A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

JIAO GU LAN

( Gynostemma Pentaphyllum Ekstrakt 10:1 )

jiao-gu-lan-ekstrakt-suplement-diety

Taki jak żeńszeń, tyle że lepszy"

Suplement diety dla osób o zwiększonym wysiłku fizycznym i umysłowym


SŁOWO WSTĘPU: 

Tak zwykli mawiać o tym niezwykłym zielu Chińczycy. Co to jest korzeń żeńszenia i jak działa, wie już dziś prawdopodobnie każdy. Jest on tak popularny jak herbata czy kawa. Jiao Gu Lan (Gynostemma Phentaphyllum) zawiera saponiny -  substancje czynne, bardzo podobne do tych znajdujących się w żeńszeniu. O ile w żeńszeniu wyodrębniono 28 różnych saponin, zwanych ginsengoidami, o tyle Jiao Gu Lan posiada ich 82, a nazwano je dla odróżnienia gypenozydami. Niektóre z nich są identyczne z saponinami żeńszenia, inne przekształcają się w nie w organizmie. Większa liczba substancji czynnych - sapo­nin, może oznaczać większy wpływ na działanie poszczególnych systemów i organów wewnętrznych. Tak też jest w rzeczywistości. Stąd Chińczycy powiadają o Jiao Gu Lan:„taki jak żeńszeń, tyle że lepszy".

 

JIAO GU LAN - SILNY ADAPTOGEN:

Termin „adaptogen" został po raz pierwszy użyty przez rosyjskiego badacza Lazarewa w 1947 roku, który jednocześnie sformułował ostre kryteria jakim musi odpowiadać prawdziwe zioło adaptogeniczne:

- być nietoksyczne i absolutnie nieszkodliwe dla organizmu

- utrzymywać normalne funkcje organizmu, pomimo niekorzystnych warunków ze wnętrznych (stres etc)

- normalizować funkcje organizmu - bez względu na występujące wewnętrzne zmiany pa­tologiczne

- jego wpływ na organizm musi być niespecyficzny

Jiaogulan-ziolo-dlugowiecznosci


Jao Gu Lan spełnia powyższe kryteria, będąc silnym adaptogenem i antyoksydantem. Szacuje się, iż tylko jedna roślina na 4000 posiada właściwości adaptogeniczne.

Pierwsze wzmianki na temat Jiao Gu Lan sięgają początków dynastii Ming (1368-1644). Mieszkańcy gór, na południu Chin tradycyjnie używali Jiao Gu Lan jako napoju dodającego sił i wzmagającego witalność. W pewnej wiosce, znajdującej się w pobliżu gór Fanjing w prowincji Guizhou, zamiast tradycyjnej zielonej herbaty ludzie pili napar z dziko rosnącego tu Jiao Gu Lan. Średnia wieku mieszkańców wioski sięgała 100 lat. Stąd też wzięło się określenie „zioło długo wieczności" lub„nieśmiertelności".

 

 

JIAO GU LAN JAKO ANTYOKSYDANT

Gypenozydy - substancje aktywne Jiao Gu Lan chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Zapobiegają uszkodzeniu DNA i opóźniają fizyczny proces starzenia się organizmu i uszkodze­niom poszczególnych organów. Wspomagają leczenie miażdżycy, chorób wątroby i stanów zapalnych.

Jiao_gu_lan_chiny_prof_enji

 

JIAO GU LAN WSPOMAGA NORMALIZACJĘ CIŚNIENIA KRWI ORAZ POZIOMU CHOLERTEROLU

Zarówno wysokie jak i niskie ciśnienie tętnicze krwi, niesie ze sobą poważne ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu. Przeprowadzone badania wykazały poprawę ciśnienia u 82% pacjentów, podczas gdy w przypadku korzenia żeń-szeń poprawę zanotowano u 46% bada­nych. Jiao Gu Lan skutecznie przywraca równowagę pomiędzy „złym" cholesterolem (frakcja LDL) a„dobrym"(frakcja HDL), zapobiegając miażdżycy naczyń.

jiao-gu-lan-jiaogulan-zbior

 

JIAO GU LAN WSPOMAGA UKŁAD SERCOWO-NACZYNIOWY

W wyniku badania na 220 sportowcach oraz 30 zdrowych osobach nie będących sportow­cami, stwierdzono, iż gypenozydy wydatnie zwiększają sprawność mięśnia sercowego. Bez podwyższania ciśnienia i tętna zwiększyła się objętość przepompowy­wanej krwi. Wynikiem tego jest lepsze zaopatrzenie komórek w tlen oraz inne ważne składniki. Zwiększyła się odporność na wysiłek fizyczny oraz skrócił czas regeneracji organizmu. Dlatego Jiao Gu Lan polecany jest dla sportowców, ludzi aktywnych fizycznie oraz umysłowo. Po­mocny jest również przy zaburzeniach snu i trudności zasypiania.

 

 

ZASTOSOWANIE TRADYCYJNE:  

 W chińskiej medycynie ludowej Jiao Gu Lan jest stosowany w celu ogólnoustrojowego wzmocnienia i uodpornienia organizmu, do leczenia chorób górnych dróg oddechowych m.in. zapalenia oskrzeli, jak rów­nież w chorobach wątroby - chroni i oczyszcza wątrobę z toksyn.

jiao-gu-lan-ekstrakt-suplement-diety

 

 

 

DAWKOWANIE:

Zapobiegawczo - 1 kapsułka dziennie

Silny stres i napięcie - 1 kapsułka 3 razy dziennie

Rekonwalescencja po przebytych chorobach (rewitalizacja sił) - 1 kapsułka 2 razy dziennie

Inne dolegliwości - 1 kapsułka 2 razy dziennie

 

 

Natura stworzyła skuteczne i bezpieczne środki na Twoje dolegliwości.

Weź to pod uwagę, nim sięgniesz po preparaty syntetyczne, które mogą powodować skutki uboczne.

Poznaj siłę ziół, których właściwości znane są od tysięcy lat.

enji-reklamowka-czerniakowska28a-28a-gabinet-dr-prof

 

CENA:   50 zł

PŁATNOŚĆ I WYSYŁKA

 

 

Zobacz też:

Żeń szeń - Ginseng Royal Jelly 999

Żeń szeń: Panax Ginseng Extractum

Żeń szeń syberyjski: Eleutheroginseng Royal Jelly

Chi Sana - detoksykujące plastry do stóp - 8 szt.

GINSENG ROYAL JELLY - tu dowiesz się gdzie zakupić najwyższej jakości "korzeń życia"

Komentarze   

+4 #3 Krstian 2010-11-10 21:38
Nawet nie wiedziałem, że Jiao Gu Lan ma tak bogate spektrum zastosowań. Mój ojciec łyka codziennie od kilkunastu lat te tabletki. Ma obecnie 60 lat, a wygląda na 40. Chyba to co mówią o tych ziołach to prawda. Chińczycy wiedzą co jest dobre dlatego dają to swoim obywatelom.

pozdrawiam
Krystian
Cytować
+5 #2 Karina F z Wilanowa 2010-11-10 15:07
Od kiedy stosuję zioła Jiao Gu Lan to jakbym o 10 lat nagle poczuła się młodziej. Wszystko zaczęło mi łatwiej przychodzić i wolniej się męczę. Wcześniej jak w pracy kończyłam o 16 to byłam bardzo zmęczona. Teraz to co innego. Mam więcej siły i mogę ją przeznaczyć dla moich dzieci.

Dziękuję za fachową poradę ludzi z państwa portalu i gratuluję strony www.

Karina
Cytować
+7 #1 Marta Kulma 2010-11-09 16:17
Stosuję zawsze JiaoGuLan jak czuję, że mój organizm się osłabia. Aby urozmaicić kurację używam wymiennie raz żeń-szenia, a raz JiaoGuLana. Efekty są bardzo dobre. Z obserwacji widzę, że moja skóra jest zawsze w super formie - jak nastolatki. Chyba opis mówiący o ziole długowieczności jest trafny.

pozdrawiam
Marta
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.