A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

akupunktura-meskieMedycyna chińska i akupunktura oparte są na kompleksowej teorii i praktyce dotyczącej leczenia różnych chorób, w tym także tych, na które w szczególności cierpią mężczyźni.

Dział odnoszący się w medycynie do męskich dolegliwości zwany jest andrologią i szczegółowo opisuje męską fizjologię, profilaktykę oraz patologie i ich leczenie.

Nowoczesna andrologia chińska ma swoje korzenie w literaturze starożytnej.

W rzeczywistości jednak, jako medyczna specjalność jest stosowana dopiero od ok. 30 lat. Na dzień dzisiejszy wielu badaczy i znawców chińskiego dokonuje tłumaczeń teorii na współczesne języki Zachodu.

Andrologia praktykowana przez chińskich lekarzy, jako specjalistyczna dyscyplina współcześnie doczekała się zintegrowania z zachodnim systemem medycznym.

Wszelkie zasady odnośnie terapii mężczyzn, które odczytano ze starożytnych ksiąg wciąż są udoskonalane i testowane.

Dawne teorie przekazywane z pokolenia na pokolenie otrzymują swoje współczesne oblicze dzięki eksperymentom opartym na metodzie prób i błędów.

Interesującym jest fakt, że dawne chińskie teksty medyczne dotyczące ginekologii i położnictwa były tłumaczone na język angielski przez wiele lat. Przy tym, istniała tylko jedna angielska publikacja dotycząca urologii i męskich zaburzeń seksualnych.

men34

Naukowcy wiążą to z faktem, że mężczyźni zdecydowanie mniej chętnie niż kobiety decydują się na poddanie badaniom związanym na przykład z ich płodnością, co bardzo ogranicza pole badań nad ich dolegliwościami.

Ostatnio przeprowadzone badania potwierdziły skuteczność akupunktury w leczeniu chorób kobiecych, w tym niepłodności.

Dla naukowców okazało się to impulsem do dalszego testowania skuteczności medycyny naturalnej wobec problemów z niepłodnością, powszechnie występujących także wśród mężczyzn.

Rosnąca dostępność tekstów w języku angielskim, a także wzrost ludzi zainteresowanych leczeniem swej niepłodności otwiera drzwi na nowe, fascynujące odkrycia w dziedzinie andrologii. Według specjalistów jest to wspaniała wiadomość, zwłaszcza że niepłodność jest dziś pospolitą przypadłością.

men786

Na przykład, łagodny rozrost gruczołu krokowego może spowodować poważne problemy u ok. połowy mężczyzn po pięćdziesiątce i u aż 90% mężczyzn po skończeniu osiemdziesiątego roku życia.

Teoria chińskiej medycyny uznaje istnienie sieci połączeń w ciele, zwanych meridianami, przez które przepływa energia Qi. Głównym celem akupunktury jest regulacja tego przepływu za pomocą wkłuwania w skórę bardzo cienkich igieł. Zrównoważona cyrkulacja energii jest bowiem gwarancją zdrowia.

Wybór punktów i częstotliwość leczenia zależy od charakteru dolegliwości, czasu jej trwania i określonych czynników, które mogły ją powodować, takich jak stres, styl życia, czy dieta. Właściwe rozpoznanie choroby, czy to zapalenie gruczołu krokowego czy mała ruchliwość plemników, zazwyczaj decyduje o koncepcji leczenia.

Ponieważ w większości przypadków trudno jest jednoznacznie określić dlaczego mężczyzna cierpi na niepłodność, techniki głównego nurtu leczenia okazują się nieskuteczne. Dlatego też wielu specjalistów szuka alternatywnych sposobów, otwierając się na nowe pomysły i nowe metody leczenia.

men6785

W medycynie chińskiej istnieje kilka czynników fizjologicznych, które muszą współpracować ze sobą, aby mężczyzna był płodny. Jeśli para współżyje ze sobą od około dwóch lat nie zabezpieczając się, a mimo to kobieta nie zachodzi w ciążę, jest to pierwszym powodem ku temu, by podejrzewać niepłodność u któregoś z partnerów.

Typowy przebieg leczenia obejmuje wstępne konsultacje, a następnie cotygodniowe sesje akupunktury, którą można wspomóc kuracją ziołową. Celem leczenia jest poprawa przepływu energii Qi w organizmie, zwłaszcza tej przebiegającej wzdłuż układu rozrodczego.

Niektóre zioła w połączeniu z akupunkturą okazały się niezwykle skuteczne w leczeniu niepłodności u wielu par.

Skąd wiemy, że leczenie przynosi skutki?

Efektywność terapii mierzona jest na bieżąco. Lekarz regularnie określa stan zdrowia pacjenta mierząc tętno, przeprowadzając właściwą dla medycyny chińskiej diagnozę języka, jak też badania biomedyczne wskazujące na liczbę i ruchliwość plemników w spermie. Ponieważ medycyna chińska skupia się na leczeniu holistycznym, tzn. całego człowieka, a nie tylko jego dolegliwości, specjalista udziela porad dotyczących stylu życia oraz diety.

Choć mogłoby się wydawać, że takie poradnictwo to tylko błahy dodatek do terapii, a każdy w razie potrzeby jest w stanie zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, w rzeczywistości jest ono niezwykle ważne w kontekście leczenia niepłodności.

Może się okazać, że mężczyzna nie powinien spożywać produktów mlecznych z uwagi na zwiększenie ilości śluzu w jego organizmie. Jeśli więc ktoś ma go zbyt dużo, leczenie i dieta będą skupiać się na zmniejszeniu tej ilości i znalezieniu produktów alternatywnych.

Leczenie przebiega najlepiej, gdy pacjent gotowy jest współpracować ze swoim lekarzem. Jeśli nie będzie stosował się do jego zaleceń, a jedynie biernie odbierał stosowaną na nim terapię, szanse na odzyskanie płodności zmaleją.

Innym oprócz niepłodności problemem, z którym mogą borykać się mężczyźni około wieku średniego jest tak zwana andropauza, będąca odpowiednikiem kobiecej menopauzy.

Objawia się ona osłabieniem energii życiowej, ruchliwości fizycznej, spowolnieniem przemiany materii i o wiele dłuższym czasem powrotu do zdrowia po przebytych chorobach.

Andropauza szczególnie przykra jest dla tych, którzy przez pierwszą połowę swojego życia byli pełni wigoru, cieszyli się wysokim libido i młodzieńczą energią. Spowolnienie tempa i zanik odczuwanej radości związane z naturalnym procesem starzenia się, często określane są jako „kryzys wieku średniego”.

Wbrew pozorom, odzyskanie młodości na szczęście jest możliwe.

Po pierwsze należy znaleźć satysfakcjonujący sposób bycia ze sobą, a następnie skupić się na zmianie emocjonalnego podejścia do życia. W tej sprawie, jak też w regulacji procesów fizjologicznych, akupunktura jest w stanie zrobić bardzo wiele. Według chińskiej medycyny starzenie się to tak naprawdę proces nabierania jeszcze większej mądrości – czy wobec tego jest się czym martwić?

mezczyzna-akupunktura5

Mężczyźni w wieku średnim zazwyczaj doświadczają problemów z dolną partią pleców oraz nerkami. To właśnie na tych obszarach w głównej mierze skupia się działanie akupunkturzysty. Meridiany nerki oprócz tego, że łączą się z meridianami pleców, odpowiadają za siłę woli i ambicję.

Jest pewna uwaga co do tego jak „kryzys wieku średniego” pojmowany jest przez zachodni i wschodni system medyczny. Na Zachodzie andropauza odnosi się do zbioru czynników psychosomatycznych, które doświadcza mężczyzna między 45 a 50 rokiem życia.

Powszechnie uznaje się, że spadek formy fizycznej i psychicznej to normalne objawy starzenia się. Medycyna Wschodu podchodzi do tego nieco inaczej. Po pierwsze, nie zauważa się znacznej zmiany w fizjologii, ani związanych z nią problemów, po drugie, „spadek formy” odnosi się do istniejących na jego temat stereotypów związanych raczej ze stylem życia, aniżeli faktycznym stanem rzeczy.

leczenie-mezczynz

Leczenie mężczyzn od zawsze było częścią tradycyjnej medycyny chińskiej.

Teoria kuracji charakterystycznych dla nich dolegliwości od niedawna zaczęła być na nowo odkrywana i udoskonalana. Chińska medycyna oferuje wysoce wyspecjalizowane techniki i skuteczne terapie, które dziś pomagają ludziom na całym świecie.

Rosnące zainteresowanie alternatywnymi metodami leczenia, badaniami potwierdzającymi ich skuteczność, jak też coraz więcej angielskich publikacji na ten temat przyczynia się do tego, że mężczyźni coraz częściej interesują się wschodnim systemem medycyny i postanawiają oddać się w ręce praktykujących go specjalistów.

wizytowka-kolaz

zobacz_tez2

Akupunktura w XX wieku

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Akupunktura – definicja

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Akupunktura - definicja prof. Enkhjargal Dovchin

Akupunktura - lata świetności

Akupuntura leczy urazy sportowe

Akupunktura w walce z paraliżem

Co rozumiemy pod pojęciem akupunktura?

Odczucia przy zabiegu akupunktury - prof. Enkhjargal Dovchin

Korzystne działanie akupunktury

Igły pomogły mi schudnąć 10 kg

Komentarze   

+2 #2 Zespół MT prof. Enji 2011-10-23 21:01
Proszę poczytać na naszym portalu, a na pewno znajdzie pan informacje w temacie. Pozdrawiamy
Cytować
+4 #1 TOmek 2011-09-29 11:59
A ja słyszałem, że zioła i akupunktura świetnie działają na potencję? Czy to prawda?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.