A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Wskazania i przeciwwskazania

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma bezwzględnych przeciwwskazań co do stosowania akupunktury. Dlatego też zabieg ten, o ile wykonywany  przez doświadczonego w tej dziedzinie specjalistę, jest zawsze bezpieczny.

shapeimage_4Opinie według których akupunktury  nie powinno się przeprowadzać  w przypadku takich stanów pacjenta, jak: wiek powyżej 65 lat, miesiączka, ciąża, nowotwory, choroby zakaźne, ogólny ciężki stan zdrowia, czy choroby skóry NIE SĄ PRAWDZIWE !!!

Nie ma przeciwwskazań do korzystania z tradycyjnej akupunktury także w przypadku rozrusznika serca (tutaj nie powinno się wykonywać elektro – akupunktury, a choć nowoczesne rozruszniki nie powinny być naruszone przez stymulację elektryczną, większość pacjentów i ich lekarzy prawdopodobnie nie zdecydowałaby się na sprawdzian z teorii).

Badania naukowe udowodniły, że stosowanie akupunktury jest korzystne zarówno w formie zapobiegawczej jak i w leczeniu różnych dolegliwości organizmu.

Warto podkreślić, że akupunktura, tak jak i każdy inny rodzaj leczenia nie w każdym wypadku gwarantuje całkowity powrót pacjentów do zdrowia, aczkolwiek w znacznej mierze jest w stanie złagodzić objawy schorzeń i zapobiec następnym, które niejednokrotnie mogą być wynikiem tych, które już nam dokuczają.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stworzyła listę chorób i dolegliwości, w przypadku których leczenie akupunkturą przynosi sukces.

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura7

e-book download

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.