A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

diceNiestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaka ilość zabiegów akupunktury jest wymagana, gdyż w gruncie rzeczy zależy to od osoby, stanu jej zdrowia, dolegliwości, warunków leczenia, wieku czy wreszcie tego, jaka jest jej indywidualna reakcja na terapię.

Liczba zabiegów zawsze jest więc ustalana indywidualnie. Ponadto, powrót do zdrowia wymaga cierpliwości, a problemów które narastały w pewnym okresie czasu nie da się odsunąć natychmiast, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Ogólnie rzecz biorąc, poważne dolegliwości zdrowotne, do których należą np. choroby przewlekłe wymagają poświęcenia im więcej uwagi i częstotliwości zabiegów.

Przy tym na ostre zwichnięcia, czy inne urazy wystarczy nieraz tylko jedna sesja.


 

akupunktura

Jeśli chodzi o wiek pacjenta, oczywistym jest, że organizm osób młodszych regeneruje się szybciej, stąd szybciej wracają oni do zdrowia, jednak i w przypadku starszych osób (nawet po osiemdziesiątce) nie wyklucza się skuteczności terapii, pod warunkiem, że jest ona dostosowana do indywidualnych warunków chorego i rozciągnięta w czasie.

I choć nie zawsze można doprowadzić do całkowitego wyleczenia dolegliwości, akupunktura pozwala ustabilizować jej przebieg i zmniejszyć dokuczliwość objawów dzięki czemu nieraz można ograniczyć ilość przyjmowanych farmaceutyków.

lekcja akupunktury

Zdarza się też tak, że z pozoru „podobni do siebie” pacjenci, jeśli idzie o ich wiek czy dolegliwość, inaczej reaguję na stosowaną na nich akupunkturę – u jednych może nastąpić szybka reakcja przynosząc nagłą poprawę, inni dochodzą do zdrowia stopniowo, a zależy to od ich podatności na terapię. Stąd ostateczny efekt może być osiągnięty nieraz dopiero po kilku tygodniach od zakończenia nakłuć.

igły

Przewlekle dolegliwości, których leczenie powinno przebiegać systematycznie niekiedy po jakimś czasie wymagają powtórzenia (sesje przeprowadzać można np. raz na tydzień, bądź raz na kilka tygodni, a cała terapia może trwać nawet do kilku miesięcy). W przypadku zaburzeń, które nie mają przebiegu chronicznego efekty dają się zazwyczaj odczuć między pierwszą, a czwartą sesją akupunktury.

Nasilenie choroby często jest wynikiem zaniedbania samych pacjentów (i odwlekania wizyty u lekarza), tymczasem zawsze powinno się ją leczyć w zarodku, nie dając jej tym samym czasu na to by się rozwijała i powodowała inne dolegliwości.

Nawet, jeśli czujemy się zdrowi, stosowanie działań profilaktycznych (w tym przede wszystkim stosowanie właściwej diety i prowadzenie zdrowego trybu życia) nigdy nie zaszkodzi.

Zapożyczono zdjęcia z flickr.comakupunktura warszawa


przeczytaj_ebooka


"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin".
Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.


zobacz_tez2

Wybrane zdjęcia z gabinetu prof. Dovchin na ul. Czerniakowskiej 28A

Lokalizacja gabinetów prof. Enji

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Co to jest akupunktura? - prof. Enkhjargal Dovchin

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Komentarze   

0 #10 Bernardeta Kłoś 2016-11-12 13:54
Zgłosiłam się do profesor Enji przed tygodniem. Cierpię na chroniczne zapalenie stawów i depresję. Nie jest mi łatwo. Dotychczasowo korzystałam z różnych metod pomocy. Lekarze konwencjonalni już dawno rozczarowali mnie bo jedyną rzeczą na jakiej im zależy to moje ciężko zarobione pieniądze.

Prof Enji na pierwszej wizycie nie obiecywała cudów ale też nie mówiła nie. Zdecydowałam się na akupunkturę i ziołolecznictwo . Z dnia na dzień chodziłam na zabiegi oraz przyjmowałam mieszanki ziołowe. Już po 3 dniu odczułam, że jakoś łatwiej jest mi znosić rzeczywistość i mam mniejsze bóle migrenowe. Ból który zawsze mi towarzyszył powoli zaczął dziwnie znikać. Czuję się świetnie i dlatego postanowiłam opisać moją sytuację.

Metody profesor Enji są bardzo skuteczne, a ona przedstawia je w sposób prosty i zrozumiały dla każdego. Jestem zachwycona osobą tej lekarz. Gabinet godny polecenia.
Cytować
+5 #9 Kamila J. 2012-08-14 21:38
Chciałabym się nauczyć akupunktury. Czy są może w Polsce jakieś szkoły? Czy trzeba być lekarzem, aby wbijać igły? Czy mogą mi państwo poradzić jakąś szkołę w Polsce?
Cytować
+5 #8 Zdenka 2012-05-20 21:56
Zgadzam się z państwa stwierdzeniem. Kiedyś byłam w tym Stowarzyszeniu i rzeczywiście można było być dumnym z poziomu akupunktury tam prezentowanej. Obecnie to pozostałości i zgliszcza po tym co było. Może ktoś mądry postawi to jeszcze na nogi? Uważam, że lekarze ze Wschodu to świetna alternatywa.
Cytować
+5 #7 Zespół MT 2012-03-13 09:51
TAK, najlepiej uczyć się od najlepszych. W Polsce nie ma praktycznie ani jednej wartej do polecenia szkoły akupunktury.

Kiedyś PTA (Polskie Towarzystwo Akupunktury) prowadziło kursy dla lekarzy, ale naszym zdaniem nie można nauczyć akupunktury w pół roku (tak jak to zakładały te kursy w swoich programach). Za życia prof. Garnuszewskiego akupunktura w Polsce rozkwitła. Po jego śmierci nie ma gdzie w Polsce uczyć się rzetelnie tego fachu.
Cytować
+5 #6 Jolcia 51 z W-wy 2011-08-09 20:30
Fajne bazgroły... gdzie można się nauczyć akupunktury?... Czy trzeba jechać do Chin?
Cytować
+8 #5 rwa kulszowa 2011-04-11 17:28
Dużo słyszałem o cudownym działaniu igieł do akupunktury. Dopiero u prof. Enji dowiedziałem się i przekonałem na własnej skórze o mocy tej sztuki leczniczej. Od 3 lat borykam się ze rwą kulszową, której w żaden sposób konwencjonalnym i metodami nie byłem w stanie się pozbyć. Z dnia na dzień było coraz gorzej. Wtedy trafiłem do pani profesor Enji na ul.Czerniakowsk iej 28a w Warszawie. Tutaj przy pomocy samych zabiegów akupunktury w ilości 6 (zabiegów) bóle pleców i rwa kulszowa ustąpiła. Mimo to odbyłem 10 zaleconych zabiegów. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Pozdrawiam i polecam
Cytować
+8 #4 Ela 34 lata 2011-03-21 20:34
Z bólami kręgosłupa pożegnałam się definitywnie po 8 zabiegu akupunktury. Efekt jest trwały. Jest to skuteczna metoda lecznicza szczególnie w walce z bólem.
Cytować
+9 #3 Lenard 2011-03-12 15:26
Mi wystarczyło zaledwie 7 zabiegów akupunktury aby pozbyć się bólów pleców. Do dziś miło wspominam zabiegi. Polecam
Cytować
+10 #2 Maja 2011-02-21 12:24
ludzie często kierują się na akupunkture licząc na cuda. niesety musimy pamiętać że jest to metoda bardzo skuteczna jednak musimy jej poświęcić więcej czasu. wszystko przez to że nie jest to "cudowna" tabletka, która w rzeczywistości sówa tylko ból. akupunktura zmniejsza skutecznie nasze dolegliwości.
Cytować
+11 #1 Edzio 24 lata 2011-02-14 17:04
Standardowo wykonuje się 10 zabiegów w serii, a później robi się do 6 miesięcy przerwy między zabiegami kolejnej serii. Niektórzy lekarze robią nawet 10 zabiegów, 10 dni odpoczynku i znowu 10 zabiegów i 10 dni odpoczynku. Moim zdaniem to zbyt inwazyjna terapia. Słyszałem od pani profesor, że każdy lekarz ma swoje techniki pomagania chorym - tak więc nie znajdzie się 2 identycznie postawionych igieł.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.