header bg template

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

akupunktura_nazwa2

Akupunktura przez wiele wieków była metodą zakazaną, lekarze mianowali ją systemem „znachorskim”, który nie miał podstaw naukowych by „egzystować”. Takie poglądy, rozprzestrzeniające się w całym świecie doprowadziły do zatrzymania rozwoju akupunktury.

Okres ten trwał niemalże od XVII wieku aż po XX wiek. Wówczas to dokonał się przełom – Chiny stały się Republiką Ludową i medycynę ludową postawiono na równi z medycyną konwencjonalną-europejską.

czy_wiesz_akupunktura

W czasach w których żyjemy, dobie cywilizacji i Internetu, akupunktura zyskała sobie wielką popularność a jej techniki są polecane przez miliony uzdrowionych pacjentów. Mało tego, diagnostyka akupunkturowa jest stosowana w coraz większym zakresie chorób, zwłaszcza w przypadkach neurochirurgicznych, przy chirurgii brzuch itp.

akupunktura_rozwoj

Bardzo cieszy fakt, że obecnie Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie określa akupunkturę jako pełnoprawną i skuteczną metodę leczniczą! Między innymi, dzięki temu, może być ona legalnie stosowana we wszystkich krajach Europy, w Ameryce czy Australii.

Obecnie najwyższy stopień rozwoju w skali Europy, osiągnęła akupunktura na Ukrainie i w Rosji. W tych krajach jest wiele Instytutów, które zajmują się wyłącznie badaniami związanymi z lecznictwem igłami.

A od kiedy mamy możliwość korzystać z zabiegów akupunktury w Polsce? Na szeroką skalę zaczęto ją stosować w latach siedemdziesiątych XX wieku. Wielką rolę w historii akupunktury w Polsce odegrali:

  • profesor dr. med. Zbigniew Garnuszewski
  • oraz dr. med. Bolesław Rutkowski

To dzięki nim w 1971 roku w Warszawie, światło dzienne „ujrzała” pierwsza w Polsce Poradnia Akupunktury. A kilka lat później, w 1979 roku ruszył pierwszy w kraju kurs dot. akupunktury,  który poprowadzili, zaproszeni do naszego kraju, słynni chińscy i koreańscy lekarze.

To może przytoczymy jeszcze kilka najistotniejszych dat, które zrewolucjonizowały lecznictwo Dalekiego Wschodu w Polsce:

  • 1972 rok – z inicjatywy dr med. Bolesława Rutkowskiego powstaje w Gliwicach Poradnia Zwalczania Bólu, która opiera się całkowicie na akupunkturze i elektroakupunkturze.

  • 1981 rok – powstaje Sekcja Refleksoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego

  • 1983 rok – wychodzi pierwszy numer czasopisma „Akupunktura Polska”

  • 1987 rok, luty – powstaje Polskie Towarzystwo Akupunktury

Akupunktura to metoda interdyscyplinarna. O tym, jak potoczą się jej dalsze losy, jak przyjmą ją kolejne pokolenia zadecyduje postawa i predyspozycje osób, które wykonują takie zabiegi.

tekst_akupunktura_2

Chcesz skorzystać z usług profesjonalnego akupunkturzysty - umów się na wizytę do Gabinetu Medycyny Tybetańsko - Mongolskiej profesor Enkhjargal Dovchin.

wizytowka_akupunktura_czarna

zobacz_tez2

 

 

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

Akupunktura - lata świetności

Akupunktura w leczeniu nerwic i depresji

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Komentarze   

+2 #12 fakcio 2012-04-01 17:39
Może i w Chinach jest to metoda bardzo popularna. W Polsce chyba jednak jest mało specjalistów w tej dziedzinie. Na studiach medycznych nie ma nawet fakultetów z tej dziedziny, a szkoda.
Cytować
+2 #11 Filip 39 lat 2012-03-06 22:26
Jest skuteczna w leczeniu chorób bo ponad miliard chińczyków ją regularnie stosuje. Chyba o wystarczy, aby też nazwać ją bezpieczną i sprawdzoną.
Cytować
+3 #10 Janowski L. 2012-02-28 22:30
Popieram akupunkturę i wierzę w jej skuteczność w leczeniu chorób.
Cytować
+1 #9 Wera 40 lat, Płońsk 2012-01-17 07:16
Opis okazał się mi pomocny przy napisaniu pracy zaliczeniowej. Dziękuję i pozdrawiam Weronika Falkowska
Cytować
+1 #8 Olaf 50 lat 2012-01-10 01:47
Na Wschodzie używa się akupunktury nawet dziś do znieczulania kobiet podczas porodu. Jest to metoda naturalna, skuteczna i o wiele bardziej bezpieczna od wkłucia centralnego. Szkoda, że w Polsce takie rzeczy nie są dostępne. Chyba chodzi o to, że lobbing farmaceutyczny na to nigdy nie pozwoli, bo dochodzy ze sprzedaży farmaceutyków by zdecydowanie zmalały... cyt. najlepiej doi się pacjent, który się boi. Niech każdy z Was pomyśli nad tym powiedzeniem.
Cytować
+1 #7 Nora 2011-04-29 16:48
Szkoda, że u nas na uniwersytetach nie uczą akupunktury - może nastawienie naukowców uległoby zmianie do tej skutecznej i przede wszystkim taniej metody leczniczej. polecam :lol:
Cytować
+1 #6 kawka 2011-04-10 13:16
Tradycyjna Medycyna ma dłużą historię niż jakikolwiek inny system medyczny. Nie była rozpowszechnian ia na Zachodzie, ponieważ nie dało się jej opatentować. Dla cywilizacji Zachodu najważniejszy jest zysk w czasie i jest regularność. W medycynie naturalnej nie da się ty opcji zagwarantować.
Cytować
+3 #5 Tomcio 2011-02-27 21:11
No jak widzimy, Chińczycy potrafili już zdziałać cuda w XX wieku :)
Cytować
+3 #4 Walercia 2011-02-27 19:27
Polecam wszystkim zapoznać się z tą metodą u Pani Profesor Enji, która naprawde potrafi zdziałać cuda :)
Cytować
+3 #3 Łukasz 2011-02-27 16:16
Naprawde profesor Enkhjargal Dovchin jest godny polecenia. Bardzo skutecznie wykonuje akupunkturę, dzięki czemu po całym zabiegu poczułem się jak nowo narodzony :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.