A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

logo45Akupunktura jest jedną z najstarszych praktyk leczniczych na świecie.

Opierając się na kryteriach tradycyjnej medycyny chińskiej jej celem jest przywrócenie i utrzymanie zdrowia poprzez stymulowanie konkretnych punktów na ciele.

Największe uznanie, poza krajami Azji zdobyła w Stanach Zjednoczonych gdzie jest uznawana za część alternatywnej medycyny komplementarnej, tj. wspomagającej standardowe metody leczenia.

Jako spójny system medyczny stosowana jest w diagnostyce, leczeniu różnego rodzaju chorób oraz jako terapia prewencyjna poprawiająca działanie układu odpornościowego i sprzyjająca zachowaniu dobrej kondycji zdrowotnej.

Tym, co różni akupunkturę od metod medycyny konwencjonalnej jest przede wszystkim podejście do pacjenta. Tzw. podejście holistyczne (całościowe) sprawia, że jest on zawsze traktowany jako niepodzielna całość, nie zaś jako „skład” różnych narządów.

moksa-akup

Stąd też występujące choroby mają wpływ na cały organizm, a nie tylko poszczególne jego partie (o czym współcześni lekarze nieraz zdają się zapominać). W przeciwieństwie do nurtu zachodniego, medycyna wschodnia nie opracowała, a nawet nie stara się opracować specjalizacji narządowej ponieważ opierając się na leczeniu zachowawczym leczy całego człowieka.

Podejście holistyczne włączając metody diagnozy jak i system leczenia, wymaga znacznie więcej wiedzy i praktyki niż w przypadku bycia specjalistą od narządów, niemniej jednak coraz więcej lekarzy specjalizujących się w medycynie konwencjonalnej otwiera się na alternatywne metody leczenia widząc, że pomagają one ludziom w sposób nieinwazyjny, tj. bez ingerencji substancji chemicznych, a zatem bezpieczny.

usmiech-dziecko

Leczenie operacyjne, które jest dziedziną specjalizacji narządowych jest według tradycyjnej medycyny wschodniej nie tylko ostatecznością, ale przede wszystkim porażką potwierdzającą nieudolność wcześniej podjętego leczenia zachowawczego (a co z tego wynika nieudolność lekarza, jego niewiedzę, bądź nieskuteczność powziętych metod).

Niestety na układ „wiele narządów leczy wielu lekarzy” medycyna konwencjonalna wciąż zdaje się przystawać nie zwracając uwagi na jeden prosty fakt, a mianowicie to, że wszystkie narządy są ze sobą powiązane.

akupunktura-jaka

Niby nic skomplikowanego, a jednak nierzadko zdarza się, że nad chorym pacjentem pracuje grono specjalistów, z których żaden nie jest w stanie określić jak mu pomóc, a co gorsze – przewidzieć jakie mogą być skutki (poza tym oczekiwanymi) leczenia, które zastosowali.

Wiedza i doświadczenie specjalistów od akupunktury pozwalają im nie tylko na pierwszy rzut oka stwierdzić chorobę i jej przyczyny, ale też określić jakie będą jej następstwa i od razu im zapobiec. Leczenie całościowe celujące w organizm jako jednolity system pozwala opóźniać rozwój dolegliwości, eliminuje ich objawy, a w przypadku gdy są one rozwinięte powstrzymywać ich postęp i łagodzić skutki.

od-natury

Przyjęliśmy sądzić, że zadaniem medycyny i praktykujących ją lekarzy jest leczenie ludzi. Czy nie powinno być nim raczej utrzymanie ich przy zdrowiu? Takie przekonanie było powszednie tysiące lat temu na chińskich dworach cesarskich, gdzie cesarz płacił swoim lekarzom za to, że nie chorował.

Nic dziwnego, że starali się oni jak mogli, by przywrócić go do zdrowia, gdy zapadł na mniej lub bardziej określoną wówczas dolegliwość. Ponadto, próbowali oni opracować taki system leczenia, który podtrzyma jego kondycję przez jak najdłuższy okres czasu, a tym okazała się właśnie akupunktura.

Obecny stan rzeczy na Zachodzie (także i w naszym kraju) wobec wielkości funduszy przeznaczonych na leczenie do takich praktyk by nie dopuścił. Niemniej jednak, nie sposób nie zauważyć, że i niektórym „chorującym” to odpowiada, zwłaszcza że symulowanie choroby pozwala w dzisiejszych czasach żyć na koszt innych…

Oprócz tego, że akupunktura jest tańsza niż nadużywane dziś leczenie farmaceutykami, wzmacnia i uodparnia ona organizm w taki sposób, że stosowanie leków można ograniczyć, a nieraz w ogóle wykluczyć z terapii.

Wiedzą o tym także koncerny farmaceutyczne i działające pod ich dyktando instytucje, którym wizja utraty pieniędzy spowodowanej większą ilością wyleczonych pacjentów nie mieści się w głowie, nie wspominając już o ogromnej roli państwa i jego urzędników, którym wydaje się, że mogą decydować o tym kto i gdzie ma być leczony.

wizytowka-stokrotki

zobacz_tez2

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Odczucia przy zabiegu akupunktury - prof. Enkhjargal Dovchin

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Masaż w profesjonalnym Gabinecie Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej prof. Enkhjargal Dovchin

Cennik zabiegów masażu

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Korzyści ze stosowania medycyny tradycyjnej

Reguła pięciu żywiołów

W czym objawia się skuteczność medycyny tybetańskiej?

przeczytaj_ebooka

 

 

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków. Pobierz na naszym portalu - cały e-book za DARMO!

Komentarze   

+3 #4 Jola Płońsk 2012-04-24 22:36
Akupunktura pomaga też w medycynie w leczeniu schorzeń przewlekłych. Jest uzupełnieniem i wspomaganiem konwencjonalnyc h metod leczenia. Wymaga jednak od lekarza większej wiedzy, głównie praktycznej.
Cytować
+3 #3 Kalina 2011-02-21 12:19
akupunktura staje się coraz popularniejsza. zawdzięcza to swojej skuteczności :) dzięki temu jest polecana nawet przez lekarzy medycyny konwencjonalnej . przeprowadza się jej coraz dokładniejszą obserwację i naukowcy zaczynają się przkonywać do jej skuteczności. i bardzo dobrze. każdy mało inwazyjny sposób na leczenie jest warty rozpatrzenia.
Cytować
+4 #2 Z. Małachowska 2011-02-19 21:17
Medycyna naturalna pomogła mojej rodzinie w zachowaniu zdrowia. Wiem, że jest skuteczna i tania. Akupunktura to jedna z dziedzin medycyny tradycyjnej. Mojej koleżance znakomicie pomogła zajść w ciążę. Jest więc efektywna w terapii leczenia niepłodności.

Cieszę się, że jest taka strona jak państwa. Pozdrawiam
Cytować
+5 #1 Renata 46 lat 2011-02-19 12:42
Już trochę żyję na tym świecie i mam pewne doświadczenie życiowe, które mówi mi, że medycyna konwencjonalna jest potrzebna tak samo jak medycyna naturalna. Dobry lekarz natomiast to taki, który nie patrzy na to aby sprzedać drogi lek, ale po to aby rzeczywiście pomóc swojemu pacjentowi. Dzięki temu ludzie będą do niego wracać.

Wielokrotnie zawiodłam się na nieprofesjonali źmie polskich lekarzy dlaetgo chętnie chodzę do lekarzy chińskich czy mongolskich. To tacy sami ludzie i tak samo wykształceni, a nawet bardziej. Zaleta - niskie koszta wizyty oraz doraźna pomoc na miejscu bez konieczności wizyty w aptece.

Każdy wie, że farmacja to jedna z największych sił rządząca w państwie. Musi jednak wiedzieć, że są metody medycyny naturalnej, które w łatwy i tani sposób też dążą do pomocy człowiekowi.

Co do skuteczności np. akupunktury - zalecam poczytanie literatury angielskiej. Tam jest masa dowodów naukowych!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.