A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

uroda-pielegancjaPiękna nie można otrzymać zwyczajnie aplikując na skórę kolory i kolejne warstwy pudru czy korektorów, ponieważ to co zewnętrzne tak naprawdę pochodzi od wewnątrz – od naszej istoty duchowej, intelektualnej i emocjonalnej.

Jeśli więc chcesz być piękna – kluczem nie jest błądzenie między sklepowymi półkami w poszukiwaniu „cudów nowej generacji”, które zlikwidują zmarszczki i sprawią, że twoja skóra będzie wyglądać promiennie, ale zadbanie o swoje ciało w ogóle.

Zdaje się, że na niektóre problemy związane z naszym wyglądem zewnętrznym, takie jak trądzik, łuszczyca, czy rozstępy nie mamy wpływu, zwłaszcza jeśli okażą się one kwestią genów – niemniej jednak tradycyjna medycyna chińska od dawna praktykuje sposoby, które efektywnie je leczą i im zapobiegają.

Co więcej – od kiedy naukowcy poczęli odkrywać czym tak naprawdę jest botoks (a raczej czym grozi), akupunkturą coraz częściej interesują się specjaliści z dziedziny kosmetologii i chirurgii plastycznej potwierdzając, że w porównaniu do zabiegów korekcyjnych z użyciem skalpela jej efekty nie tylko są bardziej trwałe, ale i sam zabieg jest nieporównywalnie bardziej bezpieczny.

Trądzik

Jedną z najczęstszych dolegliwości okresu młodzieńczego (aczkolwiek nie tylko) jest trądzik, którego wszystkie odmiany (młodzieńczy, zwyczajny, różowaty) powstają na podłożu nadprodukcji komórek łojotokowych.

Co trzeba zrobić? Oczywiście zmniejszyć łojotok. Jednakże wiele preparatów dostępnych w aptece, które obiecują takie działanie w rzeczywistości blokują naturalną pracę komórek przyczyniając się do tego, że na przyszłość będą one pracowały jeszcze wydajniej.

Także skuteczność antybiotyków jest na gruncie tej materii kwestionowana, a to z uwagi na to, że nie są one w stanie pozbyć się wszystkich zarazków, z których te pozostałe tak czy inaczej wciąż będą się mnożyć.

akupunktura_a_uroda_dr_enji

Jak więc temu zapobiec? Odpowiedzią, w myśl zasady „to co wewnątrz widoczne jest na zewnątrz”, będzie terapia, która wszystkie niekorzystne procesy naszego organizmu wpływające na rozwój zarazków zdoła zniwelować.

I tutaj znów należy oddać pokłon akupunkturze – jako, że wyzwala naturalne procesy naprawcze organizmu, a ponadto reguluje działanie wszystkich jego systemów, metoda ta jest zdolna tak wpłynąć na układy odpowiedzialne za powstawanie trądziku (jak w tym wypadku układ trawienny, czy moczowy), by ich praca nie przyczyniała się do procesów chorobotwórczych.

W większości przypadków trądzik jest chorobą uleczalną - jeśli przemiana materii, a zatem trawienie się poprawi, zmniejszy się wydzielanie łojotoku a tym samym bakteriom zabraknie źródła pożywienia.

piekno-naturane

Niekiedy późna interwencja w chorobach skóry, między innymi w trądziku, jest powodem powstania nieestetycznych blizn szpecących twarz nieraz do późnej starości. Stąd objawów, nawet jeśli nie są one bardzo dokuczliwe nie należy ignorować, gdyż jak się okazuje i w tym przypadku – stosunkowo wcześnie rozpoczęta terapia likwiduje objawy choroby jednocześnie zapobiegając jej ewentualnym następstwom.

Szczególnie niebezpieczne są zmiany ropne, i choć nie zdarza się to często, mogą one powodować amyloidozę, w której następstwie dochodzi do niewydolności nerek. W przypadku trądziku różowatego, skóra pokryta jest łojem utrudniającym wymianę gazową, przez co rozwijający się stan zapalny może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, takich jak np. wykrzywienie nosa (objaw zazwyczaj kojarzony z  syndromem pijackim).

urodna

Cellulitis

Problemem, z którym przychodzi zmagać się zwłaszcza kobietom jest cellulitis, znany też jako „pomarańczowa skórka”. W istocie, przypominające skórkę pomarańczy zgrubienia na skórze powstają w wyniku gromadzenia się wody w jej tkance podskórnej.

Cellulitis, choć uwidacznia się w okresie klimakterium coraz częściej jest zmorą całkiem młodych i niejednokrotnie szczupłych dziewczyn, czego powodem są zaburzenia w układzie trawiennym oraz niewydolność krążenia obwodowego (zimne dłonie i stopy).

funfunfun

Choć drogerie i apteki oferują masę środków i kremów mających zlikwidować „skórkę pomarańczową”, a kobiety często gotowe są wydać całą fortunę na to, by móc wreszcie cieszyć się pięknym, kształtnym i nieskazitelnym ciałem, efekty tych zabiegów (bez względu na ilość wydanych pieniędzy) nie zawsze są satysfakcjonujące.

Dzieje się tak dlatego, że:

a). nie poprawiają one krążenia w tkance podskórnej,

b). nie regulują trawienia.

Nie znaczy to bynajmniej, że kobiety są oporne na tego typu metody, czy też techniki te są na ogół nieskuteczne, ale jak dotąd nie zdarzył się cud, by bez wysiłku cokolwiek osiągnąć.

Tak więc, w przypadku cellulitis warto się trochę nagimnastykować (i to w dosłownym znaczeniu tego słowa), a w dodatku zastosować terapię, która usprawni zarówno krążenie krwi, jak i przemianę materii.

By spotęgować efekt zabiegów antycellulitisowych, w tym akupunktury  można zastosować specyfiki ziołowe - tak np. centella asiatica (obecna też w niektórych kosmetykach), jest rośliną posiadającą właściwości redukujące skórkę pomarańczową i rozstępy.

 

Łuszczyca

Natomiast z prawdziwym problemem „natury zewnętrznej” muszą zmagać się ci, których przodkowie (za pomocą genów) obdarzyli ich podatnością na łuszczycę.

Choroba ta ma postać przewlekłą, może pojawić się nagle bez względu na wiek i o ile łut szczęścia pozwoli, zniknąć bez wyraźnego powodu. W przypadku występowania łuszczycy lekarze najczęściej zalecają leczenie farmakologiczne, które niestety nie jest w stanie zdziałać nic więcej poza tymczasowym redukowaniem objawów.

luszczyca

Objawy łuszczycy potęguje dieta wysokobiałkowa jak i wysokotłuszczowa oraz picie alkoholu, jednak nawet w przypadku ich ograniczenia nie jest powiedziane, że rzuty wykwitów ustąpią, a nawet jeśli to niestety nie na długo. Leczenie akupunkturą podobnie jak farmaceutyki działa w tym wypadku objawowo, aczkolwiek z pewnością jest mniej inwazyjne i potrafi złagodzić przebieg choroby.

Sesje akupunktury zazwyczaj uzupełnia się terapią ziołową, a niekiedy wskazana jest modyfikacja trybu życia – tak, czasami pacjent też musi być gotowy do poświęceń.

 

Zabiegi odmładzające

Co zaś jeśli chodzi o wydobycie piękna i utrzymanie młodości jak najdłużej? Jak się okazuje akupunktura i na to ma swoje sposoby, a coraz więcej kobiet, zamiast uciekać się do drastycznych metod skalpela decyduje się powierzyć wygląd twarzy doświadczonemu w tej dziedzinie akupunkturzyście.

uroda-kapiel

Zabiegi odmładzania stały się popularne w Stanach Zjednoczonych, gdy tamtejsza prasa odkryła na swoich łamach sekret młodości japońskich kobiet. Jedna z japońskich terapeutek Takeshi Kitagawa, tak mówi o zabiegu:

„Wbijanie cienkich igieł w okolicach twarzy generuje procesy naprawcze jej komórek, wpływa na syntezę kolagenu i w żadnym wypadku nie jest porównywalne z zabiegiem chirurgicznym, co nie oznacza, że nie przynosi wymiernych efektów.

Wręcz przeciwnie – akupunktura jest całkowicie bezpieczna, a jej efekty długotrwałe. Poza tym, kosmetyki, czy operacje nie tylko są drogie, ale i niebezpieczne”.

Zdaje się, że poza akupunkturą, nie ma podobnie uniwersalnego, holistycznego, alternatywnego podejścia do walki z problemami skóry, które nie tylko pozwalają leczyć różnego rodzaju dolegliwości, ale też, jak w przypadku odmładzania skóry, pomagają na dłużej zachować jej piękno i młodość.

Co więcej, oprócz właściwości leczniczych wpływających na nasze ciało, akupunktura pomaga radzić sobie z duchowymi problemami redukując stres i poprawiając ogólny stan samopoczucia.

akupunktura_reklama_dr_enji

Komentarze   

0 #7 mirela 2012-12-02 14:54
witam moj syn ma problemy z tradzikiem.Pros ze o rade.
Cytować
0 #6 Zespół MT 2011-02-26 13:59
Pani Karo, cieszy nas fakt, że coraz więcej osób interesuje się tradycyjną medycyną chińską jak i samą medycyną chińską. Jeżeli pani znajoma rzeczywiście studiowała na Pekińskim Uniwersytecie Medycznym to na pewno jest godna polecenia. Prosimy jednak na naszym portalu o nie reklamowanie innych osób, a wypowiadanie się bezpośrednio na zadany w artykule problem. To ułatwi nam znacznie katalogowanie komentarzy, których na dzień dzisiejszy jest ok. 14 tyś.

Z naszej strony prosimy Was o zainteresowanie się tematem dyrektywy ziołowej, która zacznie obowiązywać od 30 kwietnia 2011 roku i będzie zamykał typowym ludziom dostęp do TCM i TMM.

pozdrawiamy
Zespół MT
www.enji.pl
Cytować
+2 #5 Kara 2011-02-26 11:22
Medycyna chińska to dla mnie przede wszystkim profesjonalna pomoc. Medycyna jak każda inna. Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy chcą to praktykować na własną rękę. Ja gorąco polecam Panią Małgorzatę Szkurłatowską z Centrum Chanta'l. Mimo że jest Polką to od lat zgłębia starą kulturę chińską. Jako stypendystka CESAMQ International, studiowała na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, dlatego jej ufam i wiem, że jej praktyka przynosi efekty.
Cytować
+2 #4 Gosia Jeznach 2011-01-26 16:14
Ja też jestem za leczeniem u obcokrajowców jeżeli chodzi o TCM. Nigdy nie byłam u Polaka w tej sprawie bo uważam, że po prostu nie mają o tym zielonego pojęcia - bo niby skąd?... na akademii medycznej w Warszawie tego nie uczą bo nie ma specjalistów w tej dziedzinie, a uczelni nie stać na ściągnięcie takich np. z Chin...

Obecnie Tradycyjna Medycyna Chińska przeżywa swój renesans. Coraz więcej osób korzysta z tej medycyny i jest bardzo zadowolona. Czasami media masowej manipulacji na usługach farmacji i takich poplecznych portalów jak racjonalista.pl zrobią na kogoś nagonkę aby pokazać, że ten człowiek jest za dobry bo pomaga za dużej ilości osób itp...

pozdrawiam lekarzy medycyny chińskiej w Polsce
Cytować
+3 #3 Katarzyna 2011-01-26 02:59
Ja w sumie nie zdecydowałabym się na leczenie przy pomocy tradycyjnej medycyny chińskiej u Polaka... dlaczego... bo skąd niby ma mieć doświadczenie i wiedzę z tego zakresu. Możliwe jednak, że tak samo jak w przypadku prof. Garnuszewskiego i akupunktury tak samo i ta pani ma pojęcie ( mimo, że jest Polką ) na temat medycyny chińskiej... niektórzy poświęcają całe życie aby pomagać innym wtedy nie ważne, że nie pochodzi się z Chin, gdzie jest kolebka tej medycyny.

pozdrawiam
Cytować
+3 #2 sabatynka 2011-01-25 17:54
Ja przekonałam się do medycyny chińskiej (w sumie był mus - nic innego nie pomagało) jak leczyłam migrenę. Leki nie pomagały, ból z wiekiem się nasilał - ale zasięgnęłam porady u Małgorzaty Szkurłatowskiej z Chantal w Warszawie, i po kilku miesiącach terapii praktycznie nigdy już mnie nie boli.
Cytować
+3 #1 Tamara O. 2011-01-24 20:38
Mojej koleżance ze studiów pani profesor Dovchin bardzo pomogła na problemy ze skórą twarzy. Z tego co wiem zastosowała akupunkturę oraz specjalne zioła na oczyszczenie organizmu. Ja jedynie widziałam zmiany jakim z dnia na dzień ulegała moja przyjaciółka - były to zmiany na lepsze. Dotychczas brzydka, pomarszczona skóra z widocznymi wypryskami czerwonymi zmieniła się nie do poznania. Myślałam, że takie postępy są w sferze marzeń, ale nie. Marta bo tak ma na imię moja znajoma mówi tylko, że trafiła w ręce wspaniałej specjalistki, która po prostu wie co robi. Szkoda tylko, że na wizytę czasami trzeba czekać nawet miesiąc.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.