A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

kadr_masaz_klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuałów religijnych. Pierwsze dokładne wskazówki wykonywania masażu klasycznego, pochodzą z hinduskiej księgi mądrości Weda z 1800 roku p.n.e.

Z czasem masaż jako taki został zaniechany w rytuałach religijnych i mimo, że wszedł w zakres leczenia, oficjalnie medycyna nie zajęła się nim. W dziełach Hipokratesa, Celsusa oraz Galena, możemy odnaleźć wzmianki dotyczące faktu, iż lekarze zalecali masaż w niektórych schorzeniach. W starożytnej Grecji masaż miał szczególne znaczenie dla sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich. Masaż ów klasyczny polegał na namaszczaniu przez natłuszczanie ciała oliwą przed zawodami. W tych właśnie zabiegach można upatrywać genezy masażu klasycznego.

odprezenie_masaz
Jeśli chodzi o kraje słowiańskie (w Polsce do połowy XIV w.) wiemy, że istniały łaźnie parowe, gdzie ludzie po kąpielach poddawani byli klepaniu rózgami, w celu poprawy ukrwienia tkanek.

W okresie średniowiecza, ówcześnie panujące zasady, odrzucające cielesność człowieka jako siedlisko zła i grzechu, nie przyczyniły się do rozwoju ani nauki ani lecznictwa. Przypuszczać należy, że w związku z tym także i masaż klasyczny został porzucony i jego dalszy rozwój leżał w rękach następnych pokoleń.

O masażu klasycznym w pełnym tego słowa znaczeniu, można mówić dopiero w XVI w., kiedy to został on wskrzeszony we Francji przez znakomitego lekarza, chirurga Ambrożego Pare. Po raz pierwszy w dziejach medycyny, lekarz ten zauważył, zapisał i zaczął stosować masaż klasyczny jako oficjalną metodę leczenia.

Prawdziwy rozwój masażu leczniczego nastąpił dopiero na początku XIX w. dzięki lekarzom szwedzkim. Największe zasługi położył Per Henrik Ling, szwedzki lekarz, założyciel Centralnego Instytutu Gimnastycznego w Sztokholmie.

masaz_klasyczny1
Wtedy właśnie spod piór lekarzy wyszedł opracowany system stosowania masażu w poszczególnych chorobach i w profilaktyce. Szkołę masażu klasycznego stworzył lekarz holenderski

Johan Mezger z Amsterdamu, którego uważa się za twórcę "masażu naukowego" klasycznego. Po raz pierwszy bowiem został opracowany w osobnym dziele cały system metod masażu klasycznego oraz wskazań i przeciwwskazań opartych o doświadczenia własne oraz badania autora.

Do uczniów Mezgera należy zaliczyć Polaka, profesora Uniwersytetu w Berlinie - Izydora Zabłudowskiego. Pozostawił on po sobie duży dorobek naukowy, m.in. liczne prace naukowe dotyczące masażu klasycznego, opublikowane w językach polskim, niemieckim i rosyjskim.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z dobrodziejstw masażu klasycznego oraz innych form masażów takich jak masaż odchudzający, relaksacyjny, limfatyczny, masaż bańką chińską, moksa, akupunktura i wiele innych, zadzwoń i umów się na wizytę do:

 

Gabinetu Medycyny Naturalnej

profesor Enkhjargal Dovchin "ENJI" (dr Enji)

na ul. Czerniakowskiej 28A w Warszawie,

tel. 607-489-251

lub napisz na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


PRZYKŁADOWA CENA MASAŻU KLASYCZNEGO:

65 zł za 30 min masażu
99 zł za 60 min masażu
50 zł za sam zabieg akupunktury bez masażu

masaz_klasyczny2

Chcesz poczytać więcej o masażu? Zapraszamy do zapoznania się z artykułami:

O masażu słów kilka... 

Rodzaje masażu 

Specjaliści medycyny naturalnej i ich terapie pracy z ciałem – sztuka masażu 

Masaż segmentarny 

Bodziec w masażu segmentarnym 

Komentarze   

0 #14 Głupczyńska 2011-03-11 13:47
Masaż wykonany bardzo porządnie. Cena adekwatna do świadczonych usług. Bardzo miłe traktowanie klientów. Polecam
Cytować
+2 #13 Marzena 2011-03-01 14:08
Mi masaż również pomógł, dlatego bardzo gorąco polecam Panią Enji.
Cytować
+2 #12 Tomcio 2011-03-01 14:07
Nawet i masaż może pomóc nam w problemach z organizmem - mi tak pomogło!
Cytować
+2 #11 Walercia 2011-03-01 14:00
KKorzystałam i mogę polecić !
Cytować
+2 #10 Łukasz 2011-03-01 13:39
Jestem zadowolony z efektów tego masażu.
Cytować
+4 #9 masaż ocena 2010-09-25 21:45
Byłam na masażu w gabinecie masażu prof. Enji. Ogólnie pozwoliłam sobie na 2 godziny masażu klasycznego połączonego z elementami masażu - drenażu limfatycznego, bańki chińskiej i bańki ogniowej. Ze skutków jestem bardzo zadowolona. Ogólnie zapłaciłam 160 zł ale było bardzo fajnie. Poczułam się jak nowo narodzona i odprężona.

Masaż wykonywany profesjonalnie - jednym tempem i siłą od początku do końca.

Polecam
V.
Cytować
+6 #8 Masaż klasyczny 2010-09-21 23:47
Masaż klasyczny: Przynosi odprężenie, rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie jednocześnie pobudzając słabsze rejony umięśnienia, znakomicie wpływa na ukrwienie tkanek, przez co znacznie przyspiesza regeneracje organizmu. Doskonały masaż na rozmaite dolegliwości związane z aparatem ruchu (mięśnie, stawy). Swoim działaniem dobroczynnie wpływa na cale ciało, dzięki czemu podnosi komfort fizyczny i psychiczny.
Cytować
+5 #7 masaż ogólnie 2010-09-21 23:31
Masaż powoduje opróżnienie naczyń żylnych i chłonnych oraz zwiększa dopływ krwi tętniczej do masowanego odcinka. Przyspiesza krążenie krwi i limfy. W wyniku masaży następuje przekrwienie miejscowe co jest następstwem rozszerzenia naczyń włosowatych skóry oraz drobnych tętniczek na skutek bodźców mechanicznych. Na przyspieszenie krążenia wpływa także to iż podczas masażu wytwarzają się ciała chemiczne pochodzenia tkankowego -podobne w działaniu do histaminy – i działają rozszerzające na naczynia włosowate. Wzmożone krążenie limfy pobudza czynności wszystkich gruczołów, wzmaga przemianę materii a produkty przemiany materii zostają szybko usunięte przez przyspieszony krwiobieg. Rozszerzenie lub zwężenie naczyń skórnych ma charakter neurogenny. Decyduje ono o oddaniu lub zatrzymaniu ciepła i stanowi główny mechanizm termoregulacyjn y.
Cytować
+6 #6 masaż a tkanka 2010-09-21 23:30
Wpływ masażu na tkanki.

Tkanki z których zbudowany jest organizm różnią się między sobą budową i czynnościami. Masaż w tkance łącznej powoduje odżywienie, uplastycznienie , poprawia funkcje życiowe i zwiększa przyrost tkanki. Masaż w tkance chrzestnej powoduje lepsze odżywienie, zapobiega zwyrodnieniom i zatrzymuje już istniejące. Masaż w tkance kostnej wpływa na utrzymanie równowagi pomiędzy związkami organicznymi i nieorganicznymi oraz przyspiesza procesy kostnienia. Masaż w tkance tłuszczowej przyspiesza rozdrobnienie i usuniecie komórek tłuszczowych co prowadzi do przyspieszenia przemiany materii – czyli spalania w tkankach. Masaż w tkance siateczkowej wzmaga odporność organizmu. Masaż w tkance mięśniowej usuwa produkty przemiany materii, ułatwia krążenie produktów odżywczych, poprawia dotlenienie, jędrność, elastyczność i wytrzymałość masową tkanek.
Cytować
+6 #5 masaż a skóra 2010-09-21 23:30
Wpływ masażu na skórę.

Skóra jest barierą między organizmem a światem zewnętrznym, pokrywa cały organizm i dzięki niej pozwala kontaktować się z otoczeniem. Pod wpływem masażu skóra staje się różowa i ciepła co jest następstwem lepszego jej ukrwienia a więc i odżywienia. Masaż usuwa złuszczające się obumarłe komórki warstwy rogowej naskórka, pory się rozszerzają, otwierają się kanaliki gruczołów potowych i tym samy zwiększa się dopływ powietrza do skóry. Skóra jest bardziej uelastyczniona, lepiej dotleniona i przygotowana na lepsze i szybsze wprowadzania substancji leczniczych i odżywczych.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.