A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

schudnij-akupunkturaSchudnięcie oraz stałe utrzymanie szczupłej sylwetki dla wielu osób często okazuje się niezwykle trudne do osiągnięcia. Wielu ludzi wypróbowało niezliczoną ilość diet, które okazywały się mniej lub bardziej skuteczne.

Często jednak powracali oni do swej dawnej wagi, bądź co gorsza, przybierali na niej jeszcze więcej. Jest to jeden z powodów, dla których coraz więcej zmagających się ze swymi kilogramami kobiet i mężczyzn decyduje się oddać w ręce specjalistów od medycyny naturalnej. Wśród nich niemałą popularnością cieszą się akupunkturzyści i ich metody.

Akupunktura jest metodą liczącą sobie ponad 5000 lat. Jest zatem znacznie starsza od terapii, które stosowane są w świecie zachodnim.

Akupunktura na odchudzanie polega na tym, o czym myśli większość ludzi wybierając ją jako formę leczenia – wbijaniu cieniutkich igieł w odpowiednie miejsca na ciele, które odpowiedzialne są za prawidłowe działanie organizmu.

Metoda ta stymuluje organizm do wydzielania endorfin – substancji, które odpowiadają za nasze dobre samopoczucie. Dzięki nim poprawia nam się humor, a nabierając apetytu na życie jednocześnie tracimy chęć do przejadania się.

Endorfiny spełniają jeszcze inne funkcje – działają relaksacyjnie i uspokajająco, przez co łatwiej przychodzi nam radzić sobie ze stresem, frustracją i lękiem.

Wszystkie te czynniki są bowiem w stanie wywołać chęć polepszenia sobie samopoczucia za pomocą jedzenia. Niestety często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie tego kontrolować i dlatego szybko przybieramy na wadze.

odchudzaj-sie-z-glowa

Oprócz wspomożenia emisji endorfin, akupunktura pomaga zrównoważyć pracę narządów odpowiedzialnych za metabolizm i przyśpieszyć go, obniża poziom złego cholesterolu oraz dodaje życiowej energii.

W przypadku osób z nadwagą specjaliści od akupunktury przed rozpoczęciem leczenia, podobnie jak w przypadku innych terapii, przeprowadzają szczegółową diagnozę. Jej celem jest przede wszystkim odkrycie fizycznych oraz psychologicznych czynników, które są powodem problemów ze schudnięciem.

Jedną z korzyści terapii odchudzającej za pomocą akupunktury jest to, że nie wywołuje ona żadnych efektów ubocznych. Będąc całkowicie naturalną nie uzależnia i jest znakomitym uzupełnieniem zdrowego stylu życia.

odchudzaj-sie-kariera

Ponadto, akupunktura oprócz tych odchudzających, posiada szereg innych korzyści pozytywnie wpływając na naszą kondycję duchową i cielesną. Na przykład, wiele osób korzystających z tej formy terapii przyznaje, że dzięki niej o wiele lepiej się wysypia, radzi sobie ze stresem i odczuwa przypływ dodatkowej energii. Dzięki temu znacznie łatwiej jest im się przekonać do uprawiania sportu i dokonania zmian żywieniowych na lepsze.

Wiemy, że aby schudnąć należy ograniczyć ilość spożywanych kalorii i zwiększyć wysiłek fizyczny.

 Jednakże jedząc mniej jednocześnie tracimy siły by ćwiczyć. Dlatego też wiele osób, drastycznie ograniczając ilość spożywanych posiłków, szybko porzuca dietę, powracając do starych nawyków i wyrządzając szkody swojemu organizmowi. Uciekanie się do skrajności – rezygnowanie z jedzenia lub przejadanie się – jest wykluczone, jeśli chcemy na trwałe stracić na wadze.

Akupunktura, której działanie pomaga ograniczyć apetyt na jedzenie, równocześnie zwiększa metabolizm, dzięki czemu nie ma potrzeby wprowadzania radykalnych zmian. Niesie to za sobą inne korzyści: nie przejadamy się dostarczając organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, nie czujemy spadku energii, a wręcz przeciwnie – przypływ nowej, którą natychmiast chcemy spożytkować.

schadow-odchudzanie

Zaletą akupunktury, jako jednej z wielu terapii oferowanych przez tradycyjny system medycyny chińskiej, jest to, że może być ona dopasowana do konkretnych potrzeb każdego pacjenta. Dlatego też, doświadczeni akupunkturzyści wiedzą, że poza punktami na ciele, które wyznaczone zostały pod kątem terapii odchudzającej, należy stymulować też inne, które wpływać będą na poprawę ogólnego stanu zdrowia człowieka.

Jeśli chodzi o konkretne punkty odpowiedzialne za utratę wagi, szczególnie skuteczne okazały się te na uszach. Ludzkie ucho zostało przez starożytnych medyków przedstawione jako mikro układ, przypominający kształtem odwrócony płód i zawierający punkty, które odnoszą się do różnych części i narządów ciała.

W trakcie leczenia punkty ucha stymulowane są przez malutkie igiełki, a wobec ich konkretnych funkcji regulują pracę jelita cienkiego, wątroby, żołądka i mózgu.

Zabieg akupunktury na odchudzanie można z powodzeniem łączyć z terapią ziołową oraz masażem. Zioła i żywność, które wybieramy podczas kuracji odchudzającej pomagają zwiększyć przemianę materii, zwiększają przepływ energii Qi przez meridiany, a także poprawiają wydalanie wody, toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Akupunktura jak też inne terapie medycyny naturalnej stanowią sprawdzone i zaawansowane metody wspomagające odchudzanie. Mogą być one stosowane samodzielnie bądź stanowić uzupełnienie innych technik, co zależy od indywidualnej decyzji pacjenta. Może się okazać, że akupunktura będzie jedyną potrzebną do tego, by osiągnął on upragnioną wagę i poczuł się zdrowiej.

wizytowka-akupunktura-odchudzajaca

zobacz_tez2

Opinie pacjentów prof. Dovchin

Cennik zabiegów akupunktury

Akupunktura jako najtańsza forma zapobiegania chorobom

Co rozumiemy pod pojęciem akupunktura?

Chcesz odzyskać zdrowie? Otwórz się na nowe metody, poznaj akupunkturę

Cennik zabiegów masażu

Podziękowania dla pani profesor za nową jakość mojego życia

przeczytaj_ebooka

 

 

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

"Akupunktura i życie lekarz Enkhjargal Dovchin" - naukowe wyjaśnienia działania akupunktury, filozofie leczenia.

Komentarze   

+2 #9 Julia41 2011-10-01 15:07
Tą metodą wspomagałam się w odchudzaniu. Polecam. U mnie 4 kg w dół w jeden miesiąc.
Cytować
+3 #8 Iza Madejska 2011-09-18 11:04
Chodziłam na zabiegi akupunktury odchudzającej, ziołolecznictwo , oraz akupresurę. Fakt to spadek masy ciała o 12 kg w przeciągu 2 miesięcy. Bardzo polecam. Wszystko bez skutków ubocznych i dużych wyrzeczeń.
Cytować
+3 #7 Filip N. 2011-09-17 17:05
Nie ma co się okłamywać. Akupunktura może pomóc przy odchudzaniu, ale na pewno nie zastąpi wysiłku fizycznego. Może pobudzać tkanki do działania, ale nie zastąpi pracy mięśnia. Pytanie czy stymulowanie pracy mięśni można zrobić przy pomocy samych igieł do akupunktury. Moim zdaniem pół na pół... a jak wy myślicie?
Cytować
+3 #6 wiki 2011-09-16 19:01
po zabiegach akupunktury zawsze dobrze się czuję. na zabiegi odchudzające nie chodziłam bo nie potrzebuję. mimo to uważam, że są to metody skuteczne.
Cytować
+3 #5 Julitka 2011-09-15 17:11
W Chinach to polecana metoda lecznicza na wiele dolegliwości. Praktyka pokazała, że oni mają rację i robią wszystko dla ludzi - pamiętajcie, że tam jest socjalizm :-)
Cytować
+4 #4 Kamila Karpińska 2011-09-14 16:53
Przy pomocy akupunktury schudłam w ciągu jednej sesji 2 kg. W przeciągu całego miesiąca i bezpośrednio po nim 3,5 kg. Uważam to za dobry wynik biorąc pod uwagę to, że nie brałam żadnych leków na odchudzanie.

pozdrawiam
Kamila
Cytować
+5 #3 Administrator4 2011-09-14 14:22
Cytuję Stefan D.:
Super artykuł. Nie korzystałem z akupunktury odchudzającej, ale teraz się wybiorę. Kiedy mogę się zapisać?


Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 607-489-251 i umówić się na wizytę:)Z uwagi na duże zainteresowanie , warto dzwonić wcześniej, by umówić się na konkretny dzień.

Pozdrawiamy:)
zespół portalu enji.pl
Cytować
+4 #2 Stefan D. 2011-09-14 14:09
Super artykuł. Nie korzystałem z akupunktury odchudzającej, ale teraz się wybiorę. Kiedy mogę się zapisać?
Cytować
+5 #1 piotr/w-wa 2011-09-14 12:16
piękna oprawa graficzna materiału!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.