A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

sztuka-masazu1

Jeśli właśnie przetrząsasz Internet w poszukiwaniu profesjonalnego masażysty lub gabinetu, w którym specjaliści oferują szereg rodzajów masażu terapeutycznego, jesteś we właściwym miejscu!

Dzięki wiedzy i doświadczeniu wiemy, jakie techniki masażu są najlepsze dla naszych klientów. Wszystkie one posiadają właściwości zdrowotne. Dowiedz się więcej na temat metod, by wybrać dla siebie tę najbardziej odpowiednią.

Na temat zalet, jakie niesie ze sobą sztuka masażu można by mówić wiele. Niezależnie jednak od stosowanej metody, każdy masaż wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Poprawia krążenie krwi i limfy, dotlenia i tym samym odżywia komórki ciała, łagodzi ból i napięcie mięśni oraz pozytywnie wpływa na regenerację całego organizmu.

Rodzaj masażu dopasowujemy indywidualnie, a intensywność jak i technika mogą zmieniać się z wizyty na wizytę, co uzależnione jest od określonych potrzeb w danym czasie. Już przed pierwszą sesją oferujemy szczegółową konsultację, by zapewnić że obrana technika jest dla ciebie najlepszą formą terapii.

masaz-enji8

 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest formą bezpośredniej pracy z ciałem, w której stosuje się tradycyjne techniki masowania, takie jak: rozcieranie, głaskanie, oklepywanie, uciskanie. Dla zapewnienia komfortu, podczas sesji specjaliści stosują różne środki, takie jak olejki eteryczne, oliwkę, czy talk.

Masaż klasyczny doskonale wpływa na ogólne rozluźnienie i odprężenie, redukuje napięcie mięśni, a dodatkowo wpływa na lepszy wygląd skóry. W przypadku masażu ukierunkowanego na leczenie konkretnych dolegliwości, stosuje się specjalne maści i kremy o działaniu kojącym, rozgrzewającym i przeciwbólowym.

zobacz-wiecej3

 

 

MASAŻ KLASYCZNY - obejrzyj film instruktażowy

O masażu słów kilka...

Rodzaje masażu

Masaż w profesjonalnym Gabinecie Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej prof. Enkhjargal Dovchin

Cennik zabiegów masażu

masaz-enji-floral

 

Masaż relaksacyjny

Ruchy wykonywane przez masażystę podczas masażu relaksacyjnego są bardziej łagodne, powolne i rytmiczne. Dodatek pachnących olejków sprawia, że ciało staje się rozluźnione, a my odprężeni i maksymalnie zrelaksowani.

Znika też napięcie mięśniowe i bóle, które wcześniej występowały. Masaż relaksacyjny szczególnie polecany jest osobom, które z powodu stresu i szybkiego tempa życia, tracą zdolność koncentracji, cierpią na nadpobudliwość, często bywają poirytowani i w związku z tym czują się źle psychicznie i fizycznie.

Subtelność dotyku w trakcie wykonywania masażu sprawia, że ten jego rodzaj jest szczególnie przyjemny. Uspokaja duszę i ciało, jest znakomitą formą zabiegu kosmetycznego, nie tracąc przy tym swych właściwości uzdrawiających.

zobacz-wiecej3

 

 

Specjaliści medycyny naturalnej i ich terapie pracy z ciałem – sztuka masażu

Cennik zabiegów masażu

masazysta

 

Masaż sportowy

Masaż sportowy pomaga przede wszystkim pozbyć się skutków zmęczenia spowodowanych wytężoną aktywnością fizyczną.

Wykonywany po krótkim i intensywnym treningu, jak też długotrwałym, lecz stosunkowo niewielkim wysiłku, doskonale rozluźnia mięśnie, jednocześnie zapobiegając ich późniejszym uszkodzeniom.

zobacz-wiecej3

 

 

Akupuntura leczy urazy sportowe

Cennik zabiegów masażu

masaz-sportowy

 

Masaż segmentarny

Ten rodzaj masażu stosowany jest w leczeniu różnych dolegliwości związanych z naszymi wewnętrznymi narządami. Poszczególne chwyty, ich intensywność i dawkowanie są ściśle określone techniką jego wykonywania i sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia.

Masaż segmentarny jest uzupełnieniem masażu klasycznego i poleca się go osobom, które cierpią na przewlekłe choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia krążenia, zwyrodnienia stawów i kości jak też układu nerwowego.

zobacz-wiecej3

 

 

Masaż segmentarny

Bodziec w masażu segmentarnym

Dawkowanie masażu segmentarnego

Podstawy anatomiczne i fizjologiczne masażu segmentamego - cz 1

Podstawy anatomiczne i fizjologiczne masażu segmentarnego - cz 2

Cennik zabiegów masażu

masaz-leczniczy

 

Masaż tybetański

Stosowany od wieków jako metoda leczenia chorób, masaż tybetański nie powinien być wykonywany w celach czysto profilaktycznych. Wykonują go jedynie dobrze wyszkoleni specjaliści i to niemal wyłącznie u osób ciężko chorych.

Polega on na mocnym uciskaniu stóp i delikatniejszym muskaniu pozostałych części ciała, co zapewnia oczyszczenie organizmu z toksyn i przywraca wewnętrzną równowagę. Zaletą masażu tybetańskiego jest zmniejszenie wrażliwości na ból, co pozytywnie przyczynia się do leczenia schorzeń związanych z narządem ruchu.

zobacz-wiecej3

 

 

Cennik zabiegów masażu

masazysta56

 

Masaż kosmetyczny

Masaż kosmetyczny, oprócz właściwości zdrowotnych posiada także te upiększające. Jego dotleniające działanie bardzo korzystnie wpływa na skórę twarzy, szyi, jak i całego ciała skutecznie wspomagając redukcję cellulitu.

Podczas sesji martwy naskórek złuszcza się, a organizm oczyszcza ze zbędnych produktów przemiany materii. W efekcie skóra staje się gładsza i jędrniejsza, a po ok. 10 zabiegach zauważa się nawet zanik drobnych zmarszczek na twarzy.

zobacz-wiecej3

 

 

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Akupunktura a uroda - profesor Enkhjargal Dovchin

Dlaczego akupunktura kosmetyczna jest lepsza od botoksu

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ I JEGO ZASTOSOWANIE W TERAPII PRACY Z CIAŁEM

Cennik zabiegów masażu

masaz-relaksujacy

 

Masaż Shiatsu

Podczas wykonywania masażu Shiatsu, masażysta korzysta z różnych technik uciskając ciało palcami jak i całymi dłońmi. Cel takich zabiegów jest porównywalny do akupunktury – chodzi o wzmożenie przepływu energii przez meridiany i w rezultacie odzyskanie w nich równowagi.

Shiatsu może być stosowany zarówno profilaktycznie jak i w stanach chorobowych. Skutecznie przyczynia się do odzyskania i utrzymania zdrowia, jak i nade wszystko głęboko relaksuje. Oprócz tego poprawia samopoczucie, zdolność koncentracji i działanie układu odpornościowego.

zobacz-wiecej3

 

 

Cennik zabiegów masażu

amasaz-shiatsu

 

Masaż Ajurwedyjski

Masaż Ajurwedyjski jest połączeniem masażu klasycznego oraz akupresury, a jego celem jest wspomożenie przepływu energii wewnątrz organizmu. Zapewnia to odpowiednia stymulacja punktów akupresurowych na ciele, które według filozofii Ajurwedy łączą się z kanałami zwanymi nadis.

zobacz-wiecej3

 

 

Masaż ajurwedyjski

Ból kręgosłupa – terapia masażem leczniczym u doktor Enji

Dieta Ajurwedyjska

Cennik zabiegów masażu

masaz-ajurwedyjski

 

Masaż odchudzający

Celem masażu odchudzającego jest rozbicie tkanki tłuszczowej, wspomożenie przemiany materii oraz usunięcie toksyn z organizmu, co zapewnione jest dzięki stosunkowo silnym uciskom wykonywanym przez masażystę. Podczas sesji wykorzystuje się kremy na bazie substancji roślinnych, które stymulują metabolizm komórek oraz usuwają z organizmu nadmiar wody.

zobacz-wiecej3

 

 

Podziękowania dla pani profesor za nową jakość mojego życia

Akupunktura i masaż pomagają w odchudzaniu

Igły pomogły mi schudnąć 10 kg

Jak skutecznie i zdrowo schudnąć?

Zioła tradycyjnej medycyny sprzyjające szczupłej sylwetce

Wiosenne zdrowe odchudzanie

Cennik zabiegów masażu

masaz-odchudzajacy

 

Hawajski masaż świątynny

Zwany też masażem Lomi-Lomi Nui, hawajski masaż świątynny służy nie tylko ogólnemu odprężeniu, ale też oczyszczeniu i wzmocnieniu organizmu. Nie bez powodu zyskał też sobie taką nazwę – dawniej uznawano go za formę rytuału, łączono z modlitwą i innymi zabiegami, zaś określenie Nui odnoszono do jego ważności i niepowtarzalności.

Znany ze swych właściwości relaksacyjnych jest znakomitym sposobem aby zapomnieć o stresie, jaki towarzyszy nam w ciągu dnia – dodaje energii i jest lekarstwem na stany depresyjne.

zobacz-wiecej3

 

 

Cennik zabiegów masażu

hawajski-masaz

 

Masaż stóp

Masując stopy możemy przywrócić zdrowie poszczególnym narządom naszego ciała. Masaż stóp przyczynia się do odblokowania energii krążącej w meridianach całego ciała, jak też pomaga zlikwidować napięcia i ból w różnych jego partiach.

zobacz-wiecej3

 

 

Sposoby na zdrowe i silne nogi

Cennik zabiegów masażu

masaz-stopek

 

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż kamieniami jest niezwykle kojący i zmniejsza napięcie nerwowe. Jest to też jeden z najczęściej oferowanych przez gabinety kosmetyczne i SPA zabiegów relaksacyjnych. Łączy w sobie zalety termoterapii, akupresury oraz aromaterapii.

Podnosząc temperaturę ciała przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych wpływając na maksymalne ich dotlenienie.

zobacz-wiecej3

 

 

Cennik zabiegów masażu

masaz-kamieniami

 

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, którego celem jest oczyszczenie organizmu z zastojów limfy i wyleczenie spowodowanych nimi dolegliwości, takich jak obrzęki, krwiaki czy siniaki.

Ponieważ usuwa on zbędne produkty przemiany materii, ten rodzaj masażu można stosować jako uzupełnienie tradycyjnego masażu odchudzającego. Oprócz tego, bardzo często polecany jest on osobom po przebytych chorobach zakaźnych i terapii nowotworowej.

Z punktu widzenia naszej fizyczności, każdy rodzaj masażu znakomicie stymuluje krążenie krwi, zmniejsza napięcie mięśni, ból i stany zapalne. Aby zabieg dał pacjentowi jak najwięcej, w poszczególne terapie masażem włączać można też inne, takie jak: aromaterapia, bioterapia, refleksologia, akupresura czy termoterapia.

Odpowiednio opracowany i właściwie dobrany do określonej osoby masaż pomoże jej się zrelaksować, a co więcej, być może uświadomi istnienie dotychczas nie dostrzeżonych obszarów ciała, które były siedliskiem napięć i w związku z tym wpływały na jej złe samopoczucie.

Każda z technik masażu w dużej mierze zależy od oczekiwań pacjenta, jego formy fizycznej i duchowej. A zatem, jeśli cierpisz z powodu problemów z postawą lub układem mięśniowym najodpowiedniejszy będzie masaż sportowy.

Gdy jednak potrzebujesz uwolnienia od stresu metody holistyczne, a więc łagodniejsze, takie jak np. masaż klasyczny czy relaksacyjny wystarczą, byś czerpał maksimum z ich właściwości uzdrawiających i odprężających.

zobacz-wiecej3

 

 

Cennik zabiegów masażu

wizytowka-kwiatki

Komentarze   

+2 #4 Wiktoria32 2011-09-19 07:52
Ja też uczęszczam na masaże klasyczne do różnych gabinetów. Nie prawdą jest, że kobiety masują gorzej, ale prawdą jest, że generalnie masują lżej i mniej. Dlatego kobiety widzi się głównie przy lekkich masażach np. kosmetycznych czy limfatycznych.
Cytować
+2 #3 Sylwek 2011-09-17 19:47
Oczywiście, że masaż Ci pomoże w takich dolegliwościach . Ja polecam mężczyzn jako masażystów bo panie po prostu za mało siły mają i masaż ładnie wygląda jedynie na początku. Po 30 min panie po prostu wysiadają...
Cytować
+2 #2 Darek 2011-09-17 09:09
Cierpię od dłuższego czasu na rwę kulszową. Jest to tak denerwujący ból i uniemożliwiając y mi poruszanie się, że szkoda tłumaczyć. Czy mają państwo jakieś zioła czy zabiegi, aby rzeczywiście ulżyć mi w cierpieniach?
Cytować
+2 #1 Michał Wiśniewski 2011-09-16 18:57
Od lat chodzę na masaże do tego gabinetu. Bardzo sobie chwalę. Szkoda, że ceny masaży idą ciągle w górę - chyba wszystko przez ten kryzys... Szczególnie polecam masaż klasyczny oraz masaże segmentarne kręgosłupa. Obecnie koszt masażu to 110 zł za leczniczy oraz 130 za kondycyjny, sportowy oraz odchudzający.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.