A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

iglami.jpgNa świecie są miliony chorób, wielu z nich towarzyszą przykre objawy. Do takich wyjątkowo trudnych dolegliwości zaliczamy przede wszystkim paraliż, który może być objawem schorzenia, ale także jego efektem.

Kiedy mówimy o paraliżu?

Paraliż powstaje wtedy, kiedy nie możemy wykonać jakiegoś ruchu, ponieważ do naszego mięśnia (lub mięśni) nie dopływają bodźce w postaci impulsów nerwowych. A to właśnie te impulsy pobudzają mięsień do skurczu, wywołując reakcję zwaną ruchem.

Porażenie może występować na skutek uszkodzenia nerwów obwodowych, mięśnia (mięśni) lub ośrodkowego układu nerwowego. Nie musimy chorować, żeby doznać porażenia. Często występuje ono na skutek urazów, a także podczas snu (tzw. porażenie przysenne).

Jednym z najbardziej charakterystycznych jest porażenie występujące przy udarze mózgu, kiedy to jedna strona ciała, najczęściej lewa, ulega paraliżowi – opada kącik ust, ruchy ręką i nogą stają się nieskoordynowane lub całkowicie niemożliwe.

Jednak wszystkie rodzaje paraliżu z pewnością łączy jedno: gdy już dojdzie do tego, że nie będziemy mogli poruszyć jakąś grupą mięśni, szukamy wszelkich możliwych sposobów, aby ten stan odwrócić i móc normalnie funkcjonować.

Wtedy na pomoc ruszają specjaliści, na przykład fizjoterapeuci, którzy przeprowadzają nas przez szereg żmudnych, często bolesnych ćwiczeń mających na celu poprawę naszej sprawności. I nie ma w tej metodzie nic złego, wręcz przeciwnie, często przynosi ona pożądane efekty, jednak warto poszukać innych sposobów, które wspomogłyby działanie gimnastyki.

Akupunktura to metoda wykorzystywana w medycynie chińskiej. Polega ona na wbijaniu cieniutkich igieł w określone punkty na ciele. Zabieg ten pobudza wspomniane punkty wpływając na zachodzące w organizmie procesy biochemiczne i fizjologiczne.

igly34

Takim procesem biochemicznym jest przewodzenie impulsów nerwowych. Odbywa się ono za pośrednictwem połączeń synaptycznych z wykorzystaniem neuroprzekaźnika. Dzięki temu mięśnie otrzymują odpowiednią informację i kurczą się w odpowiedzi na bodźce.

W momencie, gdy dochodzi do paraliżu ten proces zostaje zahamowany, ponieważ, albo impulsy nie docierają do mięśnia, albo mięsień na te impulsy, które do niego dotrą, nie odpowiada.

Odmianą tradycyjnej akupunktury jest unowocześniona, dzięki dzisiejszym osiągnięciom techniki, elektroakupunktura. Ona również polega na wkłuwaniu igieł, jednak dla odmiany, przez te igły przepuszczany jest prąd elektryczny. Prąd ten nie jest niebezpieczny, ponieważ jego natężenie jest bardzo niskie.

Mimo to zaleca się, aby zabieg był przeprowadzany przez specjalistę, który owe natężenie ustala, w zależności od potrzeb i warunków pacjenta. O ile akupunktura tylko bywa stosowana przy paraliżu, tak elektroakupunktura jest sprawdzoną metodą wykorzystywaną przy wszelkich niedowładach.

Impulsy elektryczne przepływające przez określone punkty stymulują układ nerwowy i aparat ruchu do pracy i reakcji na bodźce napływające z zewnątrz.

Taka stymulacja, jeśli jest przeprowadzana regularnie, prowadzi do wzmocnienia naturalnych procesów przewodzenia impulsów, dzięki czemu cały proces rehabilitacji przebiega znacznie sprawniej, a efekty są bardziej widoczne.

azdrowo

Kiedy walczymy z niedowładami i paraliżem, staramy się wykorzystać każdą możliwą szansę na ratunek dla naszej sprawności.

Udowodniono już zbawienny wpływ akupunktury i jej odmian na nasze zdrowie. Równie dobrze metody te działają w przypadku niedowładów.

acus34

Zanotowano nawet przypadki, w których konwencjonalna rehabilitacja zawiodła, a po serii zabiegów akupunktury, paraliż ustąpił.

Mówi się o cudach, które czynią „uzdrowiciele” posługując się tylko igłami do akupunktury. Warto więc spróbować akupunktury, nawet jeśli podchodzimy sceptycznie do medycyny naturalnej. Zobacz opinie pacjentów - kliknij.

wizytowka_akupunktura_czarna

zobacz_tez2

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Akupunktura – definicja

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Akupunktura w XX wieku

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Diagnostyka przy leczeniu akupunkturą

Ile zabiegów potrzeba?

Jak działa akupunktura?

Akupuntura leczy urazy sportowe

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Akupunktura - definicja prof. Enkhjargal Dovchin

Akupunktura - lata świetności

Akupunktura a choroby kobiece

Akupunktura a medycyna konwencjonalna

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

Akupunktura a niepłodność

Akupunktura na spokojny sen

Akupunktura a niepłodność prof. Enkhjargal Dovchin

Akupunktura w leczeniu nerwic i depresji

Akupunktura jako najtańsza forma zapobiegania chorobom

 

przeczytaj_ebooka

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

"Akupunktura i życie lekarz Enkhjargal Dovchin" - naukowe wyjaśnienia działania akupunktury, filozofie leczenia.

Komentarze   

+3 #7 Kasia 38 lat 2011-08-03 22:34
Na stres bardzo mi pomogło. Trochę na początku się bałam bo nie wiedziałam o co chodzi, ale z efektów generalnie jestem zadowolona.

Jeżeli jest skuteczna w leczeniu paraliżu powinna być stosowana. Moim zdaniem za długo jest używana aby nie była skuteczna. Proste ludzkie myślenie.

pozdrawiam
Cytować
+3 #6 Bohdan 2011-07-07 08:03
Moja żona od 20 lat choruje na padaczkę i ma lekki paraliż lewej ręki. Obawiam się, że niedługo przejdzie jej na lewą część ciała, na bark i dalej. Próbowaliśmy już praktycznie każdej metody wraz z masażami. Czasami było lepiej, ale były to poprawy nieznaczne.

Czy akupunktura na paraliż może pomóc? Jakie metody by nam państwo zaproponowali. Proszę o odpowiedz na mail.

pozdrawiamy
Cytować
+3 #5 leczenie akupunkturą 2011-07-06 07:35
Nie każdy może leczyć przy pomocy akupunktury. Na ogół są to lekarze w podeszłym wieku z duża wiedzą praktyczną i teoretyczną na temat tej metody leczniczej.

Dowodem na to, że akupunktura jest skuteczna jest używanie jej przez elity w leczeniu własnych rodzin.
Cytować
+2 #4 akupunktura na paraliż 2011-07-03 09:41
Oczywiście, że jest skuteczna. Podstawy naukowe są w licznych publikacjach angielskich... jednak trzeba umieć czytać w tym języku czego jednak większości brakuje.
Cytować
+3 #3 Tauron 2011-06-25 06:04
Tak, masz rację, ale ilu jest ich tak na prawdę. Skoro Chiny są przeciwko rozpowszechnian iu takiej wiedzy, ich byt jest zagrożony. Skoro jednak akupunktura przetrwała wszystkie problemy aż do naszych czasów nie ma się co martwić - przetrwa i kolejne.

Pacjent zawsze wybierze metodą która przynosi mu największe ukojenie i ulgę w bólu.

pozdrawiam
Cytować
+3 #2 Arek 2011-06-24 23:28
Mistrzowie w akupunkturze w Chinach leczą praktycznie każdą chorobę. Mają tak duże zainteresowanie obcokrajowców, że rzad odcina im możliwości pomagania innym. Ta wiedza przeznaczona jest jedynie dla obywateli chińskich, a nie dla europejczyków. Cieszę się, że takie gabinety jak ten istnieją i niosą pomoc ludziom potrzebującym. Pozdrawiam
Cytować
+4 #1 Jadwiga 2011-06-24 13:30
Podobno przy stosowaniu akupunktury w leczeniu paraliżu, napady następują wolniej i są mniej inwazyjne? Czy to prawda? Moja koleżanka ma padaczkę i paraliż lewej kończyny. Czy tutaj da się trochę pomóc?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.