A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

historia_cyganka

Mam na imię Karmen i z pochodzenia jestem Cyganką. Moj naród wywodzi się z terenów Indii. Od IX wieku Romowie migrują po całym świecie, trudniąc się głównie muzykowaniem, wróżbiarstwem, sztuczkami magicznymi, kowalstwem czy handlem końmi.

Moja kultura znana jest z wielkiego uwielbienia dla tańca i śpiewu. Mówią, że my Cyganie mamy taniec we krwi. Cóż, chyba jest w tym sporo racji, bo taniec tak mnie pochłonął, że stał się nie tylko moją namiętna pasją, ale również pracą.

Mój pierwszy kontrakt dostałam po wybraniu międzynarodowego konkursu tańca w Argentynie. W konkursie tym uczestniczą tancerze i choreografowie z wielu różnych krajów świata. W Ameryce Południowej konkurs Danzamerica charakteryzuje się wysokim prestiżem, doceniają go międzynarodowe organizacje związane z baletem i tańcem.

Dzięki temu udało mi się zdobyć sławę, pieniądze i koneksje. Czułam się wspaniale, ludzie mnie podziwiali a ja mogłam dawać im radość, choć na chwilę przenosić ich dusze z szarej rzeczywistości do świata magii, kolorowych strojów, zmysłowych ruchów i kojącej serce muzyki. Nie ma bardziej fascynującej pracy zawodowej ponad spełnianie swojej pasji.

Z czasem sława i ciągłe występy dały mi się we znaki. Choć byłam młoda, miałam zaledwie 26 lat, to jednak zaczęły mi dokuczać różne słabości. Byłam zdezorientowana, bolało mnie ale trudno mi było określić źródło dolegliwości. Nie wiedziałam dokładnie czy to stawy, mięśnie, czy ścięgna oraz do kogo się zwrócić o pomoc - do ortopedy, reumatologa, a może do neurologa.

Szybki i dość wyczerpujący fizycznie tryb życia zmusił mnie do zwolnienia tempa.

Musiałam zadbać o siebie, nabrać sił by sprostać treningom. Od mojego trenera usłyszałam, że najlepszym lekarstwem na moje dolegliwości jest akupunktura oraz refleksologia.

dancer2

Idąc tropem jego rady trafiłam do gabinetu Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej w Warszawie prowadzonego przez doktor Enkhjargal Dovchin, lekarkę pochodzenia mongolskiego. Na moja pierwszą umówioną wizytę spóźniałam się blisko godzinę, mimo to zostałam przyjęta z wielką wyrozumiałością i życzliwością.

Zdziwiła mnie metodyka stawiania diagnozy, bowiem pani doktor głównie rozmawiała ze mną, o moim życiu, pracy, pasjach, o rodzinie. Najbardziej zamierzchłe wydarzenia z dzieciństwa, drobne choroby - wszystko miało znaczenie. Jak się później dowiedziałam, medycyna naturalna wywodząca się z Dalekiego Wschodu, nieco odmiennie podchodzi do leczenia pacjenta. Lekarze chińscy czy mongolscy patrzą na chorobę przez pryzmat całego ciała. Jeżeli jakiś organ niedomaga, to na jego ułomność składa się zazwyczaj wiele czynników, poczynając od diety, stylu życia, wykonywanego zawodu aż po środowisko w którym przebywamy.

Pierwsza wizyta obejmowała także badanie języka, oczu a nawet pulsu na przegubach obu dłoni itp. Moje osłabienie i złe samopoczucie wynikało nie tylko z przemęczenia mięśni i stawów oraz stresu, ale również nagromadzenia dużej ilości toksyn w moim organizmie. Dzięki zabiegom akupunktury, refleksologii oraz ziołom miałam znów nabrać sił i odzyskać prawidłowe krążenie energii w ciele.

dancer

Pani doktor zaleciła mi również kurację plastrami oczyszczającymi Chi Sana, które pozwoliły mi zwalczyć zmęczenie, poprawiło się moje krążenie, przemiana materii a co najważniejsze - mój organizm pozbył sie toksyn. Takie nagromadzenie trucizn w organizmie skutkuje osłabieniami, bólami i pojawieniem się różnych chorób. Tak właśnie walczył mój organizm, dając mi sygnał, że potrzebuje pomocy.

Teraz wiem, że życie na wysokich obrotach może prowadzić do samodegradacji naszego organizmu. Należy dbać o swoje ciało, nie tylko w sensie kosmetycznym, ale również biorąc pod uwagę jego naturalne potrzeby.

Dziękuję profesor Dovchin, że pomogła mi odzyskać siłę, energię i zdrowie. Nękające mnie bóle ustapiły i znów mogę robić to co kocham - tańczyć.

gypsy_karmen

GABINET MEDYCYNY

TYBETAŃSKO-MONGOLSKIEJ

profesor ENKHJARGAL DOVCHIN "ENJI"

*AKUPUNKTURA * DIAGNOSTYKA AKUPUNKTUROWA *AKUPRESURA * MASAŻ * *ZIOŁOLECZNICTWO CHIŃSKIE *ZIOŁOLECZNICTWO TYBETAŃSKO-MONGOLSKIE * * BADANIE PULSU * OCENA STANU ZDROWIA * IRYDOLOGIA * BAŃKA CHIŃSKA * ŚWIECOWANIE USZU *

ul. Czerniakowska 28A

WARSZAWA

Gabinet czynny: od poniedziałku do piątku w godz. 9-19


telefon: 607-489-251

Zapraszamy Państwa również do zapoznania się z bezpłatnym e-bookiem "W Cztery Oczy z Medycyną Naturalną Dalekiego Wschodu", w którym prof. Dovchin dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami.

aku_ref

Komentarze   

0 #6 Klaudia 2011-01-13 19:01
każdy powinien być świadom że w naszym organizmie mogą odkładać się toksyny które będą źle wpływać na nasz organizm. medycyna naturalna zna sposoby walki z tym problemem z których ja sama korzystałam i mogę wszystkim polecić.
Cytować
0 #5 Admin12 2011-01-08 22:13
Zabiegi akupunktury kosztują od 2011 roku - 50 zł ( akupunktura na ciało lub akupunktura lecznicza ).

Zalecane jest na ogół wykonanie od 10 do kilkudziesięciu zabiegów w serii.

Prosimy o odwiedzenie zakładki akupunktura po więcej informacji.
Cytować
+1 #4 Kinia 2011-01-08 08:26
A ile kosztuje seria zabiegów akupunktury połączona z masażem stóp? :o

Moja mama ma podobne problemy ze stawami i napadającymi bólami,jej praca też silnie związana jest z ruchem i pracą nóg, praktycznie po 8 godzin dziennie non stop spędza przy taśmie fabrycznej, dlatego interesuje mnie czy taka terapia by jej pomogła ? Prosze o odpowiedź! :sigh:
Cytować
+1 #3 Andrzej - lekarz 2011-01-06 22:22
Najlepiej jest łączyć zabiegi medycyny naturalnej np: akupunkturę z masażem refleksyjnym, akupunkturę z moksą czy akupunkturę z masażami uciskowymi - daje to tzw. efekt synergii, a więc wzajemnego uzupełniania i tym samym czerpie się jak najwięcej z danej kuracji leczniczej.

Efekty w terapii pracy z ciałem są szybko widoczne. W przeciwieństwie do leków chemicznych działanie medycyny alternatywnej jest stałe, a nie czasowe. Chory organizm leczony jest w całości, a nie tylko symptomami chorobowymi danej dolegliwości.

Pozdrawiam wszystkich lekarzy medycyny naturalnej w Polsce. Andrzej
Cytować
+2 #2 Miśka 2011-01-06 10:15
Słyszałam o pozytywnym wpływie akupunktury u osób uprawiających zawodowo taniec. Jak każdy wie, zawód ten wymaga mocnych nóg i jest nierzadko związany z krytycznym zmęczeniem łydek, stóp i całych nóg. Akupunktura w swoim działaniu przeciwbólowym sprawdza się w tym wypadku znakomicie. Przed wszystkim eliminuje ból, dotlenia tkanki, zwiększa mikro-krążenie przez co wydolność i odporność na zmęczenie się też powiększa.

Medycyna konwencjonalna w tym przypadku miałaby jedynie do zaoferowania leki przeciwbólowe.

To jedynie pokazuje, że te dwa rodzaje medycyn powinny współpracować dla dobra pacjenta!

gratuluję stworzenia takiego serwisu
Cytować
+3 #1 Stasia 2011-01-03 16:34
Moja ciocia prowadzi szkołę tańca i też często korzysta z zabiegów akupunktury, są ukojeniem dla zmęczonych nóg:)

Ja ostatnio dałam sie przekonać i zakupiłam zioła na oczyszczenie organizmu oraz plastry Chi sana. Rano plasterek był cały czarny, a po kilku takich zabiegach poczułam różnicę, mogłam szybciej sie skoncentrować, nauka znacznie łatwiej wchodziła mi do glowy i zniknął trądzik , polecam!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.