza forma zapobiegania chorobom

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Co rozumiemy pod pojęciem akupunktura?

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę


przeczytaj_ebooka


"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin".
Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.


Komentarze   

0 #22 Zespół MT 2012-01-10 07:38
Od początku roku 2012 obowiązuje nowy cennik zabiegów akupunktury. Osoby zainteresowane prosimy o odwiedzanie zakładki cennik w dziale akupunktura. Dostępne z rozwijanego menu po lewej stronie. Za cenniki dostępne na innych stronach www nie możemy brać odpowiedzialnoś ci i przepraszamy za ewentualne nieścisłości.

Pozdrawiamy i dziękujemy za zaufanie jakim państwo nas obdarzyli.

Zespół MT prof. Enkhjargal Dovchin
www.enji.pl
Cytować
0 #21 Sandra K. 32 lata 2012-01-10 07:36
Byłam na 10 zabiegach akupunktury kosmetycznej. W sumie 1100 zł, 11 wizyt oraz zalecenia do diety oraz stylu życia. Analizując całość i porównując do botoksu - warto !. W prawdzie kuracja chemiczna daje bardzo szybki efekt, ale tak jak to było u mnie wystąpiła opuchlizna po zabiegowa. W akupunkturze kosmetycznej tego nie dostrzegłam. Dodatkowo skóra twarzy jest do dziś bardziej napięta i odżywiona. Kobieta, która wie czego jest warta na pewno to doceni. :-)
Cytować
0 #20 Kasia z Warszawy 2011-07-03 22:20
Poddałam się 10 zabiegom akupunktury kosmetycznej w tym gabinecie. Do zabiegu używa się całkowicie innych (cieńszych) igiełek. Akupunktura kosmetyczna praktycznie nie jest odczuwalna.

Szkoda, że koszt to aż 100 zł za zabieg, ale takie usługi się cenią.

Po serii widzę zdecydowaną zmianę w jakości skóry, większą sprężystość, witalność oraz zmniejszenie zmarszczek.
Worki pod oczami uległy widocznemu pomniejszeniu.
Cytować
0 #19 Aria 2011-05-17 18:31
Rzeczywiście widzę zmiany w sprężystości mojej skóry po zabiegach akupunktury. Myślałam, że efekt będzie mniejszy, a tutaj miłe zaskoczenie. Warto było. Polecam
Cytować
0 #18 JFK 2011-05-16 15:56
Moja dziewczyna była na zabiegach akupunktury kosmetycznej u tej lekarki. Widzę duże pozytywne zmiany w jakości skóry na twarzy. Odnoszę wrażenie, że skóra jest bardziej sprężysta, gładka i odmłodzona. Wcześniej Jola miła tendencję do pryszczy, ale od chwili zastosowania akupunktury kosmetycznej jest o wiele lepiej i mniej wyprysków powstaje na twarzy mojej dziewczyny.
Oboje jesteśmy zwolennikami medycyny naturalnej i metod leczniczych naturalnych. Bardzo cieszę się, że skorzystaliśmy z usług pani doktor. pozdrawiam
Jola i Filip K.
Cytować
+1 #17 akupunktura kosmetyczna 2011-03-12 10:13
Jest zdecydowanie lepsza od botoksu. Stosowałam obie metody. Botoks jak zejdzie pozostawia bardzo niemiłe uczucie worów pod oczami oraz sflaczałej skóry na twarzy. Akupunktura kosmetyczna w przeciwieństwie daje stałe i trwałe efekty naprężenia skóry oraz nie ma żadnych skutków ubocznych poza samym zabiegiem i odczuwaniem lub nie igiełek akupunkturowych umieszczonych w różnych punktach na twarzy. Dla mnie zabieg ten był relaksujący i nie powodujący żadnego bólu. Uważam akupunkturę za jedną z najlepszych metod radzenia sobie ze starzeniem skóry. Minusem jest to, że aby efekt był widoczny należy poddać się serii zabiegów - około 10-20 zabiegów. Za jeden zabieg akupunktury kosmetycznej musiałam zapłacić 100 zł ale było warto. Polecam
Cytować
+2 #16 Jurek B. - adwokat 2011-03-03 22:22
Procuję w sądzie. Często do późnych godzin nocnych. Z biegiem lat powstały u mnie tzw. wory pod oczami, które za nic nie chcą zejść.

O akupunkturze kosmetycznej usłyszałem od koleżanki, która leczyła się u pani profesor Dovchin. Bardzo sobie chwaliła usługi tej pani i polecała ją więc się zdecydowałem.

Na pierwszej wizycie, która kosztowała 60 zł zostałem przebadany jak u normalnego lekarza internisty za wyjątkiem kilku dziwnych pytań typu:
jak śpię?, jak się wypróżniam?, czy mam wzdęcia, a jeżeli tak to kiedy? itp... dla mnie dziwne...

W trakcie wywiadu pani profesor ustaliła, że zalecane byłoby zrobienie około 8 zabiegów na twarz nakłuwając też worki i okolice pod oczami. Sam zabieg nie był bolesny bo pani Dovchin ma bardzo sprawne ręce. Po 2 minutach igły były już na swoich miejscach, a ja musiałem tak wytrzymać 20 min. Tak wyglądały podobnie następne 7 zabiegów akupunktury kosmetycznej.

Pierwsze efekty zmniejszenia worków zauważyłem po 6 zabiegu. Skóra na twarzy ogólnie naciągnęła się zaczęła wyglądać młodziej. Worki nie zniknęły, ale skóra na nic zmniejszyła się o dobry 1 cm. Dodam, że miałem solidne wory pod oczami.

Osobiście boję się zabiegów operacyjnych i cieszę się, że przekonałem się do nieinwazyjnej metody igłami akupunkturowymi .

Polecam każdemu bo warto!
Cytować
+3 #15 Julia Lewandowska 2011-03-03 12:01
Akupunktura kosmetyczna jest skuteczna. Dostrzegam widoczną poprawę w jakości mojej skóry na twarzy. Jest ona odmłodzona i bardziej napięta. Nie jest to sztuczne naciągnięcie ale naturalne spowodowane przez pracę tkanek na twarzy. Do tego kolor skóry jest żywszy, a ja czuję się znacznie lepiej.

Byłam na 6 zabiegach po 100 zł każdy. Uważam, że na prawdę warto. Miewałam też lekkie ciśnienie na skroniach spowodowane stresem. Po serii widzę, że uciski znacznie się zmniejszyły.

polecam
Cytować
+4 #14 Marzena 2011-02-27 21:34
Ja skorzystałam i bardzo sobie chwale to, ponieważ nie muszę stosować botoksu :)
Cytować
+4 #13 Tomcio 2011-02-27 21:25
No i tutaj zdziwienie, ponieważ dbam o swoje ciało i cere, takze postanowiłem zastosować akupunkturę dla swojego ciała i jestem zadowolony z efektów !
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.