A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma bezwzględnych przeciwwskazań co do stosowania akupunktury. Dlatego też zabieg ten, o ile wykonywany  przez doświadczonego w tej dziedzinie specjalistę, jest zawsze bezpieczny.

shapeimage_4Opinie według których akupunktury  nie powinno się przeprowadzać  w przypadku takich stanów pacjenta, jak: wiek powyżej 65 lat, miesiączka, ciąża, nowotwory, choroby zakaźne, ogólny ciężki stan zdrowia, czy choroby skóry NIE SĄ PRAWDZIWE !!!

Nie ma przeciwwskazań do korzystania z tradycyjnej akupunktury także w przypadku rozrusznika serca (tutaj nie powinno się wykonywać elektro – akupunktury, a choć nowoczesne rozruszniki nie powinny być naruszone przez stymulację elektryczną, większość pacjentów i ich lekarzy prawdopodobnie nie zdecydowałaby się na sprawdzian z teorii).

Wiek pacjenta nigdy nie będzie przeciwwskazaniem, o czym powinien wiedzieć doświadczony specjalista. Powinien ona także wiedzieć, że organizm osób starszych potrzebuje więcej czasu na regenerację, stąd sesje akupunkturowe przeprowadza się u nich inaczej niż u osób w młodym wieku.

a12

Podobnie i ciąża nie jest czynnikiem wobec którego należałoby strzec się igieł – wręcz przeciwnie. Akupunktura jest znakomitą metodą, której mogą poddawać się kobiety będące w pierwszym trymestrze ciąży (łagodzi niewygodne objawy), a co więcej – może być ona stosowana podczas trwania dwóch pozostałych trymestrów.

Niejednokrotnie igły stosuje się w przypadku, gdy ciąża jest zagrożona, bądź przygotowując ciało do porodu. W razie gdy jednak nie występują komplikacje związane z ciążą, żadna forma leczenia, w tym i akupunktura, nie jest zalecana.

Organizm, jeśli jest zdrowy powinien skupiać swoje siły na podtrzymywaniu rodzącego się życia. Samoregenerację można zatem odstawić na później.

a13

Przeciwwskazaniem nie są też występujące u pacjentów guzki, czy nowotwory, jako że niektóre szkoły akupunktury wręcz zalecają tę metodę w leczeniu takich schorzeń.

Ogólny ciężki stan zdrowia pacjenta zaś leczyć należy wszelkimi sposobami, zawsze jeśli tylko istnieje nadzieja na wyleczenie – akupunktura bowiem taką nadzieję daje.

Przed zabiegiem akupunktury specjalista jest zobowiązany dokładnie zbadać pacjenta i tym samym odszukać wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na jego stan.

Może się zdarzyć, że na określoną dolegliwość pacjent przyjmuje już jakieś leki, lecz i w tym wypadku nie stanowi to przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Akupunktura może się okazać doskonałym uzupełnieniem terapii konwencjonalnych, zwiększając tym samym ich skuteczność.

relaks-aku

Gdzie mogę skorzystać z profesjonalnych zabiegów akupunktury? Polecamy gabinet profesor Enkhjargal Dovchin w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 89A, tel: 607-489-251.

przeczytaj_ebooka

Zapraszamy Państwa również do zapoznania się z bezpłatnym e-bookiem "W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu", w którym prof. Dovchin dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami.

zobacz-opinie-pacjentow2

Zobacz opinie pacjentów profesor Enkhjargal Dovchin. Pani profesor pomogła im odzyskać zdrowie. Medycyna naturalna pomaga nawet w bardzo zaawansowanych stadiach choroby. Nie czekaj, zadzwoń i umów się na wizytę, nic nie tracisz a możesz wiele zyskać.

Komentarze   

+3 #11 ewa - 48 2013-01-01 13:35
Witam Jestem z okolic Gdańska, czy jest w Gdańsku jakiś lekarz co wykonuje akupunkturę. Z góry dziękuję
Cytować
+3 #10 kiki 2012-09-23 18:52
Witam sama korzystałam z akupunktury i pomogło mi na ból żył ponieważ nie mogłam stanąć na nogi brałam serie takich zabiegów i czułam się jakoś wiele lepiej. Teraz też chciałam skorzystać z akupunktury ale ktoś kto się zna na guzkach na tarczycy aby znikły i ktoś profesjonalny zna się na tym potrzebuje bo mam bardzo mało czasu jestem z terenów powiatu gliwickiego może ktoś wie gdzie w tym kręgu są co się zajmują akupunkturą na sprawy endokrynologicz ne i ginekologiczne proszę o szybką odp.
Cytować
+4 #9 klient 2011-03-09 09:44
Mnie akupunktura i ziołolecznictwo postawiły na nogi. Wszystko miło i bez jakichkolwiek skutków ubocznych.
Na samym początku czułem lekkie zmęczenie organizmu, ale jak mówiła pani doktor to całkowicie normalne i związane z oczyszczaniem organizmu. Później czułem się już znacznie lepiej. Po 2 tygodniach po zabiegach akupunktury czułem się już świetnie. Tak jakby ktoś od nowa mnie zaprogramował.. . polecam
Cytować
+5 #8 Marlen, 30 lat 2011-03-05 03:53
Chodziłam na akupunkturę na niepłodność do gabinetu pani profesor. Na początku nie widać było efektów. Badania kiepskie jak były tak się nie zmieniały. Dopiero po miesiącu od serii zauważyłam, że jakby coś się ruszyło. Nie wiem skąd ale poszłam zrobić badania. Byłam bardzo zadowolona bo jak dotąd wszystkie wyniki były bardzo kiepskie - diagnozo bezpłodna. Po odebraniu badań rozpłakałam się. Wyniki od razu zawiozłam do mojej pani doktor aby się pochwalić. Profesor Enji odparła jedynie, tutaj więcej zależało od pani i zastosowania się do moich rad. Powinno być więcej takich lekarzy jak ta pani. Polecam
Cytować
+6 #7 Piotrek 2011-03-04 10:26
dokładnie Damian. coraz większą popularność zdobywa ten gabinet. ale to chyba świadczy jedynie o skuteczności leczenia. ja sam trafiłem tam dzięki znajomym i moje zaskoczenie było ogromne. na początku byłem sceptycznie nastawiony jednak skuteczne leczenie zmieniło moje podejście :)
Cytować
+8 #6 Damian Socha 2011-02-28 07:59
Miewam bóle kolan po szybkiej jeździe motocyklem. Jest to moje hobby i nie chcę z tego rezygnować ale od pewnego czasu bolą mnie kolana. Znajomi mówią, że to typowa choroba motocyklisty. Mówią też, że akupunktura świetnie sobie z tym radzi. Byłem u jednego akupunkturzysty w Poznaniu, ale nic nie pomogło. Dowiedziałem się o gabinecie akupunktury pani profesor Dovchin w Warszawie w czasie zlotu na Bemowie. Od razu wybrałem się z kolegą na zabieg. Niestety nie skończyło się na jednym, ale wskazane było wykonanie 8 zabiegów serii. Ból po kuracji jeszcze utrzymywał się około 1 miesiąca po czym zniknął od tak... Mam powody uzasadnione przypuszczać, że są to pozytywne skutki działania prof. Enji. Od tego czasu polecam każdemu i każdego kogo wysyłam d pani profesor mówi to samo. Nie chciałem się dzielić z Wami tymi informacjami bo dostanie się na wizytę czasami graniczy z cudem.

pozdrawiam
Damian
Cytować
+8 #5 Tomcio 2011-02-27 21:19
Sam korzystałem z akupunktury w gabinecie Pani Enji w Warszawie i oczywiście nie miałem żadnych problemów zdrowotnych. Polecam !
Cytować
+8 #4 Walercia 2011-02-27 19:13
To jest właśnie w tym wszystkim najlepsze, że nie ma żadnych skutków ubocznych stosując akupunkture, przekonałam się na swojej skórze :)
Cytować
+8 #3 Łukasz 2011-02-27 18:25
Na własnej skórze przekonałem się o tym, że akupunktura nie ma żadnych skutków ubocznych. Warto z tego skorzystać.
Cytować
+11 #2 dr Świerk 2011-02-24 09:41
Coraz więcej lekarzy medycyny konwencjonalnej docenia metody lecznicze zwane akupunkturą czyli tzw. leczenie igłami. Niestety w Polsce nie ma dobrych nauczycieli co mogliby temat wykładać na uniwersytetach medycznych i tym samym uczyć studentów.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.