A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

diagnostyka-banner

Ciało człowieka jest jednolitym systemem, dlatego lokalne zmiany patologiczne choćby jednego jego narządu mogą mieć wpływ na cały organizm.

Metody diagnostyczne wykorzystywane w tradycyjnej medycynie wschodniej obejmują kilka podstawowych technik, które specjaliści wykorzystują w celu rozpoznania stanu pacjenta i które, choć opierają się niemal wyłącznie na wiedzy i zmysłach lekarza, zawsze są skuteczne.

Zazwyczaj polegają one na wnikliwej obserwacji chorego – jego twarzy, języka i oczu oraz badaniu dotykowym (tętna i najczęściej kręgosłupa), nie wymagając przy tym korzystania z drogiego sprzętu.

Jako, że medycyna tradycyjna kładzie nacisk na to, by każdego pacjenta traktować jako oddzielna jednostkę bardzo ważna w procesie diagnostycznym jest rozmowa z nim.

Qenji5Freklama5F27182

Wynika to z kilku podstawowych faktów: choroba u jednej osoby może być skutkiem innych bodźców niż u drugiej – stąd nie ma dwóch takich samych przypadków, a ponadto nie biorą się one „z nikąd”.

Innymi słowy, wpływ na nasze zdrowie ma wiele elementów sprawczych, których nawet nie podejrzewalibyśmy o szkodliwość takich, jak np. długość snu, otoczenie w którym się znajdujemy (także społeczne), a przy tym o dolegliwości świadczyć może chociażby sposób w jaki się poruszamy, czy mówimy.

Dzięki szeregowi czynników, jakie lekarz bierze pod uwagę w diagnozie, może on dokładnie określić na co cierpi pacjent, a co więcej wie, jakie metody zastosować.

Może się okazać, że zgłaszamy się do akupunkturzysty w celu wyleczenia migreny, a tu nagle dowiadujemy się, że oprócz niej cierpimy na niedokrwistość, mamy wysoki cholesterol, zaburzenia pracy wątroby i być może jeszcze inne dolegliwości, spośród których wszystkie sprawiają, że czujemy się fatalnie.

akupunktura-model

Akupunktura, która jest holistyczną metodą leczenia wywiera wpływu na wszystkie narządy w związku z czym stopniowo sprowadza funkcje naszego organizmu do normy, tak by wreszcie wszystkie jego układy pracowały optymalnie i by na przyszłość był on w stanie sam bronić się przed chorobami (akupunktura wzmacnia układ odpornościowy).

Organizm nie jest skupiskiem oddzielnie istniejących, czy też indywidualnie działających narządów, stąd nie ma przesłanek ku temu, by medycyna zachowawcza korzystała z metod diagnostycznych medycyny zabiegowej (chirurgicznej).

akupunktura_cennik_warszawa_acupuncture_in_warsaw

Dlaczego więc lekarze zajmujący się tą pierwszą, mimo braku praktycznego zastosowania wciąż wykorzystują takie metody? Może są leniwi i nie chce im się uczyć, albo najzwyczajniej rozmawiać ze swoimi pacjentami?

Operacja, według lekarzy zajmujących się akupunkturą jest ostatnią metodą, którą stosuje się w leczeniu pacjentów, przy tym potrzeba jej wykonania niemal zawsze świadczy o błędach leczenia zachowawczego.

Oczywiście nie można całej winy zrzucać na lekarzy, bo zdrowie pacjentów powinno leżeć na sercu nie tylko im, ale i przede wszystkim samym pacjentom, mimo tego leczenie zawsze powinno być ukierunkowane na działanie prewencyjne – by nawet w przypadku choroby nie dopuścić do rozwoju następnej.

Najlepiej jest zatem stosować umiarkowaną profilaktykę, która likwiduje niewielkie odchylenia od normy, zanim schorzenia zdążą przekształcić się w inne, nieraz znacznie poważniejsze.

wizytowka_akupunktura_enji

zobacz_tez2

 

 

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Akupunktura – definicja

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Gabinet w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 28A

Lokalizacja gabinetów prof. Enji

Preparaty wybranych medycyn tradycyjnych świata

Leczenie ziołami okiem historii

przeczytaj_ebooka

 

 

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

Komentarze   

+2 #4 kicia 2011-07-06 07:32
W China w Pekinie istnieje Uniwersytet Naturalnych Metod Leczniczych. Jest to jeden z najsłynniejszyc h na równi z Akademią Medyczną w Mongolii i wydziałem o tej samej nazwie.

Proszę pamiętać, że są to kierunki medyczne!
Cytować
+3 #3 Szymańska 2011-05-06 16:46
Lekarka medycyny mongolskiej doskonale wyleczyła zmiany skórne. Tak się składało, cholesterol akumulował się w oczach co powodowało wysypki na stawach i powstawanie małych narośli. Nikt nie wiedział co może być przyczyną choroby. Wszystkie wyniki wychodziły w normie. Dopiero lekarka pochodzenia mongolskiego trafnie oceniła moje schorzenie i podjęła skuteczne leczenie. Po 4 miesiącach stosowania ziół i terapii akupunkturą bomble na stawach zmniejszyły się dwukrotnie. Jestem dobrej myśli, że kolejne kuracje przyniosą całkowite wyleczenie. Naciągniętą skórę, która uległa modyfikacji trzeba będzie operować plastycznie, ale to już pikuś w porównaniu z tym co było. Dziękuję bardzo. pozdrawiam
Cytować
+8 #2 Angelika 2011-02-11 11:26
no właśnie to są sprawy w medycynie naturalnej które mi się najbardziej podobają :) ukierunkowanie na leczenie choroby a nie tylko jej objawów. rozpatruje się cały organizm a nie tylko pojedyńczy organ. i to jest ogromna przewaga medycyny naturalnej nad konwencjonalną.
Cytować
+8 #1 Miśka 33 lata 2011-02-11 09:34
Byłam na zabiegach akupunktury w pani profesor Enji. Doskonała specjalistka i niezwykle przyjazna dla ludzi. Stąd tak duże kolejki i oczekiwanie na wizyty.
Akupunktura to koszt: 50 zł w czym są też igły do akupunktury. Część podobnych gabinetów w Warszawie dolicza sobie jeszcze ceny za igły - tutaj jest to w cenie usługi. Dodatkowo pani profesor podczas zabiegu wszystko dokładnie tłumaczy. Mi po aurikuloterapi czyli akupunkturze na uszach całkowicie został zablokowany głód nikotynowy. Od tamtego czasu nie palę. Jestem bardzo wdzięczna pani profesor za okazaną pomoc i zrozumienie. Polecam szczególnie ten gabinet.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz



Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.