A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Rodzaje akupunktury

acupuncture3

Leczenie akupunkturą opiera się na wbijaniu specjalnych, cienutkich igiełek w wybrane punkty na skórze pacjenta. Punkty te rozmieszczone są wzdłuż linii zwanych meridianami, czyli wdłuż kanałów którymi płynie energia życiowa.  Stymulację tych punktów osiąga się manipulując wbitymi w skórę igłami.

Zasady działania akupunktury opierają się na dualistycznej koncepcji wszechświata właściwej dla taoizmu (Jin i Jang) i na jego przekonaniu o fundamentalnej roli życiowej energii,  zwanej po chińsku Qi.

Obecnie w Chinach, tej starowiecznej metodzie lecznicznej, poddają się miliony pacjentów.  Stanowi  ona składową systemu religijnego zwanego taoizmem, który kładzie nacisk na życie w harmonii z kosmiczną mocą zwaną Tao.

Dla Chińczyka wyjaśnieniem fenomenu powrotu do zdrowia po terapii akupunktury jest zharmonizowanie krążenia energii Qi i zapewnienie drozności kanałom jej przepływu.

AKUPUNKTURA to bezpieczna i efektywna sztuka leczenia, której fundamenty sięgają  ponad dwóch tysiący lat. Jest stosowana w skali światowej, zarówno jako główna, jak i wspomagająca terapia wielu chorób.

         

Gabinet Medycyny Naturalnej przy ul. Czerniakowskiej 28A w Warszawie zaprasza na profesjonalne zabiegi akupunktury na ciało i akupunktury kosmetycznej.

Aby umówić się na wizytę: zadzwoń na numer 607-489-251 lub odwiedź portal www.enji.pl; www.gabinetakupunktury.warszawa.pl

Kraniopunktura jest odmianą akupunktury polegającą na nakłuwaniu długimi igłami owłosionej części głowy. Technikę w latach siedemdziesiątych opracował chiński neurolog Chiao Shun-fu.

Początkowo twórca kraniopunktury sam nakłuwał własną głowę, by skonstruować zasady leczenia. Jego pierwszą prawdziwą pacjentką była czterdziestoletnia kobieta cierpiąca na połowiczny paraliż prawej strony ciała, który powstał przez zator mózgu. Czterdzieści dni po zachorowaniu kobiety, Chiao Shun-fu wypróbował na niej nową metodę. Po nakłuciu, podczas szybkiego obracania igły, pacjentka poczuła falę ciepła w sparaliżowanej części ciała. Po usunięciu igły chora, pierwszy raz po pojawieniu się zatoru, zdołała unieść prawą rękę ponad głowę. Jednocześnie nastąpiła poprawa stanu prawej nogi, dzięki czemu pacjentka zaczęła poruszać się o własnych siłach i zdołała przejść kilka kroków.

patrick j. lynch

 

Być może już zauważyłaś, że coraz więcej gabinetów kosmetycznych wprowadza coraz to nowsze innowacje w dziedzinie odmładzania, a jedną z najpopularniejszych jest akupunktura kosmetyczna. Akupunktura kosmetyczna stosowana w celu odmłodzenia twarzy znajduje się na liście coraz większej ilości uzdrowisk oraz SPA i nie dzieje się to bez powodu. Ta na nowo odkryta, tradycyjna metoda upiększająca może poprawić nie tylko twój wygląd, ale i ogólny stan zdrowia – dać ci blask, który promienieje z głębi.

Choć akupunktura kosmetyczna jest oferowana przez studia piękności dopiero od niedawna, w rzeczywistości jest ona metodą, którą w służbie piękna stosowano już od wieków. Co więcej, skuteczność akupunktury w leczeniu różnych chorób skóry została udokumentowana przez wiele badań klinicznych. Jej efektywność zatem nie opiera się wyłącznie na zasłyszanej reklamie czy referencjach. Zanim zdecydujemy osobiście się o tym przekonać, warto poznać odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

Czy zabieg akupunktury jest porównywalny z liftingiem?

Odpowiedź jest jednoznaczna – nie. Zabieg akupunktury przede wszystkim nie pociąga za sobą konieczności użycia skalpela, zakładania szwów, wstrzykiwania kwasu i nie powoduje natychmiastowych i zauważalnych zmian w wierzchnich strukturach twarzy. Dla terminu „akupunktura kosmetyczna” można by stosować zamienne - „lifting akupunkturowy” lub „lifting akupunkturą”, jednak stworzyłyby one nierealistyczne oczekiwania w związku z efektem zabiegu. Pamiętaj, że szkód jakie dla twojej skóry przez kilka lub dziesiątki lat powodowały ekspozycja na słońce, stres, toksyny środowiskowe czy też naturalny proces starzenia się, nie można zlikwidować jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nawet w przypadku „ekspresowego” liftingu bądź usuwania zmarszczek z pomocą kwasu hialuronowego, stan skóry poprawia się dopiero wtedy gdy zejdzie opuchlizna i zaczerwienienia.

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.