A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

roliny_dr_enji_enkhjargal_dovchinCzy akupunktura boli? – to pytanie prawdopodobnie najczęściej jest zadawane przez „niewtajemniczonych”, a odpowiedź na nie brzmi – na ogół nie.

Nakłucia igieł można odczuwać na rozmaite sposoby:

-mogą one powodować wrażenie przepływu ciepła,

-bądź „elektryczności” przez ciało,

-lecz generalnie są to doświadczenia delikatnego, „rozpychającego” ucisku, które dla większości pacjentów zdają się być raczej relaksujące, aniżeli wywołujące dyskomfort.

Igły, które dziś wykorzystuje się podczas zabiegów akupunktury są grubości włosa, mają dokładnie oszlifowany grot, a zabieg w żadnej mierze nie przypomina zastrzyku (nie wstrzykuje się przez nie żadnych substancji; igły zawsze są pełne co zapobiega wdaniu się infekcji).

Technika nakłuć była opracowywana przez wieki, stąd doświadczeni, dobrze wyszkoleni w tradycyjnych metodach akupunkturzyści doskonale wiedzą jak je wykonywać.

Po trafieniu w punkt akupunktury można odczuć lekki, krótko trwający ból, który specjaliści nazywają efektem „Do Qi” wiązanym z przejściem energii (Czi) w meridianie.

reklama_drzewo_enji

Podczas zabiegu pacjent powinien pozostać nieruchomy – wówczas odczucia wkłuwania igieł będą minimalne.

Schody zaczynają się, gdy zabiegowi poddawane są dzieci - nie tylko wyjątkowo niecierpliwi pacjenci, ale generalnie w jakiś sposób posiadający naturalną niechęć do igieł. Podczas takich sesji, by zabieg nie sprawiał bólu, akupunkturzysta wykonuje jedynie błyskawiczne nakłucia nie pozostawiając igieł w ciele.

Z kolei nawet, gdy są one pozostawione to nigdy głęboko, gdyż wedle systemu tradycyjnej medycyny chińskiej kanały energetyczne znajdują się bardzo blisko powierzchni skóry.

W przypadku starszych pacjentów igły pozostawiane są nieco dłużej, a niekiedy delikatnie się je porusza, by wzmocnić stymulację (powodem tego jest fakt, że zdolności regeneracyjne osób starszych są słabsze).

W rzeczywistości wszystkie odczucia związane z zabiegiem mijają natychmiast po wyciągnięciu igieł, większość pacjentów zaś już po pierwszym zabiegu nie ma wątpliwości, że jest to jedna z najprzyjemniejszych metod leczniczych.

enji_werbung_kopia_prof_enkhjargal_dovchinzobacz_tez2

 

 

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Co rozumiemy pod pojęciem akupunktura?

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

Akupunktura w leczeniu nerwic i depresji

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Komentarze   

+1 #24 adamik112 2014-01-03 20:44
Idę na zabieg pierwszy raz. Mam się bać?? :-?
Cytować
+1 #23 Iwona z Jabłonnej 2012-08-26 15:02
Wspominam zabiegi u prof. Enji bardzo miło i na pewno bez bólów. Piątka z plusem.

pozdrawiam
Cytować
+4 #22 Oliwia 2011-06-06 10:44
Mi pomogło - polecam ! Troszkę odczuwalne były igiełki na rękach, ale poza tym świetnie.

pozdrawiam
Cytować
+6 #21 Miki246 2011-06-02 08:34
Zdecydowałam się na akupunkturę bo nie widziałam już metody, która może pomóc w mojej dolegliwości. Ku zaskoczeniu po miesiącu stosowania dziwnych ziół w postaci kuleczek oraz masaży - bóle kręgosłupa ustąpiły (wcześniej miałam je nie przerwanie od 2 lat). Czasami mam lekkie nawroty choroby, ale dzięki szybkiej interwencji udaje się zażegnać bólowi. Są to metody na prawdę skuteczne.
Cytować
+6 #20 Klaudia 2011-05-23 08:11
Nic nie bolało. Pani profesor umieszcza igiełki bardzo sprawnie. Polecam. Moim zdaniem to najlepsza akupunkturzystk a będąca jednocześnie lekarzem w mieście.
Cytować
+8 #19 Piotr 2011-05-20 21:05
Ja jeżdże do profesor Enji. Spósob bycia tej kobiety, optymizm i sam zbieg akupunktury jest ciekawym doświadczeniem :) Ja zacząłem tam jeździć bez specjalnych wymagań , dzis bylem na 4 zabiegu(mam miec 3 serie po 9 zabiegów)i właśnie po ok godzinie jak ktoś pisał-samopoczu cie wyraźnie skoczyło do góry! Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony!!!
Cytować
+7 #18 Karol 2011-05-18 21:54
Za namową wybrałem się na nabiegi. Nie żałuję, fajne nowe doświadczenie. W prawdzie podczas pierwszego zabiegu miałem lekkiego pietra, ale drugi to już normalka. Rzeczywiście można zasnąć podczas akupunktury. Polecam. Lepsze samopoczucie po serii zabiegów gwarantowane. Odczuwam, że zdecydowanie wolniej się męczę.
Cytować
+7 #17 Ewa Nocuń 2011-05-09 11:57
Akupunktura nie boli. To tak samo jak każdy inny zabieg kosmetyczny. Dla porównania pobieranie krwi jest 100 razy bardziej odczuwalne. Igły do akupunktury można wręcz nie zauważyć podczas zabiegu.

Chodziłam na akupunkturę do dr Malinowskiego z Krakowa i chwalę sobie jego usługi.

Pozdrawiam
Cytować
+17 #16 Fila 2011-04-07 08:31
Wbijanie igieł akupunkturowych w ciało nie boli. Miałam małe obawy przed pierwszym zabiegiem, ale pani profesor bardzo sprawnie rozwiała wszystkie moje wątpliwości. Lekkie siniaki wyszły mi po 8 zabiegu na rękach w miejscach zgięcia dużego palca z palcem wskazującym. Poza tym bez jakichkolwiek ciekawostek. Polecam.
Cytować
+17 #15 Jarek Sandurski 2011-03-30 17:48
Miłe odczucia. Jeżeli ktoś się nie boi małych igiełek to polecam. Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.