A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Rozmowy o akupunkturzeAkupunktura - to słowo nieustannie wzbudza silne emocje wśród zwolenników i przeciwników medycyny naturalnej. Jedni twierdzą, że jest to najskuteczniejsza metoda leczenia wielu schorzeń, inni przypisują jej zaletom efekt placebo. A jak jest naprawdę? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy sięgnąć głębiej i poznać tę metodę.

PODŁOŻE FILOZOFICZNE AKUPUNKTURY

Akupunktura jest sposobem zwalczania różnych dolegliwości bólowych i wielonarządowych.

Współcześni, nieco sceptyczni badacze taoistycznej medycyny, w tym akupunktury często bagatelizują jej prawdziwe podłoże. Ówczesny świat wraz ze stopniem zaawansowania dzisiejszej nauki nie do końca potrafi pojąć "źródła starych nauk taoizmu".

Choć rzesza niedowiarków jest naprawdę liczna, nic nie zmieni faktu, iż akupunktura opiera się na założeniach starożytnej religii chińskiej - taoizmu. Wierzenia tej religii bazują na fundamentach które stanowi energia kosmiczna - tao. Posiada ona dwa oblicza:

yin (żeńskie) i yang (męskie)

Wiedza pokoleń

Są one sobie przeciwstawne, mimo iż docelowo są jednością, uzupełniają się. Każde z nich posiada w sobie pierwiastek drugiego, tak jak dobro i zło, noc i dzień, ciepło i zimno etc. Harmonia pomiędzy Yin i Yang odzwierciedla równowagę panującą we wrzechświecie. Również życie człowieka i wszelkich istot żywych jest możliwe dzięki ich harmonii z otaczającym nas kosmosem.

Starożytni myśliciele taoizmu podkreślali, iż makrokosmos nierozerwalnie spaja się z mikrokosmosem.

Energia istnieje w kosmosie i zapewnia życie na Ziemii. Filozofowie Taoizmu zwą ją energią życiową chi. Człowiek jest zdrowy, jeżeli do jego organizmu dociera odpowiednia ilość chi i jest ona rozprowadzana po kanałach energetycznych, które wypełniają ciało niczym system żył.

Te kanały nazywane są "meridianami" i jest to układ energetyczny naszego ciała, podobnie jak krwionośny czy nerwowy. Meridianów głównych jest dwanaście. Na merydianach znajduje się conajmniej 700 punktów, które można nakłuwać i stymulować dzięki nim pracę organizmu.

FAKTY I MITY

1. Zabieg jest bolesny - MIT!

Gdy pacjenci dowiadują się jak wygląda zabieg akupunktury, że polega na wkłuwaniu mikroigieł w ciało, często ulegają presji strachu. Jako dziecko każdy z nas przebył bowiem różne szczepienia, stąd też wiele osób ma lekką traumę na widok igieł.

Jakże mylne jest to wrażenie. Igły akupunkturowe są bardzo cieniutkie ze szlachetnej nierdzewnej stali, lekarz tak delikatnie je wkłuwa, że podczas zabiegu jedynym odczuciem jakie może się pojawić to ewentualne bodźce podobne do mrowienia, ale absolutnie nie jest to bolesne.

2. To najtańsza metoda leczenia wielu schorzeń - FAKT!

To prawda, w porównaniu do terapii lekami farmaceutycznymi, zabiegi akupunktury są bardzo tanie, a wystarczy seria mniej więcej 10 zabiegów, aby niemalże całkowicie wyleczyć chorobę (oczywiście w zależności od indywidulanego przypadku ilość ta może być mniejsza lub większa).

Zobacz CENIK ZABIEGÓW - kliknij.

Naturalnie zdrowi

3. Zabieg jest bezpieczny i nie niesie skutków ubocznych - FAKT!

Akupunktura przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie jest w 100% bezpieczną metodą i niesie tylko same zalety - ulgę w bólu, lepsze ukrwienie, odżywienie komórek i tkanek, udrażnia kanały energetyczne dodając sił i wigoru, przynosi dobre samopoczucie i odprężenie psychiczne.

Akupunktura może być stosowana przy porodach a nawet skomplikowanych operacjach na otwartym sercu, co świadczy, że jest metodą bardzo bezpieczną.

4. Na efekty trzeba długo czekać - MIT!

Ci, którzy wygadują takie brednie są zaszkodzić medycynie naturalnej, bowiem już po pierwszym zabiegu pacjent odczuwa ulgę, efekty przychodzą zatem błyskawicznie.

Dowodem na wysoką skuteczność kuracji są opinie milionów pacjetów, którzy odzyskali zdrowie dzięki medycynie naturalnej, a głównie dzięki zabiegom akupunktury.

Akupunktura skutecznie leczy bardzo wiele schorzeń, zaś najlepsze jej efekty możemy zaobserwować w zwalczaniu różnego rodzaju dolegliwości bólowych.

Chińska medycyna niekowencjonalna leczy skutecznie akupunkturą m.in.:

Moc natury

5. Akupunktura potrafi wyciagnąć z nałogu nikotynizmu - FAKT!

To prawda, że stymulacja igłami skutecznie wspomaga leczenie nałogów. W przypadku nikotynizmu lekarz wkłuwa w ucho pacjenta bardzo małe igiełki i pozostawia je na określony czas, przeważnie jest to okres kilku dni.

Dzięki takiej dedykowanej na odpowiednie organy kuracji, pacjent pozbywa się głodu nikotynowego i przestaje odczuwać potrzebę zapalenia papierosa.

6. To zabieg ryzykowny, bo może uszkodzić ciało - MIT!

To absolutny mit. Zabieg wykonuje się tak delikatnie za pomocą bardzo cieniutkich igieł, że po jego zakończeniu nie ma na ciele żadnych znaków ingerencji igieł.

bonsai-enji

Gabinet prof. Enji 

 

ZOBACZ TEŻ:

Wybrane zdjęcia z gabinetu prof. Dovchin na ul. Czerniakowskiej 28A

Lokalizacja gabinetów prof. Enji

 

Pobierz e-booka za darmoBogato ilustrowane, napisane na podstawie wielu lat doświadczeń przybliżą Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków. E-booki możesz pobrać ZA DARMO!Komentarze   

0 #3 Maria Ziolkowska 2013-01-09 16:44
Trafiłam do pani Dovchin w stanie ogólnego wymeczenia organizmu. Miałam migreny oraz dole rożnych mięśni i t tkanek. Lekarze konwencjonalni faszerowali mnie jedynie chemia w pigułkach i nie widzieli prawdziwego problemu.

Doktor Enji przyjęła mnie z szacunkiem i poszanowaniem praw pacjenta. Czułam się jak u dobrej znajomej. Wizyta jak u normalnego lekarza z tym wyjątkiem ze bardzo miło. Zalecane masaże oraz akupunktura bardzo szybko postawiły mnie na nogi. Po ziołach na koniec kuracji ustaliły tez migreny. Nie wiem komu mam podziękować ale myśle ze pani lekarz Enji w tym swój duży udział.

Spotkanie z ta lekarka nastąpiło mnie bardzo pozytywnie do lekarzy ze wschodu. Uważam, ze każdy z nas jest człowiekiem i zależy na kogo się trafi. Ja miałam szczęście i dziękuje

Pozdrawiam
Maria
Cytować
0 #2 Tasza 2012-08-13 19:38
Nigdy wcześniej nie trafiłam do serwisu, który tak obszernie opisywałby kwestie związane z akupunkturą. Cieszę się, że tutaj trafiłam. Pozdrawiam
Cytować
0 #1 Janusz58 lat 2012-08-12 16:32
Ludzie najczęściej boją się tego czego nie znają. Akupunktura była z człowiekiem od zalania dziejów i jest jedną z pewnych i bezpiecznych metod leczniczych, nie powiem systemów medycznych o ugruntowanej skuteczności. Nie we wszystkich chorobach da się pomóc od razu, ale akupunktura jest tą gałęzią medycyny alternatywnej gdzie jest to możliwe. Wszystko zależy od lekarza do jakiego się trafi. Tak ważne więc jest, aby przede wszystkim korzystać z usług lekarzy, lekarzy-akupunk turzystów ponieważ właśnie tak grupa personelu medycznego ma największe doświadczenie z pracą z chorymi.

Same zabiegi akupunktury nie są drogie, a efekty od razu czuć. Tak było właśnie w moim przypadku. Zaledwie po dwóch sesjach akupunktury antynikotynowej rzuciłem definitywnie palenie. Nie było łatwo, ale się udało.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.