A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

herbatka_chiska5Po powstaniu Nowych Chin rząd poświęcił wiele energii sprawie przygoto­wania personelu medycznego. Założono w całym kraju ogniwa służby zdrowia, dzięki temu ukształtowała się sieć medyczno-sanitarna w mieście i na wsi. W 1988 r. w całych Chinach działało 206 tysięcy jednostek medyczno-sanitar­nych, w których pracowało 3 miliony 724 tysiące osób i było 2 miliony 503 tysiące łóżek w szpitalach. W ostatnich latach w miarę dalszego rozwoju państ­wowych obiektów służby zdrowia rząd kładzie jeszcze większy nacisk na rozwój działalności medycznej. W wyniku tych działań w 1990 roku pracowało 156 tysięcy prywatnych lekarzy, co dało dobre wyniki w zwalczaniu chorób. Po­wstały nowoczesne kliniki i szpitale. Ogromna skuteczność i siła działania medykamentów ziołowych sprawiła powstanie nowych licznych aptek zielars­kich, z których przede wszystkim korzystają ludzie w przypadku złego samopo­czucia. Jest to jakby pierwsza pomoc zdrowotna, bo zielarze oferują prostą i skuteczną kurację w wielu lżejszych schorzeniach. Chorzy nie muszą chodzić do lekarza z dolegliwościami, które można wyleczyć w prosty sposób.

 

medycyna_chinska_wies

ROZWÓJ SŁUŻBY ZDROWIA NA WSI CHIŃSKIEJ

80% ludności chińskiej mieszka na terenach wiejskich, dlatego punkt cięż­kości pracy chińskich resortów medyczno-sanitarnych cały czas leży na wsi. Obecnie prawie wszystkie powiaty mają własne kompleksowe szpitale, stacje przeciwepidemiczne, stacje ochrony macierzyństwa i zdrowia dziecka oraz jed­nostki kontroli produkowanych lekarstw. W gminach są polikliniki, a w wios­kach — przychodnie lub punkty pomocy lekarskiej. Powstanie sieci medyczno--sanitarnych powiatowych, gminnych i wioskowych zmieniło dawny stan braku opieki lekarskiej. W chwili obecnej większość pacjentów może uzyskać pomoc lekarską na miejscu. Tylko niewielka liczba ciężko chorych zostaje przeniesiona do szpitali, gdzie leczy się choroby poważne.

chinska_medycyna_budownictwo_chinskie

 

PROFILAKTYKA I LECZENIE CHORÓW W CHINACH

W Chinach zlikwidowano w zasadzie ospę, dżumę, gorączkę powrotną, malarię, klasyczną cholerę, tyfus plamisty i inne ostre choroby zakaźne. Duży postęp osiągnięto w zwalczaniu chorób pasożytniczych, chorób regionalnych i zawodowych. Dzięki rozwinięciu działalności immunologicznej widocznie spa­dła zachorowalność na niektóre choroby, takie jak: zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego, odra, dyfteryt, koklusz, epidemiczne zapalenie mózgu B.

medycyna_chinska_zioolecznictwo2_prof_enkhjargal_dovchin

Według danych statystycznych z 1987 r. przeciętne trwanie życia ludności wzrosło z 35 lat w starych Chinach do 69 (w tym mężczyźni — 67 lat, a kobiety — 71). Przyczynami umieralności były dawniej głównie choroby pasożytnicze i zakaźne, a teraz są to choroby krwionośnych naczyń mózgowych i serca oraz złośliwe nowotwory. W chwili obecnej chińska medycyna osiągnęła pewne postępy w leczeniu tych trzech chorób, a w szczególności: raka przełyku, żołądka, wątroby i jamy nosowo-gardłowej. Skutecznie leczy się choroby sercowo-naczyniowe, takie jak: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca i apopleksja. W leczeniu raka żołądka Chiny osiągnęły przodujący poziom w świecie. Osiągnięto również wysoki poziom w oddzielnej hodowli chlamydii jaglicy, leczenia ciężkich rozległych oparzeń, replantacji odciętych kończyn, pozaciałowej hodowli komórki górnej skóry raka jamy nosowo-gardłowej i ko­mórki rombowej oraz w leczeniu raka wątroby z zastosowaniem globulin łożyskowych A, oraz nieoperacyjnego leczenia ostrych chorób brzusznych i zła­manych kości metodą połączenia chińskiej medycyny tradycyjnej z europejską.

Obecnie rząd chiński przeznacza olbrzymie środki na eksplorację ziołowego bogactwa. Dostępne na rynku chińskim preparaty i leki ziołowe są kontrolowane, reklamy zaś, sławiące ich właściwości terapeutyczne, sprawdzane pod kątem zgodności z prawdą. Rząd chiński gwarantuje stabilność rynku ziół i zapewnia bezpieczeństwo w korzystaniu z ich dobroczynnych właściwości.

enji_reklama_1_prof_enji

 


Zobacz też:

Dieta pięciu przemian w medycynie Wschodu

Najlepsze leki pochodzą wprost od natury

Leki roślinne czy leki chemiczne - co wybrać?

Mongolia - na czym polega odmienność służby zdrowia w tym kraju?

W czym objawia się skuteczność medycyny tybetańskiej?

Natura na tle współczesnej cywilizacji

Praktyczne rady podczas leczenia poszczególnych organów i układów

 

 

E-BOOK autorstwa prof. EnkhjargalDovchin:

W cztery oczy z medycyną naturalną dalekiego wschodu lek. Enkhjargal Dovchin "Enji"

Komentarze   

0 #5 Stanowski Krzysztof 2016-07-23 19:24
Bardzo dobry artykuł. Czy pani osobiście pisze te teksty czy zleca je pani komuś! Świetne materiały! BRAWO
Cytować
+7 #4 Chińskie OTC 2010-10-29 11:58
Muszę powiedzieć, że produkty należące do tak zwanej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej ( Traditional China Medicine - TCM ) należące jednocześnie do OTC ( produktów poza aptecznych są bardzo skuteczne w leczeniu większości dolegliwości. Za przemawia długi okres stosowania i badań klinicznych w Chinach opierający się na Materia Medica - chińskiej farmakopei ziołowej. Nie muszę chyba dodawać, że Chiny są największym potentatem w produkcji leków pochodzenia naturalnego.

Ja zawsze jak mogę leczę się naturalnie zamiast przyjmować potencjalnie niebezpieczną chemię zawartą w lekach chemicznych.

pozdrawiam
zwolennik medycyny tradycyjnej
Cytować
+7 #3 TCM - OTC 2010-10-29 09:30
W Stanach miliony ludzi doceniło skuteczność leków chińskich OTC. Każdy stosuje zasadę - najpierw spróbuje ziół, a później zobaczę w ostateczności czy nie zastosować leczenia syntetycznego.

W Stanach o wiele bardziej rozpowszechnion e są metody profilaktyki zdrowotnej. Ministerstwo Zdrowia USA wspiera alternatywną medycynę na takich polach jak akupunktura, akupresura, masaż - są to dziedziny terapeutyczne dotowane przez państwo. W Polsce alternatywnej pomocy nie wspiera państwo i najprawdopodobn iej nie będzie. Szkoda - tutaj traci pacjent.

pozdrawiam
obserwator
Cytować
+8 #2 Szary 2010-10-28 20:31
To, że leki ziołowe leczą to nie pozostawia chyba wątpliwości. Jest to tak oczywiste jak słońce, które codziennie wschodzi i zachodzi.

Fakt prześladowania naturalnych leków ziołowych wynika jedynie z zazdrości krajowych firm farmaceutycznyc h krajów w których dane zioła nie rosną. Alternatywą dla tak zwanej BIG PHARMY jest wtedy albo uzależnianie się od dostawców zewnętrznych i produkcja naturalnych skutecznych leków albo syntetyzowanie całości leku i produkcja preparatów całkowicie chemicznych!

Ma tutaj też wpływ to, że lek chemicznych jako innowacyjny da się opatentować, a leku ziołowego nie da się.

To taka prawda o "dobrej" farmacji w pigułce.

pozdrawiam
Szary
Cytować
+8 #1 Damian 2010-10-28 19:56
Czytałem ostatnio, że USA kradnie od Chin składy TRADYCYJNYCH LEKÓW CHIŃSKICH ponieważ sami nie są w stanie wytworzyć takich specyfików. Chiny podobno zapowiedziały odwet w sądach.

Tyle się mówi o ochronie patentowej leków, a co z ochroną patentową TRADYCYJNYCH MIESZANEK ZIOŁOWYCH.

Wydaje mi się, że inne państwa takie jak Polska też będą musiały zapłacić odszkodowania Chinom za wykradanie składów i produkcję podrabianych pseudo-polskich zamienników.

Ładnie się dzieje.... ciekawe jak to się zakończy?

pozdrawiam
Damian
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.