A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

984791_relaxRegulowanie czynności narządów i utrzymanie homeostazy to naturalne zdolnościami ludzkiego organizmu. Dzięki nim, ciało broni się przed szkodliwymi bodźcami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi.

Jednak możliwości tej swoistej samoregulacji są ograniczone. Silne i częste negatywne bodźce mogą poważnie naruszyć homeostazę i doprowadzić do choroby. W takich przypadkach z pomocą przychodzi akupunktura, która może przywrócić utraconą równowagę i usprawnić funkcjonowanie każdego narządu.

Układ krążenia i układ krwiotwórczy

Akupunktura pozwala na regulację akcji serca. Nakłucie punktów Neiguan, Xinshu i Renying powoduje spowolnienie czynności serca, a Shaochong i Suliao na jej przyspieszenie. Stymulacja Shimen poprawia ukrwienie mięśnia sercowego. Nakłucia naczyń krwionośnych powodują zmniejszenie napięcia ścianek naczyń tętniczych u chorych na nadciśnienie. Natomiast u chorych z niskim ciśnieniem, zwiększają napięcie ścianek, dzięki czemu ciśnienie wzrasta i zazwyczaj wraca do normy.
Nakłuwanie Zusanli i Gaohung chorych na niedokrwistość podwyższa ilość czerwonych krwinek. Akupunktura może pomóc także w przypadku niedoboru białych krwinek. Pobudzanie punktów Zusanli, Hegu i Dazhui zwiększa ich liczbę.

Układ narządów trawiennych5727907084_d95b45bc99_m

Szanghajscy lekarze dowiedli, które punkty są ściśle odpowiedzialne za poszczególne czynności żołądka i jelit. I tak, nakłucie punktu Zusanli zwiększa napięcie ścianek żołądka i jego ruchów robaczkowych. U chorych cierpiących na wrzody pobudzanie tego punktu powoduje zwiotczenie odźwiernika oraz szybsze opróżnianie żołądka. Stymulacja Zhongwan zwiększa ruchy robaczkowe jelita cienkiego. Nakłucie Zusanli, Quichi oraz Fuliu u pacjentów cierpiących na zapalenie wyrostka robaczkowego ożywia jego ruchy, co pozwala na wypchnięcie kału i wydzieliny powodującej infekcję. Dzięki pobudzaniu Yanglingquan poprawiają się ruchy jelita grubego, co pomaga osobom borykającymi się z zaparciami. Akupunktura wpływa także na poprawienie funkcjonowania woreczka żółciowego i trzustki (stymulacje Zusanli, Xinshu, Danshu, Qimen, Riyue).

Układ moczowy

Stymulacja punktu Shenshu u pacjentów z kłębuszkowym zapaleniem nerek, poprawia wydzielanie moczu w ciągu doby. Po jej upływie należy powtórzyć zabieg. Nakłucia pomagają i usprawniają zakłócone funkcjonowanie pęcherza moczowego. Pobudzanie Guanyuan i Zhongzhu pomaga osobom z problemem utrzymania moczu. Nakłuwanie Weizhong rozluźnia zbyt napięte ścianki pęcherza.

Z. Garnuszewski, Renesans Akupunktury, Sport i Turystyka, Warszawa 1988.

Komentarze   

+3 #1 Ola, 35 lat 2012-01-18 21:24
Mimo młodego wieku borykałam się z ogromnymi problemami trawiennymi. Miłam problemy z wypróżnianiem się oraz problemy z tolerancją na określone produkty głównie mleczne.

Po zabiegach akupunktury zauważyłam przyspieszony metabolizm mojego organizmu oraz szybsze wypróżnianie po posiłkach. Przyczyniło się to do spadki wagi ciała o 2 kg. Z efektów jestem bardzo zadowolona. W dodatku ogólny stan zdrowia też mi się polepszył.

W artykule zawartych jest wiele ciekawych i moim zdaniem prawdziwych informacji. Ten się przekona kto skorzysta z tych usług. W porównaniu z innymi metodami są to zabiegi najtańsze i najszybciej dające efekty.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz



Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.