A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Inne odmiany akupunktury

logo-inne-akupunktura Istnieje kilka alternatywnych wobec akupunktury. Metod, w których specjaliści nie wykorzystują igieł podczas stymulacji punktów na ciele.

Należą do nich:

Choć brak potrzeby wykorzystywania igieł brzmi zachęcająco, w gruncie rzeczy mogą się one okazać bardziej bolesne.

Ponadto, nie wszystkie punkty na ciele są wrażliwe na powyższe zabiegi, stąd w porównaniu z akupunkturą nie są one tak uniwersalne.

Współczesne osiągnięcia techniki coraz częściej i chętniej wykorzystywane są w medycynie tradycyjnej. W akupunkturze cienkie, chińskie igły zostały zastąpione laserową wiązką. Zastosowanie lasera jest bardzo bezpieczne i wygodne. Nie narusza skóry oraz tkanek, nie wywołuje również bólu. Po zabiegu nie występują powikłania towarzyszące złamaniu igły, krwiaki czy miejscowe zakażenia. Laseropunkturę można wykorzystać tam, gdzie zastosowanie tradycyjnej akupunktury jest niemożliwe – w przypadku ropnych schorzeń skóry, gdzie nakłuwanie mogłoby doprowadzić do rozprzestrzenienia zakażenia. Metoda ta może być wykorzystywana u dzieci i dorosłych bojących się nakłuwania igłami. Dodatkową zaletą laseropunktury jest czas trwania zabiegu, który jest krótki. Naświetlanie jednego punktu trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund.

andrea.pacelli

 

e-book download

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.