A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Jeśli kiedykolwiek ty, lub ktoś z twoich bliskich próbował rzucić palenie, a żadne powzięte metody nie pomagały w walce z nałogiem, tym razem wypróbuj akupunkturę. Już kilka lat temu naukowcy dowiedli, że akupunktura antynikotynowa skutecznie zwalcza nałóg palenia i to nawet u osób ciężko uzależnionych.

Dziś, akupunktura antynikotynowa i aurikuloterapia to jedne z najlepszych i najskuteczniejszych metod rzucania palenia. Rzucanie nałogu nie jest łatwe, wie o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował, ale nie jest też niemożliwe – zwłaszcza, jeśli korzysta się z porad i usług takich specjalistów, jak prof. Enji.

CZYM JEST AKUPUNKTURA ANTYNIKOTYNOWA ?

Przede wszystkim należy przyznać, że jest to świetna alternatywa, z pomocą której człowiek może raz na zawsze pożegnać się z nałogiem.

Akupunktura antynikotynowa, podobnie jak inne jej rodzaje, polega na wkłuwaniu w ciało pacjenta igieł, umieszczając je w różnych punktach związanych z właściwymi kanałami energetycznymi. Podczas zabiegu specjalista wykorzystuje cienkie igły o różnej długości, których zadaniem jest stymulowanie przepływu energii do części ciała odpowiedzialnych za uzależnienie.

Innymi słowy, energia poczyna być kierowana w stronę jamy ustnej, płuc i układu oddechowego w ogóle. Poza tym, biorąc pod uwagę psychologiczną stronę uzależnienia, za nałóg odpowiedzialny jest także mózg, stąd i ten organ wymaga stymulacji.

W przypadku zabiegów dla palaczy, najwięcej igieł umieszczanych jest na plecach, podczas gdy pacjent leży. Zazwyczaj, zaleca się wykonywanie od 5 do 10 zabiegów antynikotynowych, które wykonuje się z dnia na dzień bądź z jednodniowym odstępem.

Ilość i częstotliwość zabiegów uzależnione są od predyspozycji każdej osoby, która zdecyduje się poddać terapii jak i wskazań terapeuty.

fajka1

Gdy już zdecydujemy się rzucić palenie, zróbmy to raz, a dobrze. Wskazane jest zatem, by nie odbywało się to na zasadzie ograniczenia ilości wypalanych papierosów.

Takie podejście być może daje pozór rozpoczęcia walki z nałogiem, ale w rzeczywistości jedynie prowadzi do punktu wyjścia. Najlepiej decyzję o rzuceniu nałogu podjąć nagle, bez długiego planowania. Natomiast w trakcie trwania kuracji nie wolno palić w ogóle! Podczas zabiegów otwierane są bowiem specjalne meridiany, dzięki którym przepływająca przez nie energia oczyszcza organizm.

Palenie nikotyny, bądź nawet spożywanie alkoholu mogłoby w tym czasie przynieść skutki odwrotne do zamierzonych, a w rezultacie zamiast pomóc zwalczyć nałóg, zaszkodzić organizmowi o wiele bardziej.

Jak akupunktura pomaga rzucić palenie?

Wielu ludzi nie raz podejmowało decyzję o zerwaniu z nałogiem nikotynowym. Podczas, gdy niektórzy byli w stanie zrobić to bez większych trudności, dla znacznej większości okazywało się to niezwykle trudne.

Czasami wręcz, niemożliwe. Z powodu palenia papierosów rocznie umiera na świecie 3, 5 mln ludzi. Do tego należy dodać liczbę tych, którzy są narażeni na palenie bierne z powodu ich bliskich i znajomych. Co roku liczba ta wynosi ok. 600 tysięcy.

Regularnie narażane na dym papierosowy są także dzieci – na całym świecie to ok. 40%, czyli niemal połowa kuli ziemskiej młodego pokolenia!

dymek

Niemniej jednak, nie ma się co oszukiwać. Statystyki nie do końca przemawiają do tych, którzy sami przyznają, że palą bo lubią, otwarcie przyznając się do uzależnienia. Wśród nich najwięcej jest osób, które palą nieprzerwanie odkąd ukończyły kilkanaście lat. Na szczęście są także i ci, którzy w pewnym okresie swojego życia decydują się rzucić.

Badania wykazują, że w przeciągu zaledwie kilku lat akupunktura wielu ludziom pomogła zerwać z nałogiem papierosowym, a co więcej, wycofać się ze spożywania także innych substancji uzależniających.

Akupunktura dla rzucenia palenia, w wyniku właściwego przekazu energii w meridianach ponownie wyrównuje stan umysłowy i fizyczny tak, że chęć do sięgnięcia po papierosa jest skutecznie ograniczana, a poczucie dyskomfortu spowodowane odstawieniem nałogu radykalnie się zmniejsza.

Choć nikotyna jest jedną z najpowszechniej stosowanych używek, a przyzwyczajenie do palenia bardzo trudne do złamania, dzięki akupunkturze doświadczenia z nią związane zamieniają się w złe, dzięki czemu całkowite zaprzestanie palenia staje się o wiele łatwiejsze.

fajek1

Poddani terapii antynikotynowej przyznają, że wkrótce po zabiegu, gdy nadchodzi chęć na papierosa, smak dymu nagle staje się przykry, a jego zapach sprawia, że odczuwają mdłości. Inni uważają, że podczas palenia odczuwa się nieprzyjemne ciepło, stąd chęć zapalenia, do której raczej przyciąga przyzwyczajenie aniżeli poczucie przyjemności, drastycznie spada.

Oprócz tego, leczenie akupunkturą zmniejsza nerwowość i pobudzenie związane ze skutkami rzucenia nałogu.

Ten uspokajający efekt wpływa na to, że rzucenie palenia staje się znacznie mniej stresujące.

Nie można ukryć tego, że oprócz pozbycia się uzależnienia i zredukowania do minimum objawów odstawienia, akupunktura przyczynia się do polepszenia ogólnego stanu zdrowia, nie mówiąc o tym, że już od chwili odstawienia papierosów nasze wyniki stopniowo będą się poprawiać.

Dodatkowym atutem są ogromne korzyści finansowe, które poznamy gdy już tylko uporamy się z papierosami raz na zawsze.

Dla wzmocnienia efektów terapii, wraz z akupunkturą specjalista dodatkowo może zastosować aurikuloterapię – czyli akupunkturę na małżowinie usznej.

papieros23

Czym jest aurikuloterapia antynikotynowa?

Sesje aurikuloterapii antynikotynowej na ogół, podobnie jak akupunktury, trwają od 5 do 10 dni. Podczas zabiegu w uszach pacjenta zostają umieszczone maleńkie igły akupunkturowe.

Oprócz tego, za pomocą igieł terapeuta stymuluje punkty i meridiany w innych miejscach na ciele. Aurikuloterapia jest bezbolesna, a wykorzystanie jej podczas sesji antynikotynowej znacznie wzmacnia pozytywne efekty terapii, przyczyniając się do równowagi i normalizacji funkcji psychicznych.

Badania wykazały, że metoda ta jest aż 7 razy bardziej skuteczna niż inne sposoby wykorzystywane w calach walki z uzależnieniem od nikotyny!

smoke1

Funkcją igieł wykorzystywanych podczas aurikuloterapii jest uaktywnienie wydzielania endorfin – naturalnie występujących w naszym organizmie hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Dzięki temu, udaje się do minimum ograniczyć objawy głodu nikotynowego.

Ilość zabiegów uzależniona jest od zaleceń lekarza prowadzącego i od uwarunkowań każdego pacjenta, na co wpływ ma na przykład długość uzależnienia, czy leki, które w danym czasie przyjmuje.

Podczas zabiegów na ciało, akupunkturzysta często zmienia ustawienie igiełek w uszach. Sesje aurikuloterapii można zaś podzielić na 3 następujące fazy.

Faza 1 – otwarcie kanałów meridianowych

Faza 2 – Oczyszczenie organizmu

Faza 3 zamknięcie kanałów

Ostatni zabieg zawsze kończy się akupunkturą stosowaną na ciało wraz z wyjęciem igieł z uszu pacjenta. Po skończonej terapii pacjent będąc już w domu, może też samodzielnie wyciągnąć igiełki.

We wszystkich przypadkach pacjentów leczonych aurikuloterapią antynikotynową, żaden z nich nie zgłosił skutków ubocznych. Jest to metoda całkowicie bezbolesna, bezpieczna i skuteczna. Dzięki znacznej ilości punktów akupunktury znajdujących się na uszach, zastosowanie terapii antynikotynowej staje się znacznie efektywniejsze i ma lepszy wpływ na zmianę zachowań związanych z uzależnieniem od palenia.

Stymulowana podczas aurikuloterapii energia tak wpływa na obszary mózgu odpowiadające za nałóg, że pragnienie sięgnięcia po papierosa znika w związku z czym łatwiej jest zapomnieć o zgubnym przyzwyczajaniu.

Dodatkowo, eliminowane są bóle głowy, nudności, zawroty, drażliwość i zdenerwowanie dobrze znane tym, którzy kiedyś próbowali zaprzestać palenia. Mechanizm odzwyczajania się od nikotyny w przypadku zabiegów akupunktury i aurikuloterapii działa nieco odwrotnie – fizycznie wręcz odstręczając od palenia, aniżeli powodując nieprzyjemne efekty związane z porzuceniem uzależnienia.

Najgorszym przeciwnikiem walki z paleniem jest chęć sięgnięcia po papierosa. Gdy uzależniony choćby na chwilę odkłada tę chęć, zaraz rodzi się w nim stres i niepokój, przez co pokusa staje się jeszcze silniejsza i niemal nie do opanowania.

Dzięki zastosowaniu akupunktury i aurikuloterapii pragnienie to znika, co dzieje się z uwagi na to, że papierosy po prostu przestają smakować.

Niektórzy pacjenci, którzy zdecydowali się porzucić nałóg i w tym celu skorzystać z naturalnych metod terapii promowanych przez medycynę mongolsko – tybetańską, wobec wskazań o całkowitym zaprzestaniu palenia, mimo wszystko próbują eksperymentować i „podpalać” w czasie kuracji. Jest to całkowicie niedozwolone, gdyż rezultat terapii może nie zostać osiągnięty. Wówczas, zaleca się przeprowadzenie jej jeszcze raz.

Innymi słowy, nawet wobec silnej chęci sięgnięcia po papierosa, warto się powstrzymać zdając sobie sprawę z tego, że wkrótce o niej zapomnimy. Dzieje się to za sprawą tego, że akupunktura antynikotynowa bardzo szybko oczyszcza organizm wpływając na coraz lepsze samopoczucie związane z niepaleniem.

Częstym pytaniem, jakie zadają pacjenci (zwłaszcza kobiety), którzy chcą rzucić palenie jest: Czy rzucenie nałogu sprawi, że przytyję? Prawda jest taka, że decyzję o przytyciu podejmujemy w sposób podobny jak do tej o rzuceniu palenia.

Jeśli pacjent postanowi, że nie będzie palił – rzuci. Analogicznie, jeśli zdecyduje się nie przejadać to nie przytyje. Choć rzeczywiście często zdarza się, że chęć sięgnięcia po papierosa podczas kuracji antynikotynowych zastępowana jest chęcią sięgnięcia po jedzenie, nie znaczy to, że nie można jej kontrolować. Wręcz przeciwnie – można ją kontrolować, czemu sprzyja antystresowe i relaksujące działanie akupunktury (przypomnijmy, że jako metoda holistyczna wpływa na ogólną równowagę organizmu i jego zdrowia fizycznego i psychicznego).

enji-stop-smoking

Stres, jako objaw uboczny zaprzestania palenia związany z innymi metodami antynikotynowymi, dzięki akupunkturze jest niemal całkowicie eliminowany. Dzięki temu, pacjentom o wiele łatwiej przychodzi pozbycie się nałogu i nawet nie myślą o podjadaniu. Wkrótce przekonują się oni, że palenie nie sprawia już takiej przyjemności jak kiedyś, a wręcz przeciwnie – kojarzy się z niechęcią i obrzydzeniem.

Akupunktura i aurikuloterapia antynikotynowa to bardzo skuteczne metody rzucenia palenia. Wielu pacjentom, którzy się im poddali udało się pożegnać z papierosami na zawsze już za pierwszym razem.

Ci, którym się to nie udało, zazwyczaj wracali do tych metod i po kolejnym powtórzeniu terapii także rzucali. Co więcej, także pacjenci nieco przekorni, nie do końca stosujący się do zaleceń specjalisty odnośnie całkowitego zaprzestania palenia przyznają, że zapotrzebowanie na nikotynę diametralnie się u nich obniżyło.

Nie ważne z jakich powodów zacząłeś palić – czy była to chęć zaimponowania otoczeniu, zasmakowania zabronionej przez rodziców substancji, czy też chęć zintegrowania się z towarzystwem. Ważne jest, że teraz prawdopodobnie wypalasz paczkę (bądź więcej) dziennie, fundując sobie tym samym choroby układu oddechowego, krążenia, nadciśnienie tętnicze, problemy z płodnością, impotencję i raka – a to już jest samobójstwo!

smoke98

Czy nikotynowa terapia zastępcza jest skuteczna? Wiedzą ci, którzy próbowali. W każdym razie, oprócz tego, że jej skuteczność jest wątpliwa, a o czym jeszcze nie informują nas „chcące” pomóc w rzuceniu nałogu firmy farmaceutyczne - gumy, plastry, inhalatory i aerozole nikotynowe podczas ich stosowania wywołują wiele niepożądanych skutków ubocznych.

Należą do nich m.in.: urazy lub podrażnienia jamy ustnej i zębów, wysokie ciśnienie krwi, nudności i wymioty, bóle brzucha i biegunki. W efekcie przyjmowania zastępczych produktów nikotynowych większość ludzi po prostu powraca do starych nawyków.

Akupunktura i aurikuloterapia w związku z powyższym okazują się być na dzień dzisiejszy najskuteczniejszymi metodami walki z nałogiem i leczenia objawów zaprzestania palenia. Są to terapie nieinwazyjne, całkowicie naturalne i na coraz większą skalę z powodzeniem pozwalają pozbyć się uzależnienia kobietom i mężczyznom na całym świecie.

wizytowka-papieros

 

zobacz_tez2

Dzięki akupunkturze udało mi się wyjść z nałogu

Rzuciłam palenie dzięki akupunkturze, nie wierzycie? Ja też nie wierzyłam, a dziś nie palę

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Ile zabiegów potrzeba?

Inne odmiany akupunktury

Akupunktura - definicja prof. Enkhjargal Dovchin

AKUPUNKTURA - czytaj więcej...

Komentarze   

+2 #4 Gagatka 2011-08-20 08:00
Papieros - wyrób tytoniowy składający się z rurki z cienkiej bibułki (gilzy) o średnicy do 1 cm i długości do 12 cm (zwykle 85 mm), wewnątrz której znajduje się mieszanka tytoniowa zawierająca spreparowane liście różnych odmian tytoniu (lub rzadziej marihuany, cracku czy innych substancji działających narkotycznie).
Wikicytaty
Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów
na temat papierosów

Podczas palenia papierosa zawarta w dymie papierosowym nikotyna dostaje się do krwi i wywiera swoje działanie na organizm palacza. Oprócz nikotyny dym tytoniowy zawiera tysiące innych szkodliwych, rakotwórczych substancji chemicznych. Istnieją również papierosy nie zawierające tytoniu, lecz zioła (majeranek, mięta). Takie papierosy bardzo rzadko kupowane są przez palaczy.

Znaczy z tego, że palacze lubią się truć !
Cytować
+3 #3 Marek Kubara 2011-08-19 13:54
Akupunktura to metoda naturalna. Nie dostarcza się organizmowi nawet małej dawki nikotyny. Papieros elektryczny ma w sobie śladowe ilości tej substancji. Poza tym nie ma porównywać ponieważ papieros elektryczny to substytut nikotyny tyle, że w mniejszej ilości. Akupunktura antynikotynowa jest zabiegiem, który ma przeciwdziałać jakimkolwiek dalszym uzależnieniom od papierosów. Odpowiedz sama się nasuwa.

pozdrawiam
Marko Polo
Cytować
+4 #2 Marcin w-wa 2011-08-19 11:27
A jest lepsza akupunktura czy e papieros? :)
Cytować
+4 #1 Kasia 31 lat 2011-08-17 23:13
Jak skuteczne to się umówię. Proszę o info, co i jak na mail. Pozdrawiam Kasieńka
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.