A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Akupunktura dla zwierząt

acupanimal

Akupunktura pomaga ludziom, na co jest bardzo wiele dowodów, m.in. relacji wyleczonych pacjentów (zobacz opinie pacjentów).

Ale rzadko się u nas mówi o  udokumentowanych przypadkach uleczonych w ten sposób zwierząt. A szkoda, bo weterynaria alternatywna bardzo skutecznie leczy nawet ciężkie przypadki chorób zwierzęcych.

Choć akupunktura weterynaryjna z pewnością nie zastępuje metod leczenia zwierząt stosowanych dotychczas, to z powodzeniem może je uzupełniać, kojąc silny ból czy regulując napięcie mięśni.

W dowód tej tezy pragniemy przytoczyć prawdziwe historie kilku przypadków chorób zwierzęcych, w których leczenie akupunkturą okazało się najmniej inwazyjne i bardzo skuteczne.

1. HISTORIA SONI - suka rasy labrador

Sonia, 14 letnia suczka, trafiła do poradni weterynaryjnej z powodu problemów z poruszaniem się. Już od dłuższego czasu miała problemy z wchodzeniem po schodach, aż w końcu właścicieli poważnie zaniepokiła jej osowiałość i brak apetytu.

Diagnoza wykazała, iż zwierzę odczuwa silny ból w okolicy lewego biodra, na co wskazywała zwiększona wrażliwość przylegających tam tkanek.

Lekarz wykonał badanie radiologiczne, które potwierdziło wstępne przupuszczenia o zmianach zwyrodnieniowych panewki i kości biodrowej.

Suczka od dawna musiała odczuwać silny ból, lecz organizm był w stanie odeprzeć ataki choroby dzięki  podawanym lekom neurologicznym i przeciwzapalnym. Aż do tego momentu, gdy niezbędna była już pomoc specjalisty.

akupunktura-dla-zwierzatChoroby od wieków dotykają istoty żyjące na Ziemii, zarówno ludzi, jak też rośliny czy zwierzęta. Każde stworzenie ma pewien układ obronny dany nam od natury.

Jednak nie zawsze jest on w stanie poradzić sobie z ciężkim przeciwnikiem jakim są bakterie i wirusy chorobotwórcze.

Człowiek szuka wtedy pomocy w medycynie, farmacji, ziołach, a co mają zrobić zwierzęta? Przez te wszystkie wieki one również poznały działanie niektórych roślin leczniczych i przekazują tę wiedzę swoim potomkom.

Na przykład małpy w Kongo odczuwając osłabienie bardzo często udają się nad rzekę, gdzie jedzą ziemię bogatą w cenne minerały.

Ludzie w swoim życiu są uzależnieni od zwierząt. Jeden czynnik warunkujący taką tezę to nasza dieta, ponieważ jesteśmy mięsożercami, pozyskujemy z nich mleko, mięso, łój, tłuszcz, organy, wełnę, skóry, rogi itp. - wszelkie niezbędne nam do przeżycia składniki.

Co ciekawe, nawet wykorzystuje się zwierzęce zastawki serca do przeszczepów dla ludzi (pobierane od krów czy świń).

e-book download

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.