header bg template

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

akupunkturaZadaniem akupunktury, mówiąc najprościej, jest pobudzenie konkretnych punktów na ciele, które znajdują się tuż pod powierzchnią naszej skóry. Wbijanie cieniutkich igieł wpływa na zamianę procesów biochemicznych i fizjologicznych, co medycyna chińska tłumaczy w sposób bardziej filozoficzny określając te procesy jako przepływ energii Qi w meridianach.

Punkty akupunktury są to obszary, które charakteryzują się szczególną wrażliwością. Akupunktura stymuluje receptory czuciowe, które z kolei stymulują nerwy przekazując impulsy do układu podwzgórzowo – przysadkowego znajdującego się u podstawy mózgu.

Gruczoły przysadki są odpowiedzialne za uwalnianie neuroprzekaźników i endorfin – hormonów, którym przypisuje się zdolność uśmierzania bólu (naukowcy twierdzą, że substancje te są ok. 200 razy silniejsze od morfiny) i które ponadto są odpowiedzialne za zachodzące w naszym ciele procesy hormonalne.

Zdrowie, lub inaczej rzecz ujmując – prawidłowa praca wszystkich narządów organizmu jest zależna od kilku podstawowych, aczkolwiek bardzo istotnych warunków. Po pierwsze organizm musi być systematycznie odżywiany przez tlen, substancje budulcowe i hormony, które do narządów są dostarczane wraz z krwią; po drugie – wszystkie zbędne substancje i metabolity muszą być jednocześnie usuwane.

akupunktura - zabieg

Stymulacja akupunkturowa przywraca równowagę energetyczną co zapobiega chorobom, bądź jeśli te już występują, dodatnio wpływa na proces ich leczenia. Innymi słowy – należy zmusić organizm do tego, by sam siebie naprawił, a akupunktura w znacznej mierze jest w stanie mu to umożliwić stwarzając warunki dla odpowiedniego wydzielania w nim różnych substancji, takich, jak neurotransmitery, limfokiny, czy też wspomniane wyżej endorfiny.

I choć działanie większości tych substancji jest stosunkowo krótkie ich kumulacja, którą wyzwala akupunktura wpływa na dużą ich skuteczność.

Przewaga akupunktury nad lekami farmakologicznymi jest tym samym nieporównywalna zwłaszcza z uwagi na to, że metoda ta nie zatruwa organizmu środkami chemicznymi, które mogą wyzwolić pewne efekty niepożądane. Nawiasem mówiąc, jaki jest sens leczenia jednej choroby „lekarstwem”, które w gruncie rzeczy może być powodem innej dolegliwości?

akupunktura stopy

Oddajemy się w ręce lekarzy i polegamy na środkach wierząc, że pomogą nam wyzdrowieć, a gdy tak się nie dzieje nikt (nawet specjaliści) nie są w stanie podać sensownych wyjaśnień dlaczego.

Otóż dlatego, że medycyna akademicka każdą z chorób traktuje jednostkowo, wskazując na mniej lub bardziej logicznie powiązane ze sobą objawy. Następnie te grupy symptomów dzieli się na jeszcze mniejsze i stara uściślić ich definicje, jeśli potrzeba – zmienić terminologię i zastosować w praktyce, bądź innymi słowy – przetestować, a jeśli testy wykażą niepowodzenie – wprowadzać nowe definicje, badać jeszcze więcej i narzucać kolejne ortodoksje.

Zamiast szukać związków przyczynowo - skutkowych między dolegliwościami, naukowcy skupiają się raczej na ich odizolowaniu (z drugiej strony być może i taki sens tkwi w rozwoju kariery naukowej, by „odkryć” nową chorobę i najlepiej nazwać swoim imieniem).  Nazwanie choroby niekoniecznie gwarantuje jej wyleczenie, a co więcej – wbrew powszechnej opinii wcale nie jest „punktem kulminacyjnym” diagnozy.

akupunktura - pojęcia

Badania nad akupunkturą prowadzone w krajach zachodnich skupiają się obecnie na naukowym, używającym terminów medycznych wyjaśnieniu tej metody, którą już dawno odkryli i opisali (we właściwy sobie sposób) starożytni medycy Wschodu.

Stąd energię Qi mogą zastępować pojęcia elektromagnetyzmu, zaś meridiany (kanały energetyczne) zazwyczaj będą porównywane do przekaźników nerwowych.

Niemniej jednak skuteczność akupunktury, zwłaszcza dziś, wobec coraz większej ilości prowadzonych nad nią badań, jest niezaprzeczalnym faktem. Przekonali się o tym medycy ze Stanów Zjednoczonych, gdzie metoda ta niejednokrotnie jest przez nich zalecana podczas gdy inne terapie zawodzą, bądź gdy okazuje się, że wobec określonej dolegliwości nie ma przesłanek do wprowadzania drastycznego leczenia (którego efektywność w dalszym ciągu budzi wątpliwości).

Do akupunktury przekonuje się też coraz więcej lekarzy z krajów europejskich, o czym świadczy powodzenie nauki naturalnych metodach terapii w wielu szkołach specjalistycznych, a także na niektórych akademiach medycznych.

akupunktura warszawaprzeczytaj_ebooka

 

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków. Całego e-booka możesz pobrać ZA DARMO!!!


zobacz_tez2

Wybrane zdjęcia z gabinetu prof. Dovchin na ul. Czerniakowskiej 28A

Lokalizacja gabinetów prof. Enji

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Co to jest akupunktura? - prof. Enkhjargal Dovchin

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Komentarze   

+3 #4 Kamil W-wa 2011-02-21 12:16
w moim przypadku akupunktura przyniosła świetne efekty. z początku mój lekarz nie był pozytywnie nastawiony do moich prób z medycyną naturalną jednak gdy leczenie przyniosło efekty to nawet on zmienił zdanie :) akupunktura zaczyna odgrywać coraz większą rolę nawet w medycynie zachodu. wg mnie to bardzo dobrze.
Cytować
+5 #3 Olek, Natolin 2011-02-16 12:22
Dobrze napisany artykuł. Okazał się mi pomocny w pracy licencjackiej właśnie na temat zastosowania akupunktury w leczeniu chorób. Od lat jest to przedmiotem mojego zainteresowania . Poza tym fajna strona www.
Cytować
+6 #2 Filipina 2011-02-15 14:27
Akupunktura postawiła mnie na nogi. Byłam wrakiem człowieka, ale od czasu kiedy wybrałam się na zabiegi akupunktury do prof. Enji - wszystkie dolegliwości ustąpiły. Korzystałam z zabiegów akupunktury oraz ziołolecznictwa . Jestem bardzo zadowolona. Na początku miałam małe wątpliwości, które jednak po pierwszej akupunkturze ustąpiły. polecam tą metodę leczniczą.

pozdrawiam
Cytować
+7 #1 Paulina E, Londyn 2011-02-15 08:25
W Anglii gdzie mieszkam zabiegi akupunktury są stosunkowo drogie dlatego nie często mogę sobie na nie pozwolić. Lekarze chińscy licznie obecni w Wielkiej Brytanii są bardzo oblegani przez swoich pacjentów. Wszyscy chwalą sobie metody medycyny naturalnej, a w szczególności akupunkturę i ziołolecznictwo wschodnie.

Wszystkim gorąco polecam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.