A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

med-uraz

Aktywność fizyczna to nieodłączny warunek zapewniający zdrowie naszego organizmu. Mimo ogromnej złożoności i zadziwiającej siły naszego ciała, wciąż jesteśmy jednak mikrym puchem w zestawieniu z otaczającym nas wszechświatem.

Musimy zdawać sobie sprawę, że zagrożenie czycha wszędzie, czy to na ulicy, czy podczas przygotowywania obiadu w domowym zaciszu. Wypadki, niespodziewane wydarzenia, a co za tym idzie kontuzje, rany, stłuczenia, obrażenia - to może spotkać każdego z nas codziennie.

Bardzo wysoki stopień zagrożenia kontuzjami występuje u sportowców, którzy każdego dnia wykorzystują swe ciało do granic możliwości. Rozwijają tym samym mięśnie, odporność, wytrzymałość, siłę, tężyznę fizyczną, zwinność itp., ale narażają przy tym zwłaszcza układ kostno-szkieletowy, ścięgna oraz tkanki na liczne i częste urazy.

Uraz dla sportowca to poważny problem, nie może trenować, uczestniczyć w zawodach, w takich przypadkach liczy się skuteczna i szybka rehabilitacja, bo to właśnie czas jest tu sędzią który decyduje o dalszej karierze sportowca.

Choć mówi się o tym niewiele, to jednak właśnie metody medycyny naturalnej potrafią najszybciej uporać się ze skutkami urazów. Dzięki akupunkturze, zabiegom moksowania czy masażu, powrót do pełni sił przebiega szybko i sprawnie.

Wielu słynnych sportowców korzysta z usług lekarzy mongolskich, chińskich czy praktykujących lecznictwo Dalekiego Wschodu. Dzięki temu zachowują oni pełnię sił przez długie lata, wspinając się na kolejne szczeble kariery.

urazy434

Akupunktura, czyli stymulacja punktów życiowych za pomocą specjalnych igieł, to jedna z najstarszych sztuk leczenia, wywodząca się sprzed wieków z krajów Dalekiego Wschodu. Podczas urazów ciało potrzebuje wsparcia do szybszej regeneracji komórek i odbudowy uszkodzonych tkanek.

Profesjonalny akupunkturzysta wie, jakie obszary punktów na ciele stymulować, aby regeneracja przebiegała szybciej oraz aby uszkodzone partie uleczyć w 100%. 

Zazwyczaj bowiem jest tak, że nasz organizm sam dostaje sygnał, że ciało jest uszkodzone, wówczas rozpoczyna w tym miejscu produkcję  m.in. kolagenu, elastyny czy nowych komórek. Jednak zregeneruje on uszkodzone miejsce „na oślep”, pozostawiając blizny, nierówności itp. Cały proces odbudowy może trwać tygodniami, a nawet miesiącami, ponieważ wraz z czasem sygnały o pilnej regeneracji wysyłane do naszego centralnego układu nerwowego, są coraz słabsze, aż w końcu zanikają. Ale czy miejsce urazu jest wtedy wystarczająco uleczone? Niestety nie zawsze, a to najprostsza droga do kolejnego urazu.

W przypadku akupunktury nasz mózg systematycznie dostaje informacje, że w danym obszarze potrzebna jest odnowa, że stale trzeba tam dostarczać energii, aby w końcu uszkodzone tkanki same zaczęły się odżywiać i produkować energię.

gdy-bol

Seria kilkunastu zabiegów akupunktury to przeważnie terapia, która pozwala na całkowite wyleczenie pacjenta po lekkim urazie. Oczywiście natężenie i ilość zabiegów są dobierane indywidualnie do przypadku, stąd też ciężko uogólnić długość i intensywność terapii.

"Jestem siatkarką, gram zawodowo w jednej z łódzkich drużyn. Pani profesor pomogła mi szybko wrócić do zdrowia, gdy dwa miesiące przed ważnymi rozgrywkami doznałam urazu kolana. Na jednym z treningów bardzo niefortunnie upadłam wprost na moje prawe kolano. Gdyby nie terapia złożona z 14 zabiegów akupunktury oraz regularnych masaży w Gabinecie profesor Enji, nie wiem czy wróciłabym znów do uprawiania mojej pasji. 

Ta sytuacja miała miejsce 7 miesięcy temu. Mimo bardzo poważnych obrażeń i złych rokowań, wróciłam do pełni zdrowia. Lekarze medycyny alternatywnej mówili, że nie ma dla mnie już nadzieji, że nigdy nie będę mogła atakować z wyskoku, a jednak znalazł się ktoś, kto potrafił mnie wyleczyć.

Szkoda, że tak mało osób korzysta z terapii wschodnich metod leczenia. Może dzieje się tak dlatego, że my Polacy boimy się zaufać czemuś nowemu, odmiennemu, innemu, a taka właśnie jest akupunktura czy moksa. Ale też nasi rdzenni lekarze zrażają ludzi w pewien sposób do korzystania z cennej wiedzy medycyny naturalnej.

Mam nadzieję, że dzięki takim portalom jak ten, Wasza świadomość wzrośnie, drodzy rodacy. Ja jestem najlepszym przykładem, że medycyna naturalna Dalekiego Wschodu potrafi czynić cuda. Z całego serca dziękuje pani profesor"

Majka Małecka, 18 lat, Łódź.

Osoby zainteresowane profesjonalnymi zabiegami akupunktury zapraszamy do Gabinetu Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej znanej i cenionej na całym świecie profesor Enkhjargal Dovchin. Gabinet mieści się w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 28A. Zapraszamamy na terapię.

zobacz_tez2

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o akupunkturze oraz metodach leczenia medycyny Dalekiego Wschodu, zapraszamy do zapoznania się z artykułami:

Akupunktura – definicja

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Akupunktura w XX wieku

Diagnostyka przy leczeniu akupunkturą

Ile zabiegów potrzeba?

Jak działa akupunktura?

Akupunktura a choroby kobiece

Inne odmiany akupunktury

Przeciwwskazania do akupunktury

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Wskazania do zabiegu akupunktury prof. Enkhjargal Dovchin

przeczytaj_ebooka

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

"Akupunktura i życie lekarz Enkhjargal Dovchin" - naukowe wyjaśnienia działania akupunktury, filozofie leczenia.

wizytowka_akupunktura_czarna

MEDYCYNA NATURALNA DALKIEGO WSCHODU - BEZPIECZNIE, SKUTECZNIE, W ZGODZIE Z NATURĄ...

Komentarze   

+1 #13 Tomek29 2011-07-31 16:28
Po operacji kolana - ścięcie rzepki i kształtowanie plastycznym, musiałem szybko wrócić do normy. Przyjmowałem też zastrzyki przeciwzakrzepo we. W czasie rekonwalescencj i kolano strasznie mi spuchło i obawiałem się najgorszego - martwicy tkanek. Wtedy to przeczytałem artykuł o akupunkturze w leczeniu obrzęków. Bez zastanowienia wybrałem się do pani doktor Enji. Wizyta jak każda inna. Po 4 zabiegach akupunktury, dzień po dniu narośl na kolanie bardzo się zmniejszyła i stała się znośna w odczuciu i bólu. Lekarz zakładał 5 tygodni dochodzenia do siebie, a ja już po tygodniu chodziłem. Uważam, że bez akupunktury nie poszłoby to tak szybko.
Cytować
+1 #12 urazy akupunktura 2011-06-24 19:04
Miałam 10 zabiegów. Po nich odczułam zdecydowaną poprawę. Lekarze zdiagnozowali poważny problem z kolanem, ale po zastosowaniu akupunktury bóle szybko ustąpiły. Nie jest super, ale przynajmniej nie boli tak jak wcześniej. Zdecydowanie skłaniam się do tych metod.

Niektórzy pytają dlaczego akupunktura działa. Czy to oznacza, że jak profesor nie jest w stanie tego dokładnie wytłumaczyć to znaczy, że nie działa? Takie jest myślenie debilnych racjonalistów, którzy pojęcia o tych metodach nie mają, a są poplecznikami farmacji i tylko ich się słuchają. Dziwnym jest, że jak ktoś z ich rodziny zachoruje to leczy się alternatywnie bo bądź co bądź są to metody skuteczne.

Jak ktoś z Was był w Chinach czy Mongolii to zobaczyłby jakim poważaniem traktuje się tam te metody. Ludzie w to wierzą, ludzie z tego korzystają i zachowują zdrowie. Od kiedy wielka farmacja wchodzi do tych krajów ze swoimi wynalazkami chemicznymi to od razu wszyscy zaczynają chorować :-) dziwny zbieg okoliczności?

Przepraszam za wywód i mam nadzieję, ze nie zostanie skasowany
Cytować
+2 #11 Dawid Łączka 2011-06-08 11:02
Jak połączysz akupunkturę z wysiłkiem fizycznym (spotem) osiągniesz o wiele lepsze wyniki sportowe w krótszym czasie. Wielu profesjonalnych sportowców korzysta i docenia te metody. Są oni zdecydowanie lepsi od konkurencji. Metod tych jednak nikomu nie zdradzają bo wchodzi to do treningu przedstartowego .

W Lublinie chodziłem na akupunkturę, gdzie jeden zabieg kosztował mnie 80 zł. Zdecydowanie za dużo moim zdaniem.

Czy w gabinecie pani profesor Enji zabieg akupunktury to tylko 50 zł i czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszta z tym związane?

pozdrawiam
Dawid
Cytować
+4 #10 Ania22 2011-05-25 19:36
Korzystałam z usług gabinetu profesor Dovchin przed ciężkim egzaminem kondycyjnym do służb mundurowych. Ostre treningi dawały mi się we znaki. Kilka zabiegów akupunktury i masażu bardzo mi pomogły zregenerować siły. Zdałam egzaminy bez problemu.Jestem bardzo zadowolona z oferty jaką proponuje gabinet, można tu zarówno zadbać o ciało, jak i poprawić samopoczucie.

Polecam gorąco! Ja na pewno tak wrócę jeszcze nie raz i nie dwa. Pozdrawiam sympatycznego pana masażystę! Ania
Cytować
+5 #9 Tomasz F. 2011-05-25 06:19
Byłem na masażu kondycyjnym w tym gabinecie. Wróciłem jak odnowiony do domu. Wcześniej takiego masażu nigdzie nie miałem. Przede wszystkim masażyści to nie jakieś chuchra, ale konkretni faceci ok. 110 kg. Kobiety tam nie masują, ani pani profesor Enji, która jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Wiele rzeczy dowiedziałem się o swoim ciele oraz o schorzeniach, o których nawet pojęcia nie miałem. Polecam ten gabinet Tomasz
Cytować
+5 #8 Marion 2011-05-24 19:38
Ja zawsze miałem problem z ręką, a raczej łokciem prawej ręki. Lekarz kiedyś powiedział mi, że tego nie da się leczyć i tak już będzie do śmierci. Wtedy to udałem się do lekarza chińskiego z Grójca, który bardzo mi pomógł bańkami ogniowymi i ziołami. Moje bóle całkowicie zniknęły. Nie było to łatwe bo musiałem odwiedzać tego lekarza z 12 razy zanim odczułem różnicę - ale się udało. Polecam te metody i osiągnięcia medycyny chińskiej.
Cytować
+6 #7 Łucja 2011-05-24 07:49
Byłam na ból kolana. Miałam 6 zabiegów, moksę oraz zioła. Teraz jestem już po tygodniu po zabiegach, a bólu nie odczuwam. Polecam i pozdrawiam Łucja
Cytować
+7 #6 Iza F. W-wa 2011-05-23 08:16
Jestem pływaczką na AWF-ie Warszawskim. Od kiedy chodzę na zabiegi akupunktury ogólnej do pani profesor Enji - moje wyniki sportowe i wydolność organizmu polepszyły się średnio o 15 proc. Nie był to skutek natychmiastowy. Różnicę odczułam przy 6 zabiegu.

Podobne kuracje u lekarzy medycyny sportowej kosztują około 250 zł za zabieg. U pani profesor to wydatek jedynie za akupunkturę - 50 zł.

Dziękuję pani za pomoc i nie mogę doczekać się kolejnej serii zabiegów.
Cytować
+7 #5 Erni 2011-05-22 17:43
Od lat po złamaniu nogi mam bóle stawowe lewej stopy i dużeg palca tej nogi. Stosowałem już najróżniejsze terapie począwszy od masaży, a skończywczy na najnowszej chemii z apteki. Niestety nic ni dało efktu nawet w lekkiej poprawie mojego stanu. Teraz chciałbym spróbować akupunktury na bóle - czy moglibyście mi coś doradzić. Pozdrawiam i dziękuję
Cytować
+7 #4 Zespół MT 2011-05-22 12:57
Cytuję Donek T.:
Dlaczego więc ta metoda nie jest upowszechniona w polskiej służbie zdrowia? Dlaczego normalni ludzie nie mogą korzystać z dobrodziejstw tej metody leczniczej skoro jest taka skuteczna? Nie byłem, ale wydaje mi się, że jest to metoda droga.

Myślimy, że najlepsza odpowiedz to coś w tym stylu... dlaczego jeden lubi jeść jabłka, a inny gruszki.

Akupunktura jest skuteczną, tanią i w dodatku mało inwazyjną i bezpieczną metodą leczniczą pochodzącą ze Wschodu (Mongolia, Chiny, Rosja, Japonia, Korea). Jest to system medyczny, który w historii medycyny wyleczył więcej osób niż wszystkie inne systemy medyczne razem wzięte.

Każdy kto zastosował te metody jest z nich zadowolony, a nie ma nic lepszego od rekomendacji szczęśliwego i zdrowego pacjenta. Tak właśnie jest w większości przypadków u prof. Enji. Nie wszystkim się da pomóc, ale szanse są duże, aby przynajmniej ulżyć w cierpieniach. Zachęcamy do studiowania książek o akupunkturze w języku angielskim - to jedyna fachowa lektura w tym temacie.

Pozdrawiamy
Zespół MT
www.enji.pl
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.