A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

akupunktura-dla-zwierzatChoroby od wieków dotykają istoty żyjące na Ziemii, zarówno ludzi, jak też rośliny czy zwierzęta. Każde stworzenie ma pewien układ obronny dany nam od natury.

Jednak nie zawsze jest on w stanie poradzić sobie z ciężkim przeciwnikiem jakim są bakterie i wirusy chorobotwórcze.

Człowiek szuka wtedy pomocy w medycynie, farmacji, ziołach, a co mają zrobić zwierzęta? Przez te wszystkie wieki one również poznały działanie niektórych roślin leczniczych i przekazują tę wiedzę swoim potomkom.

Na przykład małpy w Kongo odczuwając osłabienie bardzo często udają się nad rzekę, gdzie jedzą ziemię bogatą w cenne minerały.

Ludzie w swoim życiu są uzależnieni od zwierząt. Jeden czynnik warunkujący taką tezę to nasza dieta, ponieważ jesteśmy mięsożercami, pozyskujemy z nich mleko, mięso, łój, tłuszcz, organy, wełnę, skóry, rogi itp. - wszelkie niezbędne nam do przeżycia składniki.

Co ciekawe, nawet wykorzystuje się zwierzęce zastawki serca do przeszczepów dla ludzi (pobierane od krów czy świń).

animal2

Ponadto zwierzęta służą nam również do pomocy, np. dawniej do uprawy pól, do orki, psy do pilnowania owiec, drobiu , konie pełniły od wieków  funkcje transportowe itd. Można by tu wiele wymieniać, ale trzeba też podkreślić, że często zwierzęta potrafia być po prostu naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

Odkąd zostały one udomowione, na barki człowieka spadła również misja dbania o ich zdrowie. To dlatego powstał odrębny dział nauki - weterynaria, który bada i leczy  dolegliwości oraz wszelkie choroby zwierząt.

To skomplikowany zawód, ponieważ lekarz weterynarii musi na wskroś znać choroby zwierzęce i ich objawy. Jego "pacjenci" nie powiedzą przecież gdzie boli i co im dolega, to ich ciało i zachowanie mówi nam co jest nie tak.

akupunktura-zwierzeta1

Ale przejdźmy do sedna artykułu, dziś chcielibyśmy pokazać Państwu, że istnieje również coś takiego jak weterynaria alternatywna, oparta na naturalnych sposobach leczenia, w tym przypadku akupunkturze. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Skoro akupunktura jest tak cenionym sposobem leczenia ludzi, dlaczego ma nie pomóc naszym zwierzakom?

No właśnie, otóż już w minionych wiekach kapłani i mnisi krajów Dalekiego Wschodu (np. Chin, Japonii) stosowali akupunkturę w różnych przypadkach chorób zwierząt. Początki jej stosowania w weterynarii określa się na lata panowania dynastii Shang, tj. 1300 - 1027 r. p.n.e.

Wówczas to kapłani cesarza upatrywali przyczyn chorób nadwornych zwierząt w obecności demonów. Nakłuwanie igłami miało skutecznie rozporawić się z tymi "groźnymi i wyniszczającymi lokatorami" ciała zwierzęcia.

Choć dziś wydaje się to nieprawdopodobne, a może wręcz śmieszne, to jednak metoda akupunktury zwierzęcej okazała się niezwykle skuteczna w leczeniu niemalże wszystkich chorób nękąjacych zwierzęta.

aku-zwierz2

Dzięki tak wielkiej skuteczności przeniesiono ją z krajów Orientu do naszych regionów, do nieco innej cywilizacji. Z czasem zmieniły się podstawy jej działania, wyjaśnienie tkwiło w regulacji życiodajnej energii, a domniemanymi "demonami" okazały się być zatory kanałów energetycznych, które stymulacja akupunkturowa udrażniała.

Ciekawostką jest, że w czasach cesarzy akupunktura zwierzęca służyła głównie do leczenia zwierząt gospodarskich: krów, bawołów, koni, kóz itp. Dopiero z biegiem czasu stworzono mapy punktów akupunkturowych dla mniejszych zwierząt, tj. psów, kotów czy chomików.

Powstałe w sposób ewolucji metody akupunktury - zwierzęce mapy punktów akupunkturowych, pozwalały przy danej chorobie przywrócić cierpiącemu stworzeniu harmonię energetyczną i w pełni go uzdrowić.

Aby to zrozumieć, musimy wiedzieć, iż tradycja tej metody zakłada, iż przy zdrowiu podtrzymuje nas energia Qi (czi). Jest ona niezbędnym czynnikiem warunkującym  prawidłowe czynności organizmu, a tym samym po prostu - życie.

awet2

Krąży ona zarówno w całym wszechświecie, jak też w naszych ciałach. Torami jej przepływu są kanały energetyczne, zwane meridianami. W zdrowym organizmie jej przepływ jest swobodny, światła kanałów drożne i szerokie. Zaś gdy dotknie nas choroba, jej przepływ jest zaburzony lub w najgorszym przypadku - całkowicie zatrzymany.

Nakłucia punktów akupunkturowych powodują odblokowanie przepływu energii, co stwarza realną szansę na powrót do zdrowia i uleczenie CAŁEGO organizmu.

animal3

Obecnie akupunktura jest cenioną metodą w środowisku medycznym i zajmuje bardzo wysoką pozycję w międzynarodowym lecznictwie weterynaryjnym. W Polsce, co prawda, nie jest jeszcze tak popularna jak w krajach Europy Zachodniej, ale i nasz kraj być może niedługo doceni tę wspaniałą metodę leczenia.

Z pewnością można ją wykorzystać z korzyścią dla naszych milusińskich.

 

W jakich przypadkach chorób naszych podopiecznych warto sięgnąć po akupunkturę weterynaryjną?

- przy problemach natury neurologicznej,

- przy problemach stawów (np. u dużych zwierząt) - dyskopatia, spondyloza, dysplazja, zmiany zapalne i zwyrodnieniowe stawów,

- ze uwagi na działanie spazmolityczne stosuje się ją w leczeniu stanów spastycznych dotyczących zarówno mięśni szkieletowych (np. szczękościsk u psów), jak i gładkich (np. bardzo groźna kolka jelitowa u koni).

- akupunktura działa stymulująco na układ odpornościowy, dlatego z wielką efektywnością wykorzystuję sie ją w leczeniu przypadków chorób zakaźnych.

Na przykład u psa ze zdiagnozowanym zwyrodnieniem  stawu biodrowego już seria 5-10 zabiegów akupunktury łagodzi dotkliwy ból i wynikłą wskutek tego apatię. Takie zabiegi wykonuje się w odstępie 1-2 tygodni, a potem coraz rzadziej. Oczywiście, wszystko zależy od rodzaju zdiagnozowanego schorzenia i nasilenia objawów.

Jednak tak samo jak u ludzi, również u zwierząt na efekty terapii akupunkturowej przeważnie trzeba poczekać. W praktyce jeszcze lepsze efekty uzyskuje się łacząc ze sobą metody weterynarii alternatywnej tj. akupunkturę z ziołolecznictwem i homeopatią itp.

Akupunktura zawsze daje trwałe efekty, potrafi wyleczyć chorobę, a nie tylko zniwelować jej objawy!

 

Czy u każdego zwierzaka można przeprowadzić zabieg akupunktury? 

Teoretycznie tak, a w praktyce wszystko zależy od zwierzęcia. Jeżeli będzie ono agresywne lub bojaźliwe to wykonanie nakłucia może po prostu fizycznie nie być możliwe.

Zapraszamy do obejrzenia bardzo interesującego filmu

o akupunkturze weterynaryjnej!


   


przeczytaj_ebooka

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków. Całego e-booka możesz pobrać ZA DARMO!!!


zobacz_tez2

Wybrane zdjęcia z gabinetu prof. Dovchin na ul. Czerniakowskiej 28A

Lokalizacja gabinetów prof. Enji

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Co to jest akupunktura? - prof. Enkhjargal Dovchin

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

PustaMiska - akcja charytatywna

W artykule wykorzystano zdjęcia z flickr.com

Komentarze   

+1 #13 Iza 2012-03-05 08:31
ktoś te zwierzęta musi trzymać... śmiesznie to może być z takim dużym agresywnym psem...
Cytować
+2 #12 Maja 2011-03-04 10:36
mi akupunktura bardzo pomogła ale nigdy nawet nie pomyślałam żeby stosować te zabiegi u zwierząt. przecież one nie są świadome że z tymi igiełkami powinny leżeć spokojnie :) chyba takie zabiegi są dużo trudniejsze od zabiegów na ludziach.
Cytować
+4 #11 Janek 2011-03-04 09:39
Stosowałem akupunkturę w Krakowie w gabinecie weterynaryjnym na moim kocie. Po wypadku samochodowym i zmiażdżeniu jednej z nóg zastanawiałem się nad uśpieniem go. Górę wziął jednak szacunek do życia i walka o przyjaciela. Skorzystałem z akupunktury dla zwierząt. Skutki były bardzo szybkie, a kotek pomimo poważnego defektu tylnej nogi biega, a nawet teraz i skacze. Nikt nie powie mi, że akupunktura jest nieskuteczna w takich przypadkach. Jest i była dla mnie jedynym wyjściem dzięki, któremu mój przyjaciel żyje i ma się dobrze. Już nie patrzę na niego z politowaniem.

P. Janek
Cytować
+3 #10 Zespół MT prof. Enji 2011-02-28 08:58
Faktycznie od czasu pojawienia się artykułu mamy już kilka zapytań w tej sprawie. Niestety w gabinecie na ul.Czerniakowsk iej nie możemy przyjmować zwierząt. Tutaj w grę wchodzą jedynie wizyty domowe po godz. 19.00.

Z uwagi na duże zainteresowanie z państwa strony problematyką akupunktury na zwierzętach postanowiliśmy rozbudować dział akupunktura o tą właśnie zakładkę.

Obiecujemy też sukcesywnie dodawać filmy z zabiegów i umieszczać je na naszych stronach w celach edukacyjnych.

Pozdrawiamy
Zespół MT
Cytować
+2 #9 Radek z Warszawy 2011-02-28 08:51
Chciałbym podjechać do pani z psem aby go pani obejrzała. Wiem, że gabinet leczy ludzi, a nie zwierzęta. Gdzie więc możemy się umówić. Czy u pani w gabinecie na czerniakowskiej można przyjść ze zwierzakiem? pozdrawiam Radek
Cytować
+2 #8 Admin12 2011-02-28 07:38
Oczywiście, akupunktura jest bardzo skuteczna w leczeniu chorób przewlekłych, cywilizacyjnych oraz schorzeń o nieznanym pochodzeniu - do którego też należy padaczka i stany podobne.

Zioła tybetańskie czy mongolskie czy chińskie można stosować na zwierzętach, ale o tym bezwzględnie powinien zadecydować lekarz medycyny tradycyjnej. Nie powinno się ziół dawkować na własną rękę jeżeli nie mamy o tym pojęcia. Ulotka dołączona do opakowania nie uwzględnia specjalnych przypadków choroby dlatego lekarz jest osoba kompetentną do udzielania takich rad.

Jeżeli mają państwo pytania w tej materii prosimy o kontakt mailowy:


pozdrawiamy
Zespół MT
Cytować
+2 #7 Izka 2011-02-28 07:24
Też mam psa z padaczką. Czy akupunktura może zmniejszyć częstotliwość napadów. Miewa średnio raz w tygodniu. Pozdrawiam Iza

p.s. czy zioła, które stosuje się w przypadku ludzi można też używać do zwierząt?
Cytować
+4 #6 Marzena 2011-02-27 21:33
Moja kotka również to przeszła, no i pomogło, to działa !
Cytować
+4 #5 Tomcio 2011-02-27 21:24
Mojemu zwierzakowi pomogły już 2 zabiegi ! Zapłaciłem jedynie 200 zł, ale mój zwierzak jest zdrowy jak nowo narodzony !
Cytować
+4 #4 Walercia 2011-02-27 19:04
Mój zwierzak (Reksio) również przeszedł ten zabieg i jak narazie są tylko same pozytywne aspekty tego zabiegu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.