header bg template

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

zabieg-krok1Akupunktura jest jedną z głównych metod stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jej celem jest stymulacja przepływu energii Qi w meridianach przebiegających wzdłuż naszego ciała.

Energię Qi inaczej można nazwać energią życiową.

Równowaga jej przepływu przez kanały jest natomiast gwarancją zdrowia, prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych i dobrego samopoczucia.

Przepływ Qi stymulowany jest za pomocą igieł, które akupunkturzysta wkłuwa w określone punkty na ciele, tzw. punkty akupunktury.

I choć wizja zabiegu łączy w sobie myśl o bólu, tak naprawdę akupunktura jest zabiegiem bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym.

  Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwszej wizycie konieczne jest dokonanie diagnozy, która polega na szczegółowym wywiadzie i analizie wszystkich aspektów życia pacjenta.

Nasze dolegliwości mogą wynikać z przyczyn, o których nawet nam nie wiadomo, stąd dokładność specjalisty pod kątem rozpoznania stanu zdrowia osoby jest szczególnie istotna.

Nawet z pozoru błahe czynniki, czy doświadczenia, które uznajemy za rutynę dnia powszedniego, takie jak stres, problemy emocjonalne, złe odżywianie się, utrudniają przepływ Qi przez meridiany i w rezultacie mogą powodować choroby.

W postawieniu właściwej diagnozy specjaliście pomaga też ocena stanu wyglądu pacjenta, a zatem: koloru skóry, paznokci, wyglądu języka, oczu, postawy, oddechu, a nawet woni ciała.

Kolejnym niezbędnym elementem jest badanie pulsów – po 6 na każdym nadgarstku. Pulsy odpowiadają 12 parom meridian, które łączą się z narządami wewnętrznymi.

Wielostronne i szczegółowe badanie poprzedzające sesje akupunktury pomaga uzyskać całościowy obraz pacjenta i jego dolegliwości.

Jak się bowiem okazuje, istotą leczenia jest nie tylko rozpoznanie chorób, na które cierpi człowiek, ale holistyczne podejście do jego osoby – skupienie się na aspektach zarówno fizycznych, jak i duchowych.

akupinktura-definicjaZabieg

Po dokonaniu diagnozy terapeuta ustala w które punkty na ciele będzie wkłuwać igły. Długość igieł jak i głębokość ich wbijania uzależnione są od efektów, jakie pragnie się osiągnąć oraz miejsc, na które mają działać.

Najczęściej pozostawia się je tuż nad powierzchnią skóry na pewien czas (niekiedy tylko na kilka sekund, innym razem na 20 – 30 minut), bądź manipuluje nimi w określony sposób, np. delikatnie pokręcając.

Pacjent zazwyczaj zauważa moment wprowadzenia igły w ciało lecz tylko jako lekkie ukłucie. Pozostawieniu igieł w ciele może towarzyszyć uczucie mrowienia, ale także przyjemnego rozluźnienia. Usuwaniu igieł, podobnie nie powinien towarzyszyć ból. Dzieje się to w czasie, gdy pacjent wciąż leży i relaksuje się.

Aby akupunktura przyniosła najlepsze rezultaty najczęściej poleca się przeprowadzenie ok. 10 zabiegów, przy czym o konkretnej ich ilości, jak też częstotliwości decyduje specjalista. Pod uwagę brane są predyspozycje pacjenta oraz dolegliwość, na którą on cierpi.

Akupunkturę można stosować jako metodę prewencyjną jak i leczniczą, wykonywać zabieg pod względem holistycznym (mając na uwadze ogólne zdrowie odoby), jak też miejscowym (gdy np. zachodzi potrzeba złagodzenia ostrego bólu).

Czas zabiegu waha się od 30 minut do 1 godziny, przy czym podobnie jak częstotliwość i sposób przeprowadzania terapii, uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Każdy człowiek jest inny, a określona choroba może objawiać się w różnoraki sposób.

Stąd tak ważne jest doświadczenie, wiedza i indywidualne podejście specjalisty.

Po zabiegu większość pacjentów czuje się odprężona i zrelaksowana, choć może zdarzyć się, że odczuwać będziemy nagły przypływ energii. O ile pożądane efekty akupunktury odczuwa się zwykle po serii zabiegów, o tyle zdarza się, że już pierwszy przynosi znaczną poprawę zdrowia.

wizytowka-czolowa

wizytowka-gabinet-blue

zobacz_tez2

Opinie pacjentów prof. Dovchin

Cennik zabiegów akupunktury

Akupunktura jako najtańsza forma zapobiegania chorobom

Co rozumiemy pod pojęciem akupunktura?

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Cennik zabiegów masażu

Podziękowania dla pani profesor za nową jakość mojego życia

przeczytaj_ebooka

 

 

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

"Akupunktura i życie lekarz Enkhjargal Dovchin" - naukowe wyjaśnienia działania akupunktury, filozofie leczenia.

cennik_zabiegw_akupunktury490ce

wizytowka_akupunktura_czarna

Komentarze   

0 #4 Madzia 2015-02-05 14:33
Zabieg bardzo OK. Pierwszy raz wybrałam się na taki zabieg. Muszę powiedzieć, że bałam się troszkę ale najbardziej tych igiełek. Teraz już wiem, że te igły to właściwie igiełki (bardzo cienkie) nie przypominające niczym typowych igieł do pobierania krwi. Ukłucie tymi igiełkami jest praktycznie bezbolesne. Ja jedynie czułam wkłucie w pośladki, ale to pewnie przez lekki tłuszczyk :-) Zabieg trwał około godziny. Po akupunkturze odczułam ulgę i ogólne odprężenie.
Cytować
+3 #3 Witek 44 lata 2011-10-23 21:24
Byłem u państwa na zabiegach. Szkoda, że trzeba tak długo czekać na przyjęcie, ale jest warto. Czuję się znacznie lepiej w porównaniu z tym co było wcześniej. Migreny i stres mniej już mnie dopadają i potrafię sobie z nimi szybciej radzić. Dziękuję
Cytować
+4 #2 Zosia 2011-10-22 10:03
Ja też byłam na akupunkturze. Wspominam miło. pozdrawiam Zosia
Cytować
+4 #1 Iza Grudzińska 2011-09-25 18:27
U mnie wizyta trwała około 40 min. W tym czasie pani Dovchin wypytywała o te same rzeczy co zwykły lekarz. Dodatkowo padały trochę dziwne pytania charakterystycz ne dla medycyny chińskiej. Ogólnie polecam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.