A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

logo-inne-akupunktura Istnieje kilka alternatywnych wobec akupunktury. Metod, w których specjaliści nie wykorzystują igieł podczas stymulacji punktów na ciele.

Należą do nich:

Choć brak potrzeby wykorzystywania igieł brzmi zachęcająco, w gruncie rzeczy mogą się one okazać bardziej bolesne.

Ponadto, nie wszystkie punkty na ciele są wrażliwe na powyższe zabiegi, stąd w porównaniu z akupunkturą nie są one tak uniwersalne.

pokrewne

Oprócz tradycyjnej chińskiej akupunktury, która praktykowana jest na całym świecie, specjaliści skłaniają się ku innym jej metodom, które coraz częściej wykorzystują nowoczesne technologie.

Do takich należy np. elektroakupunktura, którą zazwyczaj stosuje się w celu zwalczania różnego rodzaju bólów. W przeciwieństwie jednak do jej pierwotnej formy, ta odmiana terapii nie ma dojścia do wszystkich punktów i nie zawsze jest ona bezpieczna (nie powinny jej stosować np. osoby z rozrusznikiem serca).

Wobec tego stosowanie igieł okazuje się znacznie bezpieczniejsze, a ponadto zawsze doprowadza organizm do równowagi, co w przypadku elektroakupunktury i nieprawidłowego doboru biegunów niekoniecznie przyniesie korzyści dla zdrowia pacjenta.

Choć elektryczne urządzenia do akupunktury posiadają funkcję automatycznej lokalizacji punktów nacisku i wyboru właściwego ciśnienia, nie oznacza to, że każdy amator (nawet z dyplomem lekarza) może wykorzystywać je w leczeniu pacjenta.

Do tego potrzebna jest bowiem ogromna wiedza dotycząca rozmieszczenia punktów na ciele i przede wszystkim doświadczenie w jej stosowaniu.

akupunktura-inne-metody

Inne urządzenia, jak te wykorzystujące światło (lasery), czy dźwięk podobnie jak w przypadku elektroakupunktury nie są tak skuteczne jak terapia tradycyjna.

W akupunkturze laserowej nie można dobrać głębokości penetracji promienia światła w tkanki pacjenta, a co więcej odpowiednio określić energię stymulacji, co może grozić chociażby poparzeniem.

Nie jest prawdą, że wyżej wymienione metody, czy też jeszcze inne ich rodzaje, jak np. akupunktura biorezonansowa, są lepsze dla pacjentów, którzy boją się igieł, czy zanieczyszczenia.

Po pierwsze – akupunktura to nie zastrzyki, a po drugie – nie ma możliwości, by doświadczony specjalista użył w zabiegu brudnych igieł! Wobec tego nie ma powodów by lękać się zakażeń, czy potencjalnych chorób - nie ma możliwości przeniesienia materiału zakaźnego z uwagi na to, że igły są pełne.

Przy tym, są one jednorazowe, wykonuje się je na nowoczesnych maszynach z wysokogatunkowej stali, a dzięki temu, że są bardzo cienkie niemal nie powodują wrażenia ukłucia.

wizytowka-rozciaganie

przeczytaj_ebooka

 

 

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków. Pobierz na naszym portalu - cały e-book za DARMO!

zobacz_tez2

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Odczucia przy zabiegu akupunktury - prof. Enkhjargal Dovchin

Opinie pacjentów korzystających z bogactw medycyny naturalnej

Masaż w profesjonalnym Gabinecie Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej prof. Enkhjargal Dovchin

Komentarze   

+1 #10 Angelika 34l 2011-03-04 10:31
jak dla mnie akupunktura to świetna sprawa. nie ma sensu szukać innych metod jeśli ta jest bezbolesna i naprawdę skuteczna :) ja jestem bardzo zadowolona z zabiegów akupunktury u pani doktor. polecam każdemu znajomemu :)
Cytować
+2 #9 Loki 2011-02-28 09:12
Jest wiele innych odmian akupunktury. Mogliby państwo na ten temat jeszcze napisać. Poza tym artykuł oceniam bardzo fajnie. Korzystałem z masażu bańką chińską w gabinecie dr Enji i z efektów jestem bardzo zadowolony. To nie łykanie pigułek ale konkretna i ciężka praca z pacjentem. Po zejściu z leżanki czułem, że żyłem. Polecam każdemu, kto jeszcze nie spróbował.
Cytować
+3 #8 Tomcio 2011-02-27 21:18
Akupresura - korzystałem właśnie z tej metody i Pani Enji naprawdę robi to doskonale !
Cytować
+3 #7 Walercia 2011-02-27 19:15
Ja korzystałam z elektroakupunkt ury i jestem bardzo zadowolona, ponieważ nie odczuwałem żadnego bólu.
Cytować
+3 #6 Łukasz 2011-02-27 18:22
Kurcze, nie wiedziałem, że moksa może aż tak dobrze pomagać ! Na dodatek nie było jakiegokolwiek odczucia igieł, no po prostu coś pięknego !
Cytować
+3 #5 Sabina 2011-02-25 11:22
Moim zdaniem jest dobry. Nie zagłębia się w nudne szczegóły ale dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej są książki kierunkowe.

pozdrawiam Sabina

p.s ale mogliby państwo coś w tym sensie pomyśleć
Cytować
+5 #4 ZMT 2011-02-21 14:07
Cytuję PaTrYcJa 28 l:
zgadzam się z Tiną. czy pojawią się tutaj artykuły opisujące dogłębniej inne metody??


Oczywiście, systematycznie rozwijamy portal, więc proszę śledzić nowości, na pewno znajda Państwo odpowiedzi na wiele pytań, również w dziedzinie akupunktury.
Cytować
+5 #3 PaTrYcJa 28 l 2011-02-21 12:26
zgadzam się z Tiną. czy pojawią się tutaj artykuły opisujące dogłębniej inne metody??
Cytować
+5 #2 Tina 2011-02-21 08:29
Troszkę ogólnikowo podjęty artykuł. Trzeba by zagłębić się dokładnie w problematykę rodzajów akupunktury. Dla typowego "Kowalskiego" powinno jednak wystarczyć. :-*
Cytować
+5 #1 Dawidowska L. 2011-02-21 07:45
Byłam na podobnym zabiegu akupunktury. Muszę powiedzieć, że to całkowicie inny system medyczny niż znany nam obecnie. Lekarze medycyny tradycyjnej to w większości też lekarze konwencjonalni, lekarze interniści czy lekarze medycyny rodzinnej. Wielu z nich zdobywało wiedzę na różnych uniwersytetach medycznych w kraju i za granicą. Są to zdecydowanie najlepsi specjaliści w ręce których można trafić, a prym wiodą w Polsce lekarze i lekarki pochodzenia mongolskiego.

Chodziłam do pani prof. Enji zarówno na zioła jak i igły. Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Szybko, miło, sprawnie i korzystnie cenowo.

Polecam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.