header bg template

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

akupunktura_definicjaAkupunktura (z łac. acus – igła, punctura – (u)kłucie), jest jedną z terapii zaliczanych do systemu tradycyjnej medycyny chińskiej, która powstała ponad 5000 lat temu i dziś jest ceniona na całym świecie.

System ten oparty jest na filozofii, według której w obrębie ciała przepływa energia przez starożytnych nazwana Qi, wprowadzana w obieg przez 12 niewidocznych kanałów, tzw. meridian.

Kanały te łączą się z każdym organem naszego ciała, a brak równowagi w cyrkulacji energii wpływa na powstawanie różnych dolegliwości.

„Sterowanie przepływem energii Qi” wobec dzisiejszej wiedzy na temat medycyny, a także indywidualnych przekonań każdego człowieka, można traktować jako przenośnię, niemniej jednak bardzo przydatną, gdy chodzi o rozrysowanie właściwych punktów na schemacie akupunktury.

Metoda ta w swojej praktyce wykorzystuje bardzo cienkie igły (grubości włoska), które specjalista wbija w określone punkty na ciele.

Tych, tzw. punktów akupunktury jest ponad 1000, a ich stymulacja oddziałuje na funkcje organizmu człowieka, w rezultacie wzmacniając jego naturalne siły do regeneracji i prowadząc do zdrowienia.

akupunktura_cennik_dr_enji_czerniakowska28a

Innymi słowy, wbijanie igieł wpływa na ukrwienie wszystkich narządów wewnętrznych za pośrednictwem układu nerwowego, co umożliwia powrót do normalnego funkcjonowania.

Zaletą tej metody jest jednak nie tylko jej uniwersalność, jeśli chodzi o leczenie schorzeń i bólów różnego pochodzenia, ale to, że w nastawieniu do pacjenta stosuje ona podejście holistyczne, co oznacza, że za wyjątkiem działania na konkretną chorobę, pośrednio wpływa ona na poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

gabinet_akupunktury_prof_enji

  zobacz_tez2

Cennik zabiegów akupunktury

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Co to jest akupunktura? - prof. Enkhjargal Dovchin

Odczucia przy zabiegu akupunktury - prof. Enkhjargal Dovchin

Akupunktura w XX wieku

Akupunktura na spokojny sen

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Akupunktura - lata świetności

Komentarze   

+7 #8 Karol J. 2011-04-27 10:16
Wbijanie igiełek w ciało... yhhh troszkę się boję... czy one na prawdę nie bolą? Czy są cieńsze od zwykłych? Jak długo leży się z tymi igłami?
Cytować
+11 #7 Tomcio 2011-02-27 21:16
A ja mam takie ciekawe pytanie - kto zastosował ją po raz pierwszy ?
Cytować
+11 #6 Walercia 2011-02-27 19:21
Zabieg ten wpłynął ogólnie na stan mojego zdrowia - czuje się teraz doskonale, sama nie wiem co w tym takiego jest, ale to działa !
Cytować
+10 #5 Łukasz 2011-02-27 16:21
Tradycyjny chiński sposób - jak wiadomo chińczyki nie są może dobrzy w wykonywach przedmiotach, ale jeśli chodzi o lecze to są oni światową czołówką i nie ma co sie dziwić. Akupunktura bardzo nam pomaga :)
Cytować
+12 #4 Jack 2011-02-17 18:34
www.dh.gov.uk/en/Consultations/Responsestoconsultations/DH_124337

Radzę zapoznać się z tymi informacjami. Najwidoczniej Komisja Europejska chce zakazać stosowania ziół też i w Polsce.

Chyba nie dlatego, ze chce chronić typowego obywatela...
Cytować
+14 #3 Piotr 2011-02-11 11:35
najfajniejszą sprawą w akupunkturze jest jej bezinwazyjność dla organizmu. dla nas na pewno jest lepiej leczyć się w ten sposób niż mieć przeprowadzaną operację lub zarzywać leki szkodzące na nasz przewód pokarmowy. chodzę na akupunkturę od dawna i bardzo sobie ją chwalę.

Piotr, Warszawa, 56 lat
Cytować
+14 #2 Olek W. Podkowa Leś. 2011-02-10 09:14
Definicja akupunktury jest trudna do jednoznacznego określenia. Ciągle w tym systemie medycznym zachodzą zmiany. Jedno jest pewne - coraz większe grono naukowców, doktorów i profesorów skłania się do tej formy leczenia chorób.

Za akupunkturą przemawia przede wszystkim jej koszt (igły do akupunktury) oraz szybkie i stałe efekty w leczeniu różnych chorób. Trzeba dodać, że w rękach specjalisty jest to metoda bardzo bezpieczna.

polecam szczególnie w terapii leczenia bólu pleców. Aleksander
Cytować
+15 #1 Robert Ś. Szczecin 2011-02-08 07:02
Zgadzam się, igiełki do akupunktury mają grubość włosa. Są o wiele cieńsze od zwykłej igły do pobierania krwi, przez co są praktycznie bezbolesne. Dla mnie zabieg akupunktury na jaki przyjechałem prosto ze Szczecina był relaksem i odprężeniem. Jestem zadowolony, że tak wielu lekarzy wschodu jest w Polsce i leczy przy wykorzystaniu tych metod zwanych - akupunkturą.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.