A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

BuddaMedycyna chińska znana jest i praktykowana już od ponad trzech i pół tysięcy lat. Powszechnie stosowana na całym świecie, zwłaszcza w krajach azjatyckich, akupunktura znana jest głównie ze zdolności do łagodzenia bólu wywołanego wieloma schorzeniami, a wciąż prowadzone nad tą metodą badania wykazują, że jest także znakomitym środkiem na ich zapobieganie.

Dlaczego w Polsce, w której wielu ludzi przekonanych jest do leczenia metodami niekonwencjonalnymi i którzy, co ważniejsze, wyciągają z niej wiele zdrowotnych korzyści, akupunktura wciąż pozostaje metodą niedocenianą, a nawet i tępioną przez środowiska medyczne?

Dziś, wielu naukowców skłania się ku opinii, że organizm człowieka posiada zdolność do samoleczenia, a akupunktura jest w stanie ten proces wyzwolić. Lecz jej zalety nie zawsze były tak oczywiste, a praktykowane przez nią metody budziły wiele kontrowersji aż do roku 1970, kiedy to nowojorski dziennikarz James Reston, opublikował artykuł, w którym opisał jak lekarze z Pekinu za pomocą akupunktury złagodzili jego nasilający się po przebytej operacji ból.

Na Zachodzie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych metoda ta wciąż zyskuje na znaczeniu.

Teoria akupunktury opiera się na założeniu, że przez ciało przepływa energia chi, dzięki której nasz organizm jest w stanie utrzymać ogólną równowagę. Leczenie prewencyjne ma ten proces usprawnić i polega na jego stymulacji za pomocą delikatnego wprowadzania cienkich igieł w określone punkty na ciele. Jako, że znajdują się one blisko skóry, można stymulować je także na inne sposoby, np. aplikując ciepło w postaci rozżarzonych suszonych ziół.

lotos

W roku 1997 akupunktura miała ponowną okazje zaistnieć w świadomości społecznej, a to dzięki przeprowadzonej przez National Institutes of Health konferencji, na której potwierdzono bezpieczność oraz skuteczność stosowanych przez nią metod.

Wykazano, że wpływa m.in. na zmniejszenie nudności wywołanych chemioterapią, łagodzi dolegliwości związane z ciążą, oraz efektywnie zapobiega bólom migrenowym, powstałym w wyniku zwichnięć lub złamań, redukuje objawy stresu, alergii, pomaga w zapobieganiu depresji i leczy bezsenność. Wyniki najnowszych badań potwierdzają, że dzięki akupunkturze mogą ulec poprawie dolegliwości związane z układem krążenia i nadciśnieniem.

chiny_spoleczenstwo

Co jest przyczyną tego, że w naszym kraju akupunktura musi walczyć o swoją i tak już nadwerężoną pozycję?

Zdaje się, że sceptycyzm ma znacznie głębsze podłoże niż ogólna „niewiedza” lekarzy, co do alternatywnych sposobów leczenia. Propagowanie akupunktury byłoby przecież przyzwoleniem na stratę milionów złotych przez wiodące prym w naszym kraju koncerny farmaceutyczne.

Tak się składa, że w rękach mają one nie tylko media, ale i polityków, a dobro powiązanych ze sobą grup interesów odgrywa tutaj pierwszorzędną rolę. Jeśli firmy farmaceutyczne są w stanie wpłynąć na degradację niewygodnego dla nich ministra, wywołać narodową panikę z powodu ptasiej grypy, bądź zmusić matki, by szczepiły dzieci na mało prawdopodobne choroby, jakim problemem jest dla nich krytyka zagrażających ich pozycji metod.

Wydane przez nas pieniądze na wciąż wprowadzane w postaci placebo „innowacje” nie mogą przecież nie przynieść skutku. Akupunktura, jak i inne techniki lecznicze, którymi posługuje się medycyna Wschodu rzeczywiście stanowią tutaj zagrożenie – przede wszystkim dla pozycji rynkowej gigantów rozpowszechniających coraz to nowsze środki farmakologiczne i wmawiających, że są one nie tylko pewne, ale i konieczne.

Podczas, gdy w mediach pojawi się kilkanaście artykułów bezzasadnie krytykujących metody medycyny naturalnej – a to, że są nielegalne, a to, że lekarze je praktykujący czerpią z nich ogromne zyski, a właściwie to szamani i oszuści – nie pisze się, że środki przeciwbólowe uzależniają, że pneumokoki to tylko jedne z setek bakterii, które mogą wywołać zapalenie płuc, a szczepionka na nie, podobnie jak każda inna niesie ze sobą ryzyko groźnych powikłań, czy też, że wirus grypy co roku mutuje, dlatego szczepienie się na tę chorobę nie jest wskazane, choć z drugiej strony firmy farmaceutyczne co roku muszą wykazać się sporą porcją wyobraźni, by wydrzeć z ludzi kolejne pieniądze.

Zabieg akupunktury

Co roku, próbuje zaszczepić się w na myśl, że nad naszymi głowami wciąż wisi zagrożenie, że jeśli nie my, to nasi bliscy wkrótce mogą zachorować, i że trzeba się leczyć! Gdybyśmy pozwolili sobie słuchać samych siebie i korzystać z porad prawdziwych i obiektywnych ekspertów przekonalibyśmy się, że nasze życie wcale nie polega na nieustającej hospitalizacji, a drogie farmaceutyki skupiając się na łagodzeniu objawów wcale nie zapobiegają chorobom. Organizm ludzki działa jak maszyna, którą – by przestała skrzypieć – wystarczy nieraz tylko naoliwić.

Choć zachodnie sposoby leczenia w głównej mierze wykazują tendencje do korzystania z farmakoterapii, połączenie ich z systemem medycyny naturalnej mogłoby stworzyć idealne środowisko dla zachowania zdrowia.

Akupunktura wykazuje nietypowe i całościowe podejście w leczeniu i zapobieganiu różnym typom chorób i ma ten sam cel, co tradycyjne metody naukowe – utrzymać organizm przy zdrowiu – przy czym nie potrzebuje inwestycji w nią niebotycznych sum pieniędzy. Jest tym samym najtańszą formą zapobiegania chorobom, które zażegnane, już nigdy nie dadzą o sobie znać.

Wizytówka Gabinet prof. Enji

Komentarze   

+2 #74 Marzena 2011-02-27 21:38
Akupunktura działa naprawde pozytywnie na nasz organizm. Mi pomogła już po pierwzym zabiegu, a czułam się jak nowo narodzona :)
Cytować
+2 #73 Tomcio 2011-02-27 21:29
Chiny potrafią ! To działa i co najważniejsze, przekonałem się o tym na własnej skórze !
Cytować
+2 #72 Walercia 2011-02-27 18:54
Popieram komentarz Łukasz - chińska medycyna może naprawdę zdziałać cuda :)
Cytować
+2 #71 Łukasz 2011-02-27 18:52
A wydawałoby się, że chińczycy mogą tlyko produkować często psujące się rzeczy, a tu proszę - medycyna chińska jest bardzo nowoczesna, jeśli chodzi o metody leczenia, tym bardziej doświadczą nas tego zabiegi akupunktury u pani profesor.
Cytować
+4 #70 John 2010-11-18 20:33
My mother suffered for years with terrible headaches. To the point she would vomit around the clock for 24 hrs before it would ease up. My sister and I would have to take her to the emergency room they would drug her up and send her home. We went to doctor after doctor trying to find out what was wrong with her. They would say its just a migraine. Well after about 3 years they figured out it was muscle spasms in her neck. Doing acupuncture in those muscles in her neck finally relieved her pain.
Cytować
+5 #69 wiedza znana od lat 2010-10-30 13:07
Akupunktura to potężny system medyczny znany od tysięcy lat i praktykowany głównie w Chinach. Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z dobroczynności i działania akupunktury na organizm człowieka. W odróżnieniu do kosztowych leków akupunktura leczy cały organizm i objawy chorobowe, a nie jedynie tłumi objawy na pewien czas. W Chinach codziennie miliony osób korzysta z dobroczynnego działania akupunktury na tzw. powrót do homeostazy. Tam nikt nie ma wątpliwości, że akupunktura leczy bo miliony osób już wyleczyła. Obecnie w Polsce akupunktura przeżywa swój renesans. Wielu ludzi skłania się do alternatywnych, naturalnych metod leczniczych.

polecam
klient gabinetu
Cytować
+5 #68 Mandera90 2010-10-21 22:25
Niewielu ludzi wie, że śni. Nawet jeśli wiedzą, rzadko kiedy chcą się obudzić. Ktoś, kto nie widzi swej własnej natury, uważa, że jest jak najbardziej rozbudzony, że życie jest rzeczywiste i że nie cierpi. Gdy rozpoznaje iluzoryczną naturę jaźni, zdaje sobie sprawę, że śnił tylko bardzo długi sen i że w gruncie rzeczy sen ten naznaczony jest cierpieniem. Stosunkowo niewielu ludzi zdaje sobie jednak sprawę, iż do rozpoznania nietrwałej i iluzorycznej natury codziennego życia potrzebna jest poważna codzienna praktyka. Nie wystarczy tylko posłuchać moich słów, przeczytać książkę lub dojść do intelektualnego zrozumienia tej prawdy. O buddyjskiej praktyce słyszało wielu, ale niewielu chce się jej naprawdę poświęcić. Jeszcze trudniej spotkać kogoś, kto praktykuje, budzi się ze snu i zamiast zapaść weń z powrotem, w końcu urzeczywistnia swą własną naturę. (...)
Cytować
+8 #67 Medycyna chińska 2010-09-26 22:57
Medycyna chińska ma dłuższą tradycję niż wszystkie konwencjonalne medycyny razem wzięte. Z tego tylko tytułu należy się jej szacunek i poważanie. Nie można też zapomnieć jej wkładu w historii jak i obecnie.

pozdrawiam
Sylwek - lekarz, terapeuta medycyny naturalnej
Cytować
+8 #66 Hubert A. 2010-09-26 22:42
Masz rację kolego. Akupunktura to sprawdzony system przez wieki. Ja też czytałem na ten temat sporo publikacji i jestem pod wrażeniem efektów działania akupunktury na organizm ludzki. Dziwi mnie fakt albo i nie :lol: dlaczego duże firmy farmaceutyczne nie chcą dopuścić tego systemu do zdania. Powodem jest to, że jest to metoda tania, bezbolesna oraz bardzo skuteczna bez skutków ubocznych. Jeżeli używa się igieł jednorazowych to nie ma możliwości zarażenie jakąkolwiek chorobą.

Sam stosowałem akupunkturę i jestem pod wrażeniem efektów leczniczych. Najważniejsze to znaleźć dobrego akupunkturzystę .

Polecam gorąco lekarzy medycyny chińskiej i lekarzy medycyny tradycyjnej mongolskiej.

U pani prof. Enji jeszcze nie byłem ale zamierzam się wybrać.

pozdrawiam
Hubercik
Cytować
+8 #65 Klaudiusz - drukarz 2010-09-26 11:03
Nie trzeba wierzyć w akupunkturę. Jest wystarczająco dużo badań klinicznych potwierdzającyc h jej pozytywny wpływ na zdrowie. Nie chodzi tutaj o efekt placebo ale o normalny efekt leczniczy.

Zachęcam do czytania książek głównie angielskojęzycz nych na temat akupunktury. Jest wielu profesorów akademickich, którzy stosują tą metodę alternatywnie nie przyznając się, że tak właśnie ludziom pomagają.

Dobry akupunkturzysta czy akupunkturzystk a jest w stanie zdziałać bardzo dużo dobrego. Skutków ubocznych w akupunkturze praktycznie nie ma jeżeli zabiegi robione są przez wykwalifikowany ch ludzi.

W Chinach są to zielarze, naturoterapeuci , lekarze medycyny tradycyjnej, normalni lekarze. W Polsce mogą to być jedynie lekarze chodź nie gwarantuje to skutecznego leczenia. Zdecydowanie najlepszymi akupunkturzysta mi są lekarze pochodzenia wschodniego z oczywistych względów.

Pozdrawiam
Klaudiusz
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.