header bg template

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Akupunktura jest jedną z metod, opracowaną przed tysiącami laty przez starożytnych lekarzy z Chin i Mongolii, dzięki którym rozwijał się system naturalnej medycyny wschodniej. Dziś, akupunktura jest wykorzystywana w terapii różnego rodzaju schorzeń, dysfunkcji organizmu oraz bólów o różnym nasileniu i pochodzeniu.

AcupunctureNeedlesAreSmallDrEnji

Choć początków tej metody dopatruje się na terenie dzisiejszych Chin i Mongolii zakładając, że liczy ok. 5000 – 7000 lat, badania archeologiczne sugerują, że może być ona jeszcze starsza, na co wskazują znaleziska igieł krzemiennych liczące ok. 10 000 lat, którymi pradawni lekarze prawdopodobnie posługiwali się w swoich terapiach.

Sztuka akupunktury na przestrzeni lat rozwijała się w granicach terenów wschodnich, a tamtejsi uczeni, podróżnicy i misjonarze przyczynili się do szerzenia tej nauki w Korei i Japonii oraz w końcu w odległych obszarach Europy Zachodniej. Zanim to nastąpiło, różne odmiany akupunktury były praktykowane na terenach dawnego Imperium Rzymskiego, a także Egiptu.

W wieku XVII świat nowożytny dowiedział się o akupunkturze za sprawą jezuity Michała Boyma - papieskiego wysłannika na dwór cesarza Chin, a w wieku XIX technika ta często była opisywana w pracach doktorskich studentów medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Po chwilowym zastoju w tej dziedzinie, w wieku XX świat zachodni odkrył akupunkturę na nowo dzięki dziennikarzom amerykańskim przebywających w Chinach, śledzących postępy polityków na gruncie stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi.

W latach siedemdziesiątych w Polsce, za sprawą prof. Garnuszewskiego utworzono w Warszawie Stołeczne Centrum Akupunktury, które przyczyniło się do szerzenia nauki tej metody w granicach całego naszego kraju.

akupunktura

Na dzień dzisiejszy akupunktura zdołała zyskać szerokie uznanie wśród naukowców z wielu krajów Europy i Ameryki, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), uznała ją za terapię bezpieczną, przynoszącą efekty i mogącą być wykorzystywaną zarówno w uzupełniającym, jak i samodzielnym procesie leczniczym.

Udowodniono, że akupunktura może być stosowana w leczeniu wszelakiego rodzaju dolegliwości, mimo tego jej uniwersalizm poddawany jest wątpliwościom – jak terapia może wyleczyć bóle głowy, nerwicę, pomóc pozbyć się nałogu palenia, a w dodatku odchudzić?

Lista zdaje się nie mieć końca… Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, że od tysięcy lat metoda ta wielu osobom pomaga powrócić do zdrowia, nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć w filozofię starożytnych taoistów.

Według nich pod powierzchnią skóry istnieje sieć energetyczna, która w ponad 1000 opisanych punktów akupunktury na powierzchni ciała łączy je ze wszystkimi organami wewnętrznymi.

Energia (Qi), której cyrkulacja przebiega w tzw. meridianach harmonizuje ze wszystkimi systemami organizmu, a jej prawidłowy przebieg jest gwarancją zachowania zdrowia. Jeśli w jakiś sposób jest ona zakłócona (na co wpływ może mieć chociażby nieodpowiedni styl życia), pojawia się choroba.

igła_dr_enji_gabinetEnergię Qi najlepiej jest porównać do pola elektromagnetycznego, jakie jest związane z organizmami żywymi, zaś bodźce, jakimi w tym wypadku byłyby nakłucia igłą, na to pole wpływają.

Punkty akupunktury i ich specyficzne zastosowanie były odkrywane przez całe tysiąclecia, a dziś mając możliwość czerpania z wiedzy starożytnych mędrców, możemy je wykorzystywać w naturalny sposób lecząc różne dolegliwości.

Ma to oczywiście, poza filozoficznym, także logiczne wyjaśnienie – dla prawidłowej pracy wszystkich naszych narządów potrzebna jest systematyczna dostawa odpowiedniej ilości tlenu, ten zaś dostarczany jest do nich z krwią.

Wbijanie igieł stymuluje proces przepływu krwi, dzięki czemu tlen, jak i substancje odżywcze dopływają do wszystkich organów organizmu, co zapewnia jego równowagę, a dodatkowo wzmacnia jego naturalną zdolność do samoregeneracji (starożytni powiedzieliby – samouzdrawiania).

Wiedza i doświadczenie chińskich i tybetańskich lekarzy, poza akupunkturą wciąż mają wiele do zaoferowania zachodniemu nurtowi medycznemu, co za tym idzie może być on wzbogacony o więcej skutecznych, a przy tym nieinwazyjnych metod leczenia – o ile tylko będzie gotowy na ich przyjęcie.

zobacz_tez2

 

 

Akupunktura - lata świetności

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Co rozumiemy pod pojęciem akupunktura?

Gabinet lek. Enkhjargal Dovchin

Wybrane zdjęcia z gabinetu prof. Dovchin na ul. Czerniakowskiej 28A

Lokalizacja gabinetów prof. Enji


przeczytaj_ebooka"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin".
Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

Komentarze   

+1 #12 JJK 2011-09-10 19:48
Byłem i polecam. Nie ma się czego bać. Boi się tylko ten kto nie skorzystał. Dla mnie akupunktura jest konkurencyjna z konwencjonalnym i metodami leczniczymi, ale nie na wszystkich polach działania.
Cytować
+3 #11 kaczuszka 2011-03-02 09:22
Nie było tak strasznie. Zabieg akupunktury nie jest chodź trochę bolesny. Są punkty, które mogą sprawić lekki ból, ale większość jest spoko. Najważniejsze to trafić do dobrej specjalistki, która wszystko na bieżąco tłumaczy. Wtedy cała ta akupunktura to śmieszna sprawa. Muszę powiedzieć, że nawet może się spodobać. Podobno niektóre pacjentki zasypiają.

pozdrawiam
Cytować
+4 #10 Marcin Lewandowski 2011-02-08 07:09
Akupunktura to nic innego jak wbijanie w ciało malutkich igiełek w określone punkty zwane meridianami. W medycynie wschodniej te punkty są bardzo dobrze znane. Nie wiem czy wiecie ale akupunktura to jedna z metod skutecznego odzwyczajania od palenia i alkoholu. Terapie przy użyciu tych metod są bardzo bezpieczne, tanie i skuteczne. Wielu ludzi melduje poprawę już po pierwszym zabiegu, chodź na ogół wskazane jest wykonanie serii od 10 do... 20-30 zabiegów. Najczęściej jest to jednak 10.

Igły do akupunktury są jednorazowe. Rzadko stosuje się igły wielorazowego użytku. Najczęściej igłę wyrzuca się po użyciu zaraz po zakończeniu zabiegu.
Są różne grubości igieł akupunkturowych od 0,15 - bardzo cienkie po 0,50 (połowa grubości zwykłej igły iniekcyjnej). Akupunktura to system medyczny, którego nie da się nauczyć w postaci kilku miesięcznego kursu... tego uczy się latami, tak samo jak studia.

pozdrawiam
pacjent z Warszawy
Cytować
+5 #9 Monika S. 2011-02-03 17:48
Byłam na akupunkturze na zablokowanie apetytu. Muszę powiedzieć, że techniki prof. Enji są skuteczne. W sumie schudłam 2 kg. Polecam Monika. Cena zabiegu 25 zł.
Cytować
+5 #8 Teresa Górska 2011-01-29 18:14
Nie wyło tak źle na zabiegach akupunktury. Myślałam, że będzie się to wiązać z większym bólem. Cały zabieg był praktycznie nieodczuwalny.. . uczucia po zabiegach... ciekawe... odczucia po kilku dniach po zabiegach - super samopoczucie.

polecam
Terenia
Cytować
+8 #7 Avatar123 2011-01-20 00:12
Generalnie akupunktura odchudzająca to zabieg wspomagający odchudzanie. Nie jest to metoda dzięki, której schudnie się szybko i dużo. Jest to za to skuteczny zabieg wspomagający proces utraty wagi ciała.

Osobiście nie stosowałam ale znajoma mówiła, że metoda np. igiełek w uszach blokuje chęć jedzenia i jest to dość skuteczne.

Chyba najlepiej będzie zapytać bezpośrednio panią profesor.
Cytować
+9 #6 Alinka 2011-01-19 21:07
czy ma ktoś doświadczenie z akupunkturą odchudzającą?? czy to rzeczywiście działa?? mógłby mi ktoś o tym powiedzieć coś więcej??
Cytować
+9 #5 Immortal 2011-01-19 12:12
Obawa przed akupunkturą jest, ale jest jedynie na początku, podczas pierwszego zabiegu. U mnie wszystkie strachy uciekły, kiedy zobaczyłem czym to się je...

nie jest wcale bolesne, wręcz przeciwnie jest miłe i odprężające. Najważniejsze jest to aby słuchać tego co mówi lekarz i wykonywać wszystkie jego polecenia. Współpraca pacjenta z lekarzem daje świetne skutki terapeutyczne, tak też było i w moim przypadku.

Akupunktury nie należy się bać bo to sprawdzona i bezpieczna metoda co przetrwała wieki.

Krystian, Grójec
Cytować
+10 #4 Dora 2011-01-17 23:55
Ja dzięki akupunkturze na ciało i akupunkturze na uszy (aurikuloterapi i) schudłam aż 10 kg. Zabiegi były praktycznie bezbolesne. Polecam przy chudnięciu przed ślubem :-)
Cytować
+10 #3 Azja 50 2011-01-15 16:28
Słyszałam o lekarzach medycyny chińskiej, którzy za pomocą akupunktury i ziół dokonywali niemal cudów leczniczych. Wiem, że w obecnej rzeczywistości mogliby się stać czarownicami, które trzeba spalić na stosie, bo metody lecznicze przez nich prezentowane nie zostały zaakceptowane przez wielki świat amerykańskiej farmacji.

Ja leczyłam się przy pomocy igieł z bardzo dobrym skutkiem. Polecam każdemu szczególnie lekarzy ze wschodu gdyż mają jak żadni inni lepsze pojęcie w temacie - z oczywistych względów.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.