A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Dzisiejszy artykuł poświęcimy szeroko pojętej relaksacji, która pomoże Ci:

- pozbyć się stresu, zwiększając Twój potencjał energetyczny który będziesz mógł wykorzystać zarówno w pracy jak i w domu,

- szybciej osiągnąć stan odprężenia po ciężkim dniu intensywnego fizycznego lub umysłowego wysiłku,

- poprawić koncentrację Twojego umysłu,

- przypieszyć pracę Twoich zmysłów zwiększając możliwości zapamiętywania, odczuwania czy logicznego myślenia niosąc jednocześnie ze sobą przyjemną satysfakcję...

relaksacja

Ostatnie badania wykazały, że wiele chorób, jak również najgroźniejsze dla naszego życia choroby serca są związane głównie z negaty­wnymi emoc­jami, takimi jak: gniew i złość, to z nimi bezpośred­nio łączy się poczu­cie stresu.

Poziom stresu przekraczający ustaloną bezpieczną normę jest przyczyną niedokr­wie­nia ciała, braku cennego, życiodajnego tlenu, które może prowadzić do groźnego dla naszego życia - zawału serca!

Ta wysoka stopa zagrożenia wywołana stresem powinna nam dać do myślenia jak wiekiego znaczenia dla naszego zdrowia nabiera w tym wypadku relaks. Kon­trola gniewu i odpowied­nie nastaw­ie­nie do codziennych trosk i problemów jest bardzo ważne dla zdrowia serca. Relaks może doskonale pomóc w radze­niu sobie ze stre­sem i włas­nymi emocjami.

Wiosna w pełni, za oknem cudowna pogoda, więc zamiast tkwić przed telewizorem czy ekranem komputera, zróbmy coś, czego na codzień nie robimy. Pozwoli nam to oderwać się od szarej rzeczywistości, od codziennych problemów. Aby wskazać Wam bardzo interesujący kierunek odpoczynku pokażemy Wam skuteczne i sprawdzone metody sprzyjające relaksacji duszy i ciała:


MIEJSCE 1 w naszym rankingu zajmuje akupunktura

Akupunktura opiera się na stymulacji punktów energetycznych na ciele człowieka, przez które można pobudzić do pracy wszystkie organy.

Organizm zyskuje dzięki temu więcej tlenu i energii do każdej komórki, przez co sprawniej funkcjonuje, zyskuje wigor i siłę potrzebną do zdrowszej egzystencji.

Dzięki zabiegom akupunktury możemy pozbyć się chorób, wszelkich dolegliwości bólowych, reumatycznych itp. Akupunktura wykorzystywana jest również przy zabiegach relaksacyjnych, taka ukierunkowana stymulacja ciała nieweluje szkodliwe skutki stresów i napięć dnia codziennego.

Badania wykazały, że 97,8% pacjentów, którzy korzystają z metod relaksacji medycyny naturalnej osiąga lepsze wyniki w pracy, ich umysł jest w stanie sprawniej funkjonować nawet w okresie przewlekłych sytuacji stresowych.

akupunktura-1

MIEJSCE 2 zajmuje yoga

Mówiąc o jodze, najczęściej nasze myśli kierumą się na asany, czyli mówiąc prostym językiem - szeroko pojęte ćwiczenia fizyczne. Kolosalna część prowadzonych dzisiaj zajęć jogi skupia się głównie na tym właśnie aspekcie - kontrolowanej aktywności ciała.

Na zachodzie pod pojęciem yogi rozumiemy właśnie formę gimnastyki, która łagodzi bóle pleców, wycisza umysł, uspokaja duszę, pozwala sercu uregulować swój rytm i poczuć siłę oraz melodię własnej wewnętrznej energii.

Yoga to zatem swego rodzaju kuracja pozwalająca na rozwój osobisty, rozwój duchowo-fizyczny.

Choć yogę stawiamy na równi z ćwiczeniami rozciągającymi, niczym z taką formą stretchingu lub jakimś innym treningiem zwinności, to mało kto wie, jak jest to niezwykle skuteczna kuracja pracy z umysłem! Bo towarzyszący yodze bogaty zakres ruchów w stawach jest jakby "skutkiem ubocznym“ tej praktyki.

Moi drodzy praktykując jogę uczymy się używać umysłu w sposób świadomy, uczymy się wywierać za jego pomocą zamierzony wpływ na nasze ciało i uczymy się jak ukształtować w sobie konstruktywne postrzeganie otoczenia.

Efekty tej praktyki, tej naszej nauki odczuwane są zarówno w ciele fizycznym, jak i stanie duchowym - psychicznym, osiagamy je bez męczącego treningu czy żelaznej konsekwencji.

Po pewnym czasie poddawania się ćwiczeniom yogi zauważymy że zmienia się nasza percepcja rzeczywistości, zmienia się postrzeganie samych siebie, naszych obowiązków i porządku panującego w otaczającym nas świecie.

yoga-2

NA MIEJSCU 3 uplasował się masaż

Od dawien dawna masaż zanany jest jako cenna metoda relaksacji. Do tej pory powstało bardzo wiele rodzajów masażu, dzięki którym możemy rozluźnić nasze napięte mięśnie na wiele sposobów. Mamy zatem masaż:

klasyczny relaksacyjny
odchudzający sportowy
izometryczny kontralateralny
limfatyczny zdrowotny
różnych partii ciała, shiatsu
masaż bańką chińską wodny
segmentarny punktowy
tybetański, tajski kosmetyczny
masaż ma uri ajurwedyjski
antycellulitowy ujędrniający biust
lomi lomi
jednostek chorobowych kręgosłupa i karku
twarzy i dekoltu
rehabilitacyjny
chiński
TUI NA

Zalet masażu jest bardzo wiele: zmiejsza on dolegliwości bólowe przy zmianach reumatycznych, menstruacji czy migrenach, wywiera zbawienny wpływ na układ kostny, odżywia i dotlenia mieśnie, przypiesza krążenie krwi i limfy, ujędrnia skórę, reguluje pracę układu odpornościowego, leczy alergie, depresje i problemy psychiczne.

Dzięki masażom chory uzyskuje siły witalne i chęć do życia.

masaz-3

MIEJSCE 4 to nieoceniona ziołoterapia

Z czystym sumieniem możemy przyznać, że ziołolecznictwo tworzy już wielki, oddzielny dział medycyny, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ludzie odkrywają, że wszystko czego potrzebują oferuje nam natura.

Farmaceutyki z aptek niosą za sobą szereg skutków ubocznych, podczas gdy zioła zebrane z ogrodów natury chronią nasze zdrowie i są w 100% bezpieczne. Zioła mają szeroki wachlarz zastosowań, stąd też ich ogromna popularność w świecie leków.

Spotykamy się z nimi w aromaterapii, kosmetologii, gastronomii, w kuchni towarzyszą nam pod postacią przypraw a w medycynie przyjmujemy je jako leki. Już od zarania dziejów, odkąd wykształcił się człowiek rozumny, zioła królowały jako najlepsze lekarstwo w wielu schorzeniach.

Zioła stosowane są zarówno w profilaktyce, zapobieganiu, wzmacnianiu - jak również w leczeniu schorzeń. Różne źródła podają jakoby na całym świecie istniało conajmniej dwadzieścia tysięcy różnych rodzajów ziół, które są wykorzystywane przede wszystkim w celach medycznych.

ziola-4

MIEJSCE 5 to po prostu stary, niezawodny spacer

Zalety zwykłego spaceru są nie do przecenienia. Spacerować może każdy, mały czy duży, stary czy młody.  Jest to forma ruchu całkowicie naturalna dla naszego organizmu, a więc na pewno nie obciąża ona naszych stawów nadmiernie.

Spacerować możemy bez żadnego przygotowania, ta forma ruchu nie ma żadnych przeciwwskazań i nie wymaga drogiego sprzętu czy odpowiedneigo miejsca. Wystarczy założyć na nogi wygodne buty a na twarz szczery uśmiech i w drogę.

Idziemy swoim tempem, podziwiając przy tym krajobraz, słuchając dźwięków przyrody czy obserwując okolicę. Można też na nasz spacer zabrać kijki, podpierając się nimi przy wędrówce uaktywnimy więcej mięśni, spalimy więcej kalorii i pobudzimy do pracy większe partie naszego ciała.

Czy wiecie, że taki wolny spacerek nie tylko nas odpręży ale pozwoli spalić 200 kcal w ciągu godziny, zaś szybki spacer wykrzesa z nas aż 300 kalorii/godz. To dużo, gdyż porównując spacer do godzinnej forsownej gimnastyki ilość spalanej energii jest porównywalna (ok. 290 kalorii godzina ćwiczeń).

spacer-5

 

A jakie sposoby na relaks mają nasi czytelnicy? Oto niektóre z nich. Zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi sposobami na stres, depresję, zmęczenie i chandrę:

sposob1

ocena-4

wizytowka-relaksacja


zobacz-tez-inne

Sposoby łączenia leków chińskich i mongolsko-tybetańskich

Leczenie ziołami okiem historii

Moc drzemiąca w naturze

Cennik zabiegów akupunktury

Akupunktura w XX wieku

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Masaż w profesjonalnym Gabinecie Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej prof. Enkhjargal Dovchin

Cennik zabiegów masażu

Kiedy należy zastosować zabiegi masażu?

Masaż - najczęściej zadawane pytania

 

pobierz-darmowe-ebooki

 Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

"Akupunktura i życie lekarz Enkhjargal Dovchin" - naukowe wyjaśnienia działania akupunktury, filozofie leczenia.

 

ziola-oferta-sklepu

Herbatka: Chinese Hypertension-Reducing Tea

GINSENG ROYAL JELLY - tu dowiesz się gdzie zakupić najwyższej jakości "korzeń życia"

Preparat ziołowy: DONG QUAI

Preparat ziołowy: Jiao Gu Lan (Gynostemma Pentaphyllum Ekstrakt)

Preparat ziołowy: Fufang Luhui Jiaonang

Preparat ziołowy: Natural Slimming Capsule

Chi Sana - detoksykujące plastry do stóp - 8 szt.

Preparat ziołowy: Chlorella 200 i Chlorella 500 tabletek

Krem: Ginseng and Royal Jelly Cream 369

Preparat ziołowy: SLIM10

leki-ulotka

Zajrzyj do sklepu: http://www.leki-wschodu.pl/


Komentarze   

0 #3 Marcin kkrt 2012-05-16 06:55
myślę, że przede wszystkim aktywny wypoczynek to podstawa. nasze ciało potrzebuje ruchu, a głowa lepiej pracuje, jeśli się "dotlenimy"
Cytować
0 #2 Julia 26 lat 2012-05-11 15:36
Ja po zabiegach akupunktury od razu lepiej funkcjonuje i lepiej też pracuję Człowiek wypoczęty jest też bardziej efektywny. Akupunktura i masaż to najlepsze formy odstresowania mojej osoby. Polecam dobry masaż i dobrą akupunkturę!
Cytować
0 #1 Eliza 2012-05-06 13:37
Faktycznie polecam usługi pani doktor. Tyle, że w Chełmie nie ma możliwości na dłuższe sesje akupunktury. Pani doktor na wyjazdach robi diagnostykę i zaleca kuracje. Niezwykle rzadko stosuje akupunkturę na ciało. Raczej na uszy ( aurikuloterapię ).

Ja dzięki ziołom od prof. Enji wyzbyłam się swędzenia skóry, które od dzieciństwa miałam. Od tego czasu z powodzeniem leczę się u niej i jestem zadowolona.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.