A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Traditional-Chinese-Medicine-Cure-For-Premature-EjaculationO zaburzeniach płodności można mówić, jeśli kobieta i mężczyzna starają się o dziecko, a co w ciągu, co najmniej 2 lat kończy się niepowodzeniem. Choć zdawać by się mogło, że jest to problem powszechny i coraz częściej występujący (obecne statystyki mówią, że co 5 para ma problem z zajściem w ciążę), medycyna akademicka w odpowiedzi na pytanie „jak temu zaradzić?”, albo sugeruje hormony, farmaceutyki, bądź In Vitro, a jeśli te nie przynoszą efektów pozostaje jej zwyczajnie… wzruszyć ramionami. Akupunktura, choć jej działanie przez zachodni nurt medycyny nie jest do końca wyjaśnione, w przypadkach niepłodności jest stosowana od tysięcy lat – zarówno, jako samodzielna metoda, jak i niejednokrotnie w połączeniu z ziołami.

Przyczyn niepłodności jest wiele zdają się one skomplikowane – tak na przykład, może się okazać, że zarówno mężczyzna jest zdolny spłodzić dziecko, a kobieta jest w stanie je urodzić, tyle, że nie mogą mieć oni wspólnego potomstwa. Zadaniem akupunktury w takich przypadkach jest podniesienie płodności u obojga na tyle, by mimo wszystko im to umożliwić. Jeśli powód niepłodności leży po stronie mężczyzny pierwszym, podstawowym badaniem jest badanie nasienia. Takie czynniki, jak wady genetyczne, bądź jak się częściej okazuje, zaburzenia występujące w dolnym odcinku kręgosłupa (charakteryzujące się bólami krzyża i powodujące nieprawidłowości w ukrwieniu męskich gonad, co z kolei przeszkadza w normalnym dojrzewaniu plemników), nerwica (lęk psychiczny), bądź miażdżyca (u pacjentów w podeszłym wieku), są głównymi źródłami zaburzeń układu rozrodczego.

YING_YANG_dr_enji

Jeśli wady anatomiczne nie występuję u kobiety, przyczyn upatruje się w ewentualnych schorzeniach, takich jak np. zapaleniu pochwy, macicy, lub przydatków. Wreszcie wpływ na brak płodności mają zaburzenia hormonalne (na które układ rozrodczy jest bardzo wrażliwy), czy też blokada psychiczna zapobiegająca zajściu w ciążę – lęk, którego kobieta zwykle nawet nie jest świadoma.

Jeśli podczas pierwotnie wykonanych badań ginekolog nie stwierdził wystąpienia wad anatomicznych u żadnego z partnerów, są oni oboje poddawani sesji akupunktury i wówczas nakłuwa się ich na plecach, niekiedy także w kilku miejscach poniżej kolan. Niekiedy leczenie może trwać wiele miesięcy, przy czym bardzo ważna w terapii zaburzeń niepłodności jest systematyczność. Szanse wyleczenia są o tyle większe o ile młodsi są oboje partnerzy - przy tym wskazane jest by kobieta swoje pierwsze dziecko urodziła przed ukończeniem 28 roku życia.

http://www.enji.pl/images/stories/media-fotorelacje/m27.jpg

Jeśli para poddana jest terapii hormonalnej, absolutnie nie wyklucza ona możliwości korzystania z akupunktury, a co więcej – ta druga jest w stanie znacznie zwiększyć szanse na ogólne powodzenie. Niemieckie i amerykańskie badania wykazały, że jest ona terapią skutecznie podtrzymującą ciążę i zapobiegającą poronieniu u kobiet, które zdecydowały się na terapię In Vitro.

zabieg_akupunktury_na_nieplodnosc_dr_enji

Pary, które zdecydują się na stosowanie akupunktury powinny udać się do lekarza, który oprócz akupunktury stosowanej w innych celach, specjalizuje się i posiada doświadczenie szczególnie w dziedzinie leczenia zaburzeń płodności – bowiem jedynym przeciwwskazaniem do stosowania tej metody jest brak kwalifikacji, a przede wszystkim doświadczenia specjalisty.

gabinet_akupunktury_prof_enji

Dowiedz się jak zamówić wizytę w profesjonalnym Gabinecie Akupunktury u profesor Enkhjargal Dovchin - kliknij tu.

 

 

Zobacz też:

Poznaj ceny zabiegu akupunktury w gabinecie prof. Dovchin

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o akupunkturze

Co to jest akupunktura?

Opinie pacjentów prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura

Akupunktura jako najtańsza forma zapobiegania chorobom

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Uwolnij energię z akupunkturą i ćwiczeniami taoistycznymi

Akupunktura w leczeniu nerwic i depresji

Aurikuloterapia w medycynie Wschodu

Akupunktura uratowała moją pasję...jazdę konną

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

Zioła i akupunktura mi pomogły - wróciłam do świata żywych 

Komentarze   

+1 #6 Madzia 25 lat 2011-02-08 14:33
U mężczyzn pomaga na bóle prostaty i słabe wyniki nasienia. Przeprowadzono badania (ich wyniki opublikowano w magazynie “Fertility and Sterility”, Lipiec 2005; vol 84: str 141-147), z których jasno wynika, że akupunktura wpływa pozytywnie na poprawę wyników nasienia mężczyzn, u których problemem jest jakość nasie­nia (liczebność, ruchliwość i morfologia plem­ników)
Cytować
+1 #5 akupunktura - fakty 2011-02-08 07:28
- akupunktura w przygotowaniach do zabiegu wpływa pozytywnie na efekt końcowy: (33.6% pacjentek zaszło w ciąże, z czego 28.4% ją utrzymało) w porównaniu do wyników w grupie kontrolnej odpowiednio 15.6% i 13.8%.

- akupunktura w dniu transferu znacznie zwiększa szansę sukcesu zabiegu (39% w porównaniu do 26% w grupie kontrolnej) i sukcesu w utrzymaniu ciąży (36% vs. 22%)
Cytować
+3 #4 Więckowska 2011-01-10 19:00
Nigdy wcześniej nie słyszałam o leczeniu niepłodności przy pomocy akupunktury. Na pewno zainteresuję się tym tematem. Czy mogą mi państwo wysłać więcej informacji. Byłabym wdzięczna. pozdrawiam
Cytować
+5 #3 Dorota Majewska 2011-01-09 10:30
Akupunktura jest zalecana przez coraz większe grono lekarzy- naturalistów, którzy metody medycyny naturalnej stawiają wyżej niż leczenie chemiczne - czy w ogóle metody konwencjonalne można nazwać leczniczymi, i czy bezpiecznymi?
Cytować
+6 #2 Ela Więckowska 2011-01-09 07:10
Na Wschodzie, głównie w Chinach, na tamtejszych akademiach medycznych istnieją kierunki takie jak medycyna tradycyjna, akupunktura czy tradycyjna medycyna naturalna. Wierzę w te metody bo przetrwały do dziś praktycznie niezmienione i nie niosą ze sobą skutków ubocznych, a skuteczność i efekt terapeutyczny u pacjentów stoi na jednym z najwyższych poziomów spośród wszystkich metod leczniczych.

Poza tym Chiny dołożyły wiele starań aby przeprowadzić tysiące badań na oddziaływanie akupunktury na zdrowie i życie ludzi - wyniki były olśniewające.

Cieszę się, że z tych metod mogą korzystać też osoby w Europie.

pozdrawiam
Cytować
+6 #1 Irek 28 lat 2011-01-08 23:35
Rozumiem, że leczenie niepłodności metodami medycyny naturalnej w tym przypadku akupunktury to nie łatwe zajęcie. Czy da się w ogóle przewidzieć jakie są szanse aby ktoś, kto ma problemy w tej materii ich nie miał? Jak szybko widoczne są efekty akupunktury na niepłodność? Rozumiem też, że jest różnica miedzy niepłodnością kobiet, a niepłodnością mężczyzn? Kto częściej jest niepłodny?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.