A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

aodchudzanie-zdrowoDługo wyczekiwane wakacje w końcu nadeszły i przyszła pora na letni wypoczynek. Nie wszyscy jednak potrafią w pełni cieszyć się urokiem wakacji.

Mamy tu na myśli między innymi osoby otyłe, które zwłaszcza latem popadają w depresję i kompleksy z powodu stanu swojego ciała. Co czwarta osoba w Polsce ma problemy z nadwagą oraz ze zrzuceniem zbędnych kilogramów.

Dlaczego nadwaga to ogromny problem społeczeństwa XXI wieku?

Dzieje się tak głównie dlatego, że nie dbamy o to co jemy. Praca, szybkie tempo życia powodują, że posilamy się "w biegu", często nie zważając na to co naprawdę znajduje się na naszym talerzu.

Żywność naszpikowana konserwantami, zwyczajowe "szybkie i wygodne kanapki" - jak ma zatem funkcjonować nasz organizm, skoro jako budulca dostarczamy mu tak naprawdę pustych, małowartościowych kalorii.

Raz na jakiś czas otrząsamy się i pełni chwilowej motywacji postanawiamy przejść na dietę. Takie "diety-cud" są przeważnie ustalane na określony termin, tydzień czy miesiąc. Wówczas może i uda nam się schudnąć jedząc przez miesiąc tylko marchewkę i grejpfruty czy sam biały ser, ale koszt takiej diety jaki ponosi nasz orgaznim jest bardzo wysoki.

Często dochodzi do zakwaszenia organizmu, wypłukania komórek z witamin, do upośledzenia pracy nerek czy wątroby. Dieta zaplanowana na określony czas przynosi też okresowe wyniki. Efekt jo-jo dopada nas bardzo szybko i powoduje jeszcze większy przyrost wagi aniżeli przed dietą.

Zdrowe odchudzanie nie polega na nieustannych głodówkach i odmawianiu sobie jedzenia. Duży odsetek osób otyłych w desperacji zaczyna ograniczać racje żywnościowe, pozostawiając organizmowi małowartościowe porcje, wskutek czego wskazówka wagi i tak nie spada w dół, a wręcz wznosi się.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zła jakość pokarmu zjadanego w niewielkich ilościach zmusza organizm do wiecznej walki o zmagazynowanie każdej zjedzonej kalorii. Ten problem to zmora milionów ludzi. Jeżeli chcecie schudnąć mądrze i zdrowo, nie myślcie o każdym zbędnym kilogramie na brzuchu czy łydce, lecz o zdrowiu całego organizmu.

„Śniadanie jedz jak cesarz, obiad jak szlachcic, a kolację jak żebrak"- to stara cenna prawda, która idealnie opisuje sekret zdrowego wyglądu i dobrego samopoczucia. Jesteśmy tym co jemy, zatem dobieranie produktów żywnościowych winno być dla nas kwestią niezwykle istotną.

Najwięcej długowiecznych osób żyje w krajach Dalekiego Wschodu. Często, mimo 90 czy 100 lat te osoby są w pełni sił i nie narzekają na żadne dolegliwości. Sekretem ich zdrowia i długiego życia jest odpowiedni styl życia.

Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) traktuje organizm człowieka, środowisko jego życia, klimat oraz sposób odżywiania jako całość. Jeżeli wszystkie te czynniki pozostają ze sobą w harmonii, wówczas możemy mówić, że człowiek jest zdrowy.

cztery-kroki2

Nadwaga, czyli nadmiar komórek tłuszczowych w pewnych obszarach naszego ciała, traktowana jest jako dysharmonia i uznawana za objaw poważnej choroby rzutującej na zdrowie całego organizmu. Ma na nią wpływ zarówno sposób odżywiania się, jak też nieodpowiedni sposób życia czy brak określonych składników niezbędnych prawidłowemu rozwojowi.

Przez to energia krążąca w obiegu człowiek - środowisko zewnętrzne nie może być utrzymana w harmonii. Odczuwamy wtedy złe samopoczucie, nasze narządy nieodpowiednio funkcjonują, czujemy się ociężali, ospali, apatyczni i nieszczęśliwi.

Medycyna chińska przez wiele wieków wypracowała sobie kompleksowy system żywienia mający na celu utrzymanie prawidłowej wagi a w razie czego zdrowe zrzucenie zbędnych kilogramów. Niezawodną skuteczność i prostotę tego systemu możemy podziwiać po dziś dzień.

Styl życia i żywienia według TCM może być stosowany przez dowolną rasę, kulturę, w dowolnym miejscu na Ziemii. Nie wymusza on stosowania drastycznych ograniczeń, obłędnego liczenia kalorii czy trwania w głodówce!

Tradycyjny chiński system żywienia od tysięcy lat jest stały i niezmienny, w przeciwieństwie do amerykańskich diet-cud, które "wyrastają jak grzyby po deszczu" średnio co kilka miesięcy czy lat.

Dieta Pięciu Przemian to sekret zdrowia i przepis na dobre samopoczucie bez względu na wiek, klimat czy rasę. Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z całym artykułem opisującym szczegóły tej diety:

Dieta pięciu przemian w medycynie Wschodu

cztery-kroki

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak posiłki, które zjadacie oddziałują na Wasze samopoczucie?

Czy po posiłku czujecie się dobrze, zadowoleni, pełni sił, energii, witalności?

Czy raczej ociężali, "rozdęci", ospali, zmęczeni i zdekoncentrowani?

Czy posiłki, które zjadacie są szybko trawione i już po krótkim czasie czujecie się lekko, czy jednak odwrotnie, przez długi czas męczy Was przepełnienie i zgaga?

Czy dostarczacie swemu organizmowi składniki wspomagajace odporność, czy przy błahym przeziębieniu czujecie się słabo?

I na koniec najbardziej istostne dla naszego samopoczucia pytanie, czy jesteście zadowoleni ze swojej sylwetki? Czy fałdki tłuszczyku przyprawiają Was o kompleksy i depresję?

Zdrowe i mądre odżywianie oraz aktywność fizyczna

może rozwiązać wszystkie Wasze problemy,

zarówno te natury psychicznej jak i fizycznej!

Zapraszam do Gabinetu Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej profesor Enkhjargal Dovchin na ulicy Czerniakowskiej 28A w Warszawie, gdzie nauczycie się Państwo co jeść, jak przyrządzać, co nam szkodzi, itd. Proponujemy Państwu m.in. porady dietetyczne lekarza medycyny chińskiej, terapię ziołową regulującą procesy metabolizmu, akupunkturę odmładzającą, odchudzającą, masaże odchudzające itp.

wizytowka-odchudzamy

przeczytaj_ebooka

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

"Akupunktura i życie lekarz Enkhjargal Dovchin" - naukowe wyjaśnienia działania akupunktury, filozofie leczenia.

zobacz_tez2

MASAŻ BRZUCHA - obejrzyj film

Cennik zabiegów masażu

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ I JEGO ZASTOSOWANIE W TERAPII PRACY Z CIAŁEM

Sposoby łączenia leków chińskich i mongolsko-tybetańskich

Leczenie ziołami okiem historii

Moc drzemiąca w naturze

Komentarze   

+2 #12 Iza 55 lat 2012-01-18 21:28
W moim wieku ciężko jest schudnąć. Mimo to dzięki zabiegom akupunktury zdecydowanie poprawiła się moja przemiana materii. Energia w organiźmie krąży szybciej i lepiej przez co waga idzie w dół. Przez 2 miesiące schudłam przy pomocy tej metody niecałe 3 kg. Uważam, że było warto. :lol:
Cytować
+4 #11 Ilona Nowak 2011-08-10 05:58
Tymi metodami schudłam 4,5 kg w przeciągu miesiąca. Wszystko bez problemów - szybko i bez wyrzeczeń. Pierwszy kontakt z akupunkturą był przyjemny. Nie ma się czego bać. Polecam niezdecydowanym .
Cytować
+5 #10 Tamara Zavolin 2011-08-09 20:09
Są Uniwersytety w Polsce, gdzie uczy się studentów dietetyki i zdrowego odżywiania. Jak tu jednak mówić o tych rzeczach skoro wszędzie wszechobecna jest żywność modyfikowana genetycznie. Chyba politycy w Polsce nie wiedzą do czego dopuścili godząc się na nową ustawę o nasiennictwie. Wstyd mi, że głosowałam na partię PO ! W przyszłości na pewno tego nie zrobię.
Cytować
+6 #9 Zosia 2011-07-07 16:21
Odchudzanie na własną rękę nie jest ciężkie jeżeli się chce. Tabletki biorą ludzie, którzy nie mają na ogół czasu na nic innego.

Jak miałabym już się odchudzać to na pewno skorzystam z akupunktury. Nie będę jednak stosować farmaceutyków.
Cytować
+6 #8 norcia 2011-07-06 14:14
Na lato ładna figura by się przydała. Szkoda, że odchudzanie na własną rękę to takie ciężkie zajęcie. Próbowałam masować się bańkami chińskimi, ale do tego trzeba mieć i parę i ochotę - czego u mnie brak.
Cytować
+6 #7 Ula K. 2011-07-03 21:37
Stosuję herbatki odchudzające dostępne w licznych gabinetach medycyny naturalnej. Dzięki tym produktom schudłam szybko i z przyjemnością przeszło 8 kg w 3 miesiące.

Ziół innych nie stosowałam i nie mam zdania. Jestem jednak za wolnością wyboru w tym zakresie jeżeli produkty zalecane są przez osoby znające ich działanie.
Cytować
+6 #6 Henryk 2011-07-01 13:40
Mniej jeść przede wszystkim. Mniej mięsa, mniej trudno strawnych pokarmów takich jak kukurydza, groch itp. Więcej spożywać warzyw i owoców oraz pić dużo wody niegazowanej. Dodatkowo wskazane jest więcej ruchu. Akupunktura jako dodatek na pewno nie zaszkodzi, a uzupełni całość.

Kiedyś ważyłem 130 kg przy wzroście 181 cm. Po miesiącu przestrzegania diety, przyjmowania ziół, pływania, biegania i ćwiczeń - schudłem 15 kg! W drugim miesiącu schudłem kolejne 8 kg! Obecnie dochodzę do wymarzonej granicy 100 kg. Czuję się już znacznie lepiej, wolniej się męczę i mam więcej ochoty do działania.

Moim zdaniem najwięcej tkwi w głowie. Jeżeli nie możesz stosujesz środki wspomagające. Jak postanowisz sobie, że na prawdę chcesz schudnąć to nic ciebie nie powstrzyma.

Życzę wszystkim chudnącym dużo wytrwałości bo na prawdę warto!

:lol:
Cytować
+6 #5 tipitipi 2011-07-01 11:00
Odchudzałem się przy pomocy akupunktury. Odczułem polepszenie mojego stanu zdrowia oraz spadek wagi o jakieś 2 kg w ciągu całej kuracji (ok.30 dni).

Jak mówi sama pani profesor ciężko jest odchudzać przy pomocy samych igieł i akupunktury. Są to metody pomagające schudnąć, ale nie w szybkim czasie. Najważniejsze to jest poprawa przemiany materii czyli metabolizmu oraz jego oczyszczenie. Często konsekwencją jest też lepsze samopoczucie i brak zmęczenia szybkiego organizmu.

Jeżeli ktoś się nie boi igiełek do akupunktury i samego zabiegu to warto. Osoby z obawami mogą najpierw skorzystać z akupresury, a później z akupunktury.

Proces oczyszczania organizmu można też wspomagać specjalnymi ziołami tybetańskimi, które szczególnie polecam.
Cytować
+6 #4 Iruś 2011-06-28 06:51
Siedzi się w domu przed zakłamaną telewizją zajadając gmo z pobliskiej stacji szybkiej obsługi MC-sronalda :-) i to dlatego brzuchy nam rosną. Schudnąć za to to ciężka sprawa. Trzeba wiele chęci i ciężkiej pracy, nie mówiąc już o diecie czy odchudzaniu.
Cytować
+6 #3 Hania 2011-06-27 22:54
Taką ładną talię jak dziewczyna ze zdjęcia chciałabym mieć. Czy można samymi masażami modelować sylwetkę? Ile zabiegów masażu trzeba mieć, aby efekty były widoczne?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.