A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

aup-bezs

Czy wiecie, że dzięki akupunkturze można wyleczyć bezsenność i pozbyć się koszmarów sennych. Gdy nasz organizm ma zaburzoną równowagę energetyczną, w różny sposób stara się nam pokazać, że dzieje się coś złego. Często takim objawem jest brak snu, majaki senne czy notoryczna bezsenność.

Jeżeli nie dostarczamy naszemu orgaznimowi odopowiedniej dawki snu, wówczas przedkłada się to na stan całego ustroju. Stajemy się drażliwi, skóra matowieje, odczuwamy ogólne zmęczenie, które z każdym dniem dotkliwiej się wzmaga.

Jeżeli masz problemy ze snem, nie udaje Ci się zasnąć mimo zmęczenia, wybudzasz się przedwcześnie i nie możesz już zasnąć a  do tego rano wstajesz z bólem głowy i ogólnym złym samopoczuciem - możesz cierpieć na bezsenność.

akupunktura_sen_enji_gabinet

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze swojej dolegliwości, a jej przyczyny moga tkwić w wielu poważnych zaburzeniach. Tradycyjna Medycyna Dalekiego Wschodu, jako jeden z niewielu systemów medycznych, potrafi postawić diagnozę ukazującą system powiązań zaburzeniowych w organizmie i pokazać ich wpływ na jakość naszego snu. Jeżeli mimo pomocy lekarskiej, nadal masz problemy ze snem - nie poddawaj się, wypróbuj akupunkturę. 

 

znudzilo-sieNakłuwanie igłami punktów energetycznych pozwala odblokować niedrożne kanały energetyczne i przywrócić harmonię energetyczną w naszym ciele. Akupunkturzysta podchodząc do przypadku pacjenta z zaburzeniami snu zwraca przeważnie uwagę na kilka rzeczy:

  • na wzorzec zaburzeń snu,

  • stan emocjonalny osoby badanej,

  • wpływ stresu,

  • całkowity stan zdrowia,

  • towarzyszące choroby, przewlekłe lub dziedziczne itp.

Analizując powyższe fakty, lekarz może "wytropić" źródło zaburzeń snu. Przyczyną może się okazać, zdawałoby się błaha sprawa, np. długotrwaly stres (przed egzaminami, przed rozmową w pracy itp.), problemy natury emocjonalnej (rozstanie, rozwód, samotność itp.), próchnica zębów, menopauza czy zła dieta.

akupunktura_bezsennosc_gabinet_akupunktury

Jeżeli "powód usterki" zostanie wykryty - to już połowa drogi do wyzdrowienia. Później wystarczy tylko dobrać odpowiednią terapię i pacjent znów może cieszyć się niezakłóconym nocnym wypoczynkiem.

Badania przeprowadzone przez kliniki medyczne i opublikowane przez Journal of Neuropsychiatry rysują nam obraz leczenia 18 pacjentów cierpiących na zespół lękowy i bezsenność. Terapia opierała się na zastosowaniu akupunktury dwa razy w tygodniu przez pięć tygodni.

Tydzień przed i tydzień po zabiegach chorzy wypełniali formularze testowe dotyczące: jakości snu, całkowitego czasu snu oraz  badano zmiany poziomu melatoniny w surowicy krwi. W tydzień po zakończeniu leczenia średni czas i jakość snu uległy znacznej poprawie, a poziom melatoniny w surowicy w godzinach snu wzrósł.

akupunktura-sen

Zabiegu akupunktury nie należy się obawiać, jest bezbolesny, choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło inaczej. Ta technika medyczna znana jest już i praktykowana od tysięcy lat! Jak widać, jej skuteczność jest ogromna bo akupunktura przetrwała po dziś dzień i ciągle się rozwija.

Akupunktura opiera się na wierzeniach kultur wschodu, które mówią, że zdrowie człowieka warunkuje swobodny przepływ energii chi w naszym ciele. Krąży ona tak jak krew, ma swoje naczynia energionośne zwane meridianami. Czi przejawia się w dwóch postaciach – Yang (dodatnia energia) i Yin (ujemna energia). Yang i Yin powinny pozostawać w harmonii, w równowadze.

Tak samo jak może powstać zawał serca wskutek braku drożności naczyń krwionośnych, tak też może nastąpić blokada kanałów energetycznych i spowodować chorobę. Skutki obu przypadków są tak samo groźne.

sen-akupunktura-ok

Akupunkturzysta zna dokładnie miejsca na ciele, tzw. punkty życiowe, które należy stymulować, by udrożnić naczynia energonośne. Wbija tam igły, dzięki którym obieg  energii powraca do normy a organizm spokojnie może zapaść w zdrowy, regenerujący sen.

Akupunktura jest obecnie znana i ceniona na całym świecie. Jako jedna z nielicznych niekonwencjonalnych metod leczenia, znalazła swoje miejsce w medycynie akademickiej. Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia uznała oficjalnie, że jest ona skuteczna w ponad 140 dolegliwościach. Dzięki temu, że zaakceptowano ją też w Polsce, część zabiegów akupunktury jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia (dotyczy to tylko leczenia bólu).

wizytowka_akupunktura_czarna

 

zobacz_tez2

 

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

Akupunktura - lata świetności

Akupunktura w leczeniu nerwic i depresji

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Komentarze   

+3 #9 Marzena 2011-02-27 21:36
Teraz to ja śpie jak suseł - a to wszystko dzięki pani profesor :)
Cytować
+2 #8 Tomcio 2011-02-27 21:27
Po zabiegu akupunktury oczywiście nie miałem żadnego problemu ze snem - ba nawet wpłynęło to na lepsze samopoczucie zaraz po obudzeniu się.
Cytować
+2 #7 Walercia 2011-02-27 18:57
Bardzo pozytywnie zabieg u Pani Enji wpływa na mój sen - warto było wydać te kilka złotych dla własnego spokoju i zdrowia :)
Cytować
+2 #6 Łukasz 2011-02-27 18:42
Oj po tym zabiegu można spać spokojnie :) Oczywiście brak jakichkolwiek koszmarów, a rano wstaje jak nowo narodzony :)
Cytować
+3 #5 Ania 2011-01-26 17:34
widzę że akupunktura staje się coraz modniejsza :) ale ja się temu wcale nie dziwię :) przecież te zabiegi są super :) nie wiem jak działa to na sen ale przy moich schorzeniach okazała się strzałem w dziesiątkę. nie wiedziałam że takie igiełki mogą zrobić dla człowieka tyle dobrego :)
Cytować
+3 #4 Kazimierz O. 2011-01-24 22:54
Dobrze jest móc się dobrze wyspać. Niestety coraz więcej ludzi ma problemy z zasypianiem. Powodem tego stanu rzeczy jest najczęściej stres i przemęczenie w pracy. Jeżeli akupunktura jest skuteczna w leczeniu bezsenności to warto ją stosować. Obawiam się, że medycyna konwencjonalna ma w tym temacie o wiele mniej do zaoferowania - chyba jedynie leki na sen oraz leki przeciwbólowe, które jednak nie likwidują źródła problemu, a wręcz je nasilają.
Cytować
+4 #3 Admin12 2011-01-23 19:35
Świetne efekty terapeutyczne w leczeniu problemów związanych z bezpłodnością uzyskuje się łącząc zabiegi akupunktury z ziołolecznictwe m bądź innymi metodami medycyny tradycyjnej.

Statystycznie więcej problemów związanych z zajściem w ciążę leży po stronie kobiet. U mężczyzn najczęstszym problemem jest brak płodności (ilość plemników w spermie).

Leczenie tego typu dolegliwości zajmuje około 6 miesięcy, ale jest możliwe i jak najbardziej skuteczne. Wymaga się po tym okresie zrobienie badań nasienia w przypadku panów oraz innych wymaganych badań w przypadku kobiet. Zapłodnienie in vitro jest na ogół bardzo drogie i nie daje pewności zajścia w ciążę. Do tego nie każdy chciałby wiedzieć, że jego dziecko jest z probówki...

Bezpłodność to trudny temat dla każdej rodziny, która chce mieć dzieci. Każde leczenie tego typu należy zacząć od wizyty w lekarza pierwszego kontaktu.

pozdrawiamy
Zespół MT
Cytować
+4 #2 Lola 31 lat 2011-01-23 13:31
Mam pytanie? Pilnie potrzebuję pomocy w terapii snu. Od lat mam duże problemy z zasypianiem, a jeżeli sen przychodzi to jest płytki i praktycznie się nie wysypiam. Próbowałam już wszystkiego, byłam u najlepszych specjalistów profesorów i doktorów w Polsce, ale nic z tego, jedynie kupa kasy wydana i żadnych efektów. Po licznych pozytywnych opiniach o prof. Dovchin chciałabym spróbować akupunktury. Czy mogliby mi państwo wysłać na mail jakieś dokładniejsze informacje na czym zabiegi polegają itp.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Cytować
+5 #1 Mariola Więckowska 2011-01-22 17:56
Mi akupunktura na sen pomogła. Brałam 10 zabiegów w serii - jeden po drugim z dnia na dzień lub czasami z jedno dniowym opóźnieniem. Podczas pierwszych 3 akupunktur czułam się jakby wypompowana i zmęczona. Bardzo dobrze mi się spało. Normalnie 12 godzin snu bez przerwy. Po 4 akupunkturze zaczęłam odczuwać powracające siły do organizmu. Było to o tyle fajne, że czułam się jakby o 10 lat młodsza i silniejsza. Zauważyłam też, że łatwiej jest mi się skoncentrować na pracy, a stres jaki mi towarzyszył też się znacznie zmniejszył.

Uczucia podczas zabiegów: generalnie jeżeli człowiek się nie wierci to akupunktura jest praktycznie nieodczuwalna. Wkłucie igiełek zajmuje niecałe 2 minuty, a później leżenie około 20-25 min z igłami w ciele. Czasami miałam też specjalne lampy podgrzewające igły i polepszające ich działanie. Raz pani profesor wykonała też moksę na kilku punktach - to takie ziołowe cygara... bardzo fajny orientalny zabieg, mocno odczulający miejscowo obolałe kończyny.

Jeżeli macie możliwość stosujcie bańki razem z akupunkturą bo ma to właściwości wzajemnie się wzmacniające.

Obecnie cena akupunktury u pani Enji to 50 zł razem z igłami. Podczas jednego zabiegu schodzi ich około 20. Często te same igły stosuje się podczas jednego zabiegu zarówno na plecach jak i na brzuchu.

polecam te zabiegi i gabinet pani profesor
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.