A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Medycyna orientalna, w tym akupunktura, skutecznie diagnozuje i leczy problemy zdrowotne kobiet.

Tradycyjne metody stają się coraz popularniejsze wśród pacjentek, które nie znajdują pomocy w tradycyjnych terapiach i uskarżają się na dolegliwości związane zwłaszcza z bolesnym miesiączkowaniem, objawami okresu menopauzy, czy też cierpią z powodu bezpłodności.

Kobiety są także coraz częstszymi pacjentkami gabinetów akupunktury udając się tam w celach profilaktycznych, gdy chcą zapobiec powstawaniu i rozwojowi nowotworów.

aku-kobiece

Jak się okazuje niektórzy ginekolodzy nie radzą sobie z chorobami, które od dawna dręczą płeć piękną. Tak na przykład, bolesne miesiączki czy zaburzenia cyklu według nich to objawy naturalne, bądź wynikające z indywidualnych predyspozycji pacjentek, które najlepiej jest leczyć farmakologicznie, czy też poczekać do porodu, ponieważ wtedy wszystko powinno wrócić do normy.

Ponadto, wbrew definicji jaką podaje Światowa Organizacja Zdrowia (zdrowie to nie tylko brak choroby, ale pełny dobrostan, zarówno fizyczny, jak i psychiczny oraz społeczny), takie dolegliwości nie są uznawane za chorobę.

Tradycyjna medycyna chińska w tym temacie podaje, że cykl miesiączkowy zdrowej kobiety trwa 28 – 29 dni (tyle ile miesiąc księżycowy), krwawienie nie powoduje bólu i jest obfite przez jedyne 3 – 4 dni. Zespół napięcia przedmiesiączkowego nie powinien zaś w ogóle występować.

Zaburzenia cyklu związane są z nierównowagą hormonalną, co wśród kobiet cywilizacji Zachodu jest potęgowane przez napięcia i stres związane głównie ze stylem życia i pracą zawodową. Poziom hormonów we krwi wbrew pozorom nie jest czynnikiem do którego ginekolodzy przywiązują wystarczającą ilość uwagi sądząc, że te produkowane w jajnikach zazwyczaj znajdują się w normie.

jestem-kobieta

Niestety procesy naszego organizmu są o wiele bardziej skomplikowane - na wydajność kobiecych narządów wpływa przysadka mózgowa, na tę wpływa podwzgórze, na to z kolei pozostała część mózgu i czynniki zewnętrzne.

Co więcej, stabilizacja poziomu hormonów zależna jest także od wątroby – stąd powstaje pytanie – czy reklamowane na dolegliwości kobiece tabletki są w stanie przywrócić równowagę jej organizmu (nie jedynie tymczasowo zminimalizować objawy)?

Co zaś się tyczy akupunktury – tak, w leczeniu dolegliwości kobiecych metoda ta okazuje się skuteczna, a co ważniejsze zapewnia długotrwałe efekty.

efekty

Jaka jest przewaga akupunktury nad syntetyczną formą hormonów podawanych w celach antykoncepcji, wobec których można by sądzić, że cykl się uregulował?

Trzeba przyznać, że ogromna – przede wszystkim akupunktura nie jest zabiegiem inwazyjnym, w przeciwieństwie do leków nie wywołuje efektów ubocznych, nie mówiąc już o tym, że tabletki hormonalne wbrew powszechnej opinii nie regulują cyklu, a jedynie go zatrzymują, modyfikując jego naturalne funkcje, co niekoniecznie okazuje się korzystne.

Akupunktura, jako że wpływa na ukrwienie całego organizmu przyczynia się tym samym do samoregulacji układu rozrodczego i zachodzących w nim procesów gospodarki hormonalnej.

Innym powszechnym problemem, z którym kobiety mają do czynienia jest menopauza i choć nie wszystkie kobiety doświadczają jej wstydliwych objawów (jak uderzenia gorąca, poty), wiele z nich czuje się w tym okresie fatalnie.

Polecana przez ginekologów w przypadku klimakterium hormonalna terapia zastępcza znów rodzi pytania dotyczące nieszkodliwości jej stosowania. Niekorzystny wpływ hormonów na organizm skutkować może bowiem czymś poważniejszym aniżeli ingerencją syntetyków.

terapia-doktor

Amerykańscy naukowcy ogłosili, że taka terapia podnosi ryzyko zachorowania na raka jajnika i/lub piersi. Przemysły farmaceutyczne wobec tej informacji nie mogły pozostać obojętne, stąd na rynku pojawiły się bezpieczniejsze (niestety też mało skuteczne) leki ziołowe, których cena, co nie powinno dziwić, znacznie przerasta ich efektywność.

Ponieważ z menopauzą związanych jest więcej niż wymienionych powyżej objawów, takich jak np.: zaburzenia ze strony układu pokarmowego, migreny czy bóle stawów, poza akupunkturą nie ma innej uniwersalnej terapii, której stosowanie byłoby w stanie je wszystkie załagodzić (przynajmniej natenczas, takiej metody nie znamy).

onaInną chorobą, za którą podobnie, odpowiedzialny jest proces hormonalny są mastopatie (guzki piersi), których leczenie (w przypadku gdy mają charakter złośliwy), zwykle polega na ich wycięciu, innymi słowy pozbyciu się piersi.

Guzka niekiedy można pozbyć się bez operacji, jeśli tak stwierdzi lekarz, i tutaj akupunktura okazuje się efektywną terapią, która regulując gospodarkę hormonalną i poprawiając przepływ krwi przez gruczoły sutkowe sprawia, że guzki stają się mniejsze i z czasem same znikają.

Akupunktura ponadto jest skuteczną metodą, którą poleca się w terapii przewlekłych stanów zapalnych przydatków.

Jeśli stan zapalny w sposób ginekologiczny nie zostanie całkowicie zlikwidowany po raz pierwszy, poczynają pojawiać się poważne konsekwencje (powstające blizny mogą przyczynić się do niedrożności jajowodów i w efekcie prowadzić do niepłodności), na które farmaceutyki niestety nie działają.

Wprawdzie terapia antybiotykowa jest zdolna „uśpić” chorobę na pewien okres czasu, jednak ta po jakimś czasie powraca i może nie ustawać latami.

Jako, że główny problem polega na niedostateczności ukrwienia, a blizny przeszkadzają w dojściu komórek odpornościowych i przeciwciał do powołanych miejsc, akupunktura jest w stanie ten proces usprawnić – niekiedy starczą jedynie dwa zabiegi by na zawsze pozbyć się dolegliwości.

Podsumowując, akupunktura jest bardzo skuteczną terapią w dziedzinie ginekologii. Jako metoda jest nie tylko humanitarna (niebolesna), ale też nie grozi powstaniem efektów ubocznych i co istotne – jest stosunkowo niedroga.

Medycyna chińska może być stosowana zapobiegawczo, samodzielnie bądź nawet w połączeniu z innymi terapiami polecanymi przez nurt zachodni, by dodatkowo spotęgować ich działanie.

Co na koniec warte jest podkreślenia – nacisk na prewencję oferuje uzdolnienie organizmu do samoregeneracji, indywidualne techniki diagnostyczne, jak i sam zabieg są jednymi z najbardziej kompleksowych (działają na różne dolegliwości) i o czym warto wiedzieć – skuteczność w leczeniu różnorodnych schorzeń ginekologicznych potwierdza długoletnia historia sukcesu akupunktury.

wizytowka-kobieca

zobacz_tez2

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Odczucia przy zabiegu akupunktury - prof. Enkhjargal Dovchin

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

przeczytaj_ebooka

 

 

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków. Pobierz na naszym portalu - cały e-book za DARMO!

Komentarze   

+2 #5 Tomcio 2011-02-27 21:17
A czy akupunktura działa również na męskie narządy płaciowe ?
Cytować
+2 #4 Walercia 2011-02-27 19:18
Akupunktura pomogła mi nawet przy moich bólach związanych z miesiaczką. A teraz ? Teraz po tearpii czuje się zdecydowanie lepiej :)
Cytować
+2 #3 Łukasz 2011-02-27 18:21
Pani profesor Enkhjargal Dovchin pomogła mojej dziewczynie ! Skarżyła się na starszny ból podczas miesiączki i dzięki zabiegom Pani profesor wszystko to minęło ;) Dziękuje !
Cytować
+3 #2 oryginalna45 2011-02-18 10:49
mam problem z bardzo bolącą miesiączką, gdy nadchodzi ten dzień to wije się z bólu, mój ginekolog przepisał mi tabletki ale niewiele one pomagają, po prostu zawsze gdy zaczyna mi się okres mam kilka dni wyciętych z życiorysu:( ponoć ma mi to przejśc po ciązy, ale ja mam dopiero 22 lata i nie planuję dzieci jak narazie, studiuje i chce się kształcić.
Prosze , czy mozecie mi doradzić, czy akupunktura na to by pomogła, nigdy nie miałam z tym do czynienia niestety:(:( poza tym boję się zastrzyków i igieł:(

a może któraś z was była w takiej sytuacji jak ja?

plizzz pomóżcie, Ewka
Cytować
+4 #1 Miśka z Warszawy 2011-02-17 11:14
W gabinecie medycyny naturalnej i akupunktury pani profesor Enkhjargal Dovchin otrzymałam profesjonalną pomoc z zakresu diagnostyki akupunkturowej i ziołolecznictwa . Po zastosowanej terapii poczułam znaczną ulgę w moich dolegliwościach . Nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych. Porównując medycynę klasyczną do naturalnej po odwiedzinach u pani profesor skłaniam się do tej drugiej. Sama pani doktor mówi, że dobry lekarz sam potrafi i powinien zdecydować jakie leczenie podjąć, aby zapewnić swojemu pacjentowi całkowite wyzdrowienie.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.