A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

 baby-logoO zaburzeniach płodności można mówić, jeśli kobieta i mężczyzna starają się o dziecko, a co w ciągu co najmniej 2 lat kończy się niepowodzeniem. Choć zdawać by się mogło, że jest to problem powszechny i coraz częściej występujący

(obecne statystyki mówią, że co 5 para ma problem z zajściem w ciążę), medycyna akademicka w odpowiedzi na pytanie „jak temu zaradzić?”, albo sugeruje hormony, farmaceutyki, bądź In Vitro, a jeśli te nie przynoszą efektów pozostaje jej zwyczajnie… wzruszyć ramionami.

Akupunktura, choć jej działanie przez zachodni nurt medycyny nie jest do końca wyjaśnione, w przypadkach niepłodności jest stosowana od tysięcy lat – zarówno jako samodzielna metoda, jak i niejednokrotnie w połączeniu z ziołami.

zdrowa_rodzina_nieplodnosc

Przyczyn niepłodności jest wiele i nieraz zdają się one skomplikowane – tak na przykład, może się okazać, że zarówno mężczyzna jest zdolny spłodzić dziecko, a kobieta jest w stanie je urodzić, tyle że nie mogą mieć oni wspólnego potomstwa.

Zadaniem akupunktury w takich przypadkach jest podniesienie płodności u obojga na tyle, by mimo wszystko im to umożliwić.

Jeśli powód niepłodności leży po stronie mężczyzny pierwszym, podstawowym badaniem jest badanie nasienia.

 Takie czynniki, jak wady genetyczne, bądź jak się częściej okazuje, zaburzenia występujące w dolnym odcinku kręgosłupa (charakteryzujące się bólami krzyża i powodujące nieprawidłowości w ukrwieniu męskich gonad, co z kolei przeszkadza w normalnym dojrzewaniu plemników), nerwica (lęk psychiczny), bądź miażdżyca (u pacjentów w podeszłym wieku), są głównymi źródłami zaburzeń układu rozrodczego.

rodzice

Jeśli wady anatomiczne nie występuję u kobiety, przyczyn upatruje się w ewentualnych schorzeniach, takich jak np. zapaleniu pochwy, macicy, lub przydatków. Wreszcie wpływ na brak płodności mają zaburzenia hormonalne (na które układ rozrodczy jest bardzo wrażliwy), czy też blokada psychiczna zapobiegająca zajściu w ciążę – lęk, którego kobieta zwykle nawet nie jest świadoma.

Jeśli podczas pierwotnie wykonanych badań ginekolog nie stwierdził wystąpienia wad anatomicznych u żadnego z partnerów, są oni oboje poddawani sesji akupunktury i wówczas nakłuwa się ich na plecach, niekiedy także w kilku miejscach poniżej kolan.

akupunktura_nieplodnosc_dr_enji

Niekiedy leczenie może trwać wiele miesięcy, przy czym bardzo ważna w terapii zaburzeń niepłodności jest systematyczność. Szanse wyleczenia są o tyle większe o ile młodsi są oboje partnerzy - przy tym wskazane jest by kobieta swoje pierwsze dziecko urodziła przed ukończeniem 28 roku życia.

Jeśli para poddana jest terapii hormonalnej, absolutnie nie wyklucza ona możliwości korzystania z akupunktury, a co więcej – ta druga jest w stanie znacznie zwiększyć szanse na ogólne powodzenie.

akupunktura-nieplodonosc2Niemieckie i amerykańskie badania wykazały, że jest ona terapią skutecznie podtrzymującą ciążę i zapobiegającą poronieniu u kobiet, które zdecydowały się na terapię In Vitro.

Pary, które zdecydują się na stosowanie akupunktury powinny udać się do lekarza, który oprócz akupunktury stosowanej w innych celach, specjalizuje się i posiada doświadczenie szczególnie w dziedzinie leczenia zaburzeń płodności – bowiem jedynym przeciwwskazaniem do stosowania tej metody jest brak kwalifikacji, a przede wszystkim doświadczenia specjalisty.

enji_reklama_dr_prof_gabinet_reklama

 

zobacz_tez2

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Akupunktura – definicja

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Gabinet w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 28A

Lokalizacja gabinetów prof. Enji

Preparaty wybranych medycyn tradycyjnych świata

Komentarze   

+1 #6 Zosia 2011-07-31 14:48
Czy komuś z Was rzeczywiście pomogło w leczeniu niepłodności? Proszę o kontakt na mail i rady co i jak. Dziękuje z góry
Cytować
+1 #5 Paweł Sieradzki 2011-03-20 17:00
Nigdy nie podejrzewałem, że przy pomocy akupunktury można leczyć podobne schorzenia. Widać, że ludzie mają małe pojęcie o tej metodzie leczniczej ze wschodu.
Cytować
+2 #4 Kamil Karpiński 2011-02-25 13:15
Od kiedy chodzę na zabiegi akupunktury jakość nasienia znacznie się polepszyła. Widać to na badaniach gęstości plemników w nasieniu. Jeżeli nie wierzycie to sami spróbujcie. Najpierw badanie przed serią akupunktury oraz po 2 miesiącach po serii. Gwarantowane polepszenie wyników. Wysłałem tam mojego znajomego co miał podobny problem. Wyniki ponadprzeciętne !!!

Przekonało mnie to całkowicie do metod medycyny tradycyjnej u pani profesor Enji. Ważnym jest to, że ta lekarka nikogo nie bajeruje, że wyleczy lecz stawia sprawę taką jaką jest...

polecam te metody bo są skuteczne i niedrogie

Kamil z Sulejówka
Cytować
+3 #3 Asia i Tomek 2011-02-24 17:39
Dzięki pani profesor Enji udało nam się zajść w ciążę. Oboje po 3 latach prób i metod in vitro nie udało nam się zajść w ciążę. Dopiero po 10 zabiegach akupunktury oraz ziołolecznictwi e u pani Dovchin mąż uzyskał ponadprzeciętny wynik w ilości plemników w spermie. Ja byłam na akupunkturze wzmacniającej. Ogólnie bardzo miło wspominamy i polecamy tą panią doktor.

pozdrawiamy
Asia i Tomek
Cytować
+6 #2 Katarzynka 2011-02-09 08:19
coraz bardziej mnie zaskakuje ta akupunktura. niesamowite ile można zdziałać w ten sposób. zastanawia mnie dlaczego zachodnia kultura nie stara się nawet zrozumieć tej metody?? dziwne dla mnie to jest bardzo.
Cytować
+5 #1 Celinka 43 lata 2011-02-09 06:09
Dla mnie akupunktura jest o tyle lepsza od in vitro, że daje szansę posiadania własnego dziecka, a nie dziecka z probówki. Badania naukowe dowiodły, że dzieci in vitro mają większą podatność na stres i większą umieralność do 3 roku życia ( śmierć łóżeczkowa ).
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.