A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

akupunktura_logoMetodyka akupunktury narodziła się w krajach Dalekiego Wschodu i sięga czasów starożytnych. Po raz pierwszy opisali ją lekarze chińscy w dziele "Huangdi-Neijing" (475-221 p.n.e), co po polsku znaczy „Przyroda i życie”. Stało się one tak popularne, że okrzyknięto je „Kanonem medycyny”.

Istotą zabiegu akupunktury jest nakłuwanie cieniutkimi igłami punktów życiowych rozmieszczonych na ciele człowieka, leżących wzdłuż przebiegu kanałów energetycznych. Ma ona na celu stymulację narządów wewnętrznych ściśle połączonych z punktami energetycznymi.

Gdy akupunktura zawędrowała do Europy, pierwsze jej fascynacje szybko ustąpiły miejsca żywiołowo rozwijającej się medycynie zachodniej. Wiek XIX i XX nie był łaskawym okresem dla metod medycyny Dalekiego Wchodu. Gwałtowny rozwój technologii chemicznych i produkcja leków syntetycznych przesłoniły zalety lecznictwa naturalnego.

Miejsce tanich, bezpiecznych metod stosowanych od wieków, takich jak akupunktura, zajęły drogie syntetyczne preparaty lecznicze. Im więcej takich leków zalewało rynek, tym usilniej starano się zasłonić ludziom walory akupunktury.

Dlaczego tak się stało? Jak zawsze, gdy nie wiadomo o co chodzi, sprawa dotyczy pieniędzy. Media, prasa oraz wszystkie środki masowego przekazu podkupione przed duże koncerny farmaceutyczne, z każdej strony bombardowały społeczeństwo kampaniami reklamowymi „cudownych” leków. Przy tym usilnie starały się zatuszować ich groźne dla zdrowia skutki uboczne oraz oczernić prawdy na ich temat głoszone przez naturalistów.

Lobbing dużych firm farmaceutycznych trwa do dziś, jednak historia wyłoniła również gorących zwolenników akupunktury, dzięki którym ta najtańsza forma zabiegania chorobom i ich leczenia wypuściła pąki świadomości pośród społeczeństwa polskiego.

akupunktura_schemat_enkhjargal

Polskim pionierem walczącym o uznanie akupunktury jako pełnoprawnej metody leczenia i profilaktyki chorób, był profesor Zbigniew Garnuszewski. To dzięki niemu powstała w 1978 roku pierwsza Poradnia Leczenia Akupunkturą a potem Polskie Towarzystwo Akupunktury.

Prof. Garnuszewski był człowiekiem wysoce wykształconym, wybitnym lekarzem, który nie bał się otworzyć na potrzeby drugiego człowieka. Dowiódł, że tradycyjna chińska akupunktura znacząco pomaga zwalczać ból oraz uruchamia mechanizmy samoleczenia, co daje niezwykle pozytywne rokowania w leczeniu chorób przewlekłych – tam gdzie medycyna Zachodu najczęściej zawodzi. Ponadto instytuty naukowe przeprowadziły ścisłe badania metodologii nakłuwania w myśl teorii meridianów i punktów energetycznych, dowiodły one, że akupunktura stymuluje wydzielanie endorfin i serotoniny odpowiedzialnych za dobre samopoczucie.

akupunktura_fresh

Polacy są narodem, który w zasadzie nie uwierzy, dopóki nie przekona się o czymś na własnej skórze. Każda z osób, które po raz pierwszy skorzystały z serii zabiegów, przyznaje, że akupunktura to dobrodziejstwo o jakim społeczeństwo polskie nie ma pojęcia. Popularne są tylko plotki, że „ktoś coś tam kiedyś powiedział o chińskim nakłuwaniu, ale to lipa bo tak mówili w telewizji”.

Nie pozwólmy aby to telewizja decydowała o naszym światopoglądzie, bądźmy chciwi wiedzy, dociekajmy prawdy. Ty bardziej, że w tej kwestii poznanie prawdy może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie, może być receptą na długowieczność.

Doskonałą puentą tej wypowiedzi będą słowa prof. Garnuszewskiego: „Człowiek ukształtowany przez miliony lat ewolucji jest częścią przyrody i, aby mógł żyć zdrowo i szczęśliwie, do praw przyrody musi się stosować. Mam więc nadzieję, że wzrośnie tendencja do szerszego aniżeli dotychczas korzystania z naturalnych sposobów leczenia.”

czerniakowska_28a

 

 

Zobacz też:

Cennik zabiegów akupunktury w gabinecie prof. Enji

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Akupunktura jako najtańsza forma zapobiegania chorobom

E-book - "W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną prof. Enji"

Rzuciłam palenie dzięki akupunkturze, nie wierzycie? Ja też nie wierzyłam, a dziś nie palę

Co rozumiemy pod pojęciem akupunktura?

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Magiczne cygaro - moje spotkanie z moksą

Komentarze   

0 #41 Jerzy Mieczysław 2012-07-24 07:02
Napiszę krótko i konkretnie, Pani Doktór jest reeeeeeeeeeewelacyjna
z wielkim poważaniem i wyrazami szacunku
Jerzy
Cytować
+2 #40 Marzena 2011-02-27 21:37
Za 2 zabiegi zaplaciłam jedynie 200 zł, a mam spokój już dość długi czas :) Polecam !
Cytować
+2 #39 Tomcio 2011-02-27 21:28
Zdecydowanie jest to znacznie tańsza metoda niż zażywanie leków przez długie lata. Wystarczy kilka zabiegów i to naprawde działa !
Cytować
+1 #38 Walercia 2011-02-27 18:56
To niesamowite, że za tak niewiele wydanych pieniędzy można mieć aż tyle !
Cytować
+2 #37 Łukasz 2011-02-27 18:51
I po co komu jakie kolwiek leki, skoro pani profesor może zdziałać niemalże cuda swoimi zabiegami akupunktury ? Bardzo jestem zadowolony z efektów pracy pani profesor :)
Cytować
+2 #36 Urszula 2011-01-23 16:21
Motywem działania dużych firm farmaceutycznyc h jest zysk w czasie. Nie będą działać pro-społecznie ponieważ to się nie opłaca. Najlepiej się doi ten kto wierzy, że dany lek chemiczny mu pomoże. Niestety większość takich praktyk ma jedynie działanie doraźne i nie likwiduje problemu choroby.

Urszula
Cytować
+3 #35 Olek Lewandowski 2010-12-17 16:52
Niestety w Polsce w dużej mierze to politycy decydują jak się leczy ludzi, a nie sami lekarze. Proces zdrowienia stał się biznesem dla firm farmaceutycznyc h i wszystko uzależniane jest od zysku w czasie... dlatego pacjent jest na samym końcu priorytetów BIG PHARMY.

Też mam nadzieję, że może przyjdą mądre rządy co to zmienią. Na pewno jednak nie będzie to rząd PO.

pozdrawiam
Olek
Cytować
+5 #34 pegas 2010-12-12 09:02
Zgadzam się z tą tezą. W Chinach dostęp do akupunktury ma zagwarantowane całe społeczeństwo - przez co do minimum zostało wyeliminowanych wiele chorób.

Liczę, że i w Polsce dostęp do tej metod będzie bardziej powszechny.
Cytować
+5 #33 Filip - klient 2010-12-09 14:17
Generalnie o akupunkturze wiem dość sporo. Nie jest to magia, jak mówią niektórzy ludzie lub pseudo-racjonal iści. Najważniejsze mieć wiedzę i umieć ją zastosować. Jest wiele tysięcy publikacji naukowych na temat akupunktury i jej zastosowania w leczeniu wszelkich dolegliwości w tym też przewlekłych i takich jak nowotwory. Oczywiście najlepiej się stosuje igły tam gdzie mamy do czynienia z bólem we wszelkiej postaci.

pozdrawiam
Filip
Cytować
+6 #32 Wiktoria 2010-12-08 23:54
Jeżeli każdy by przychodził punktualnie to by nie było czekania. Wszystkie wizyty umawiane są na konkretne godziny. Często pani doktor nie ma serca nie przyjąć pacjenta, dlatego wszystko obsuwa się w czasie. Faktem jest, że gabinet cieszy się dużym zainteresowanie m wśród pacjentów.

pozdrawiam
Wiktoria
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.