A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

boli-akupunktura-pomoze

Cześć, jestem Julka, mam 34 lata i pochodzę z Warszawy. Od dziecka ciągnęło mnie do sportu, kochałam wf i chętnie brałam udział w różnego rodzaju olimpiadach i turniejach sportowych. Moja pasja do ćwiczeń sprawiła, że z aktywnością fizyczną związałam również swoje życie. Jestem instruktorką fitnnes w jednym z warszawskich klubów i od 10 lat prowadzę szkolenia oraz treningi dla różnych grup wiekowych.

Sport to zdrowie i zgadzam się z tym stwierdzeniem, jednak wzmożona aktywność fizyczna wcale zdrowia nie gwarantuje, wręcz przeciwnie. Lata nasilonej eksploatacji mojego organizmu, zaczęły dawać o sobie znać już w wieku 30 lat.. Z miesiąca na miesiąc czułam się coraz gorzej, bolał mnie kręgosłup i stawy kolanowe. W tym stanie treningi z moimi uczniami przychodziły mi coraz trudniej, stawały się męką, a nie cudownym spełnieniem jak kiedyś.

Na początku nie mogłam się pogodzić z myślą, że nie daje rady. W mojej karierze sportowej zawsze stawiałam sobie wysoko poprzeczkę i zawsze dawałam z siebie wszystko. Dlatego tak ciężko było mi teraz pogodzić się ze słabością, której niestety nie mogłam "przeskoczyć". Narastający ból kilku części ciała, głównie kręgosłupa, stawał się nie do zniesienia.

kregoslup1

Moja mama widziała, że coś jest nie tak. To ona zna mnie najlepiej i wie, kiedy dzieje się ze mną coś niedobrego. Gdy pierwszy raz oblałam sprawdzian w szkole była ze mną, gdy gimnastyczka skrzyczała mnie za to, że nie mogę "pojąć" równoważni, również wielkie wsparcie otrzymałam od mamy. W momencie, gdy moje zdrowie zaczęło się psuć, to mama pierwsza zauważyła, że cierpię w milczeniu. Nawet mój mąż nie był świadomy mojego stanu wyczerpania.

Cóż, w końcu ból nasilił się do tego stopnia, że uległam mamie i udało się  jej zaciagnąć mnie do profesonalnego lekarza, najwybitniejszej specjalistki w leczeniu bóli różnego pochodzenia - doktor Enkhjargal Dovchin (dziś już Pani profesor Dovchin).

krzyz1

Tak poznałam wspaniałą kobietę, moją lekarkę i mentorkę - doktor Enji. Już na pierwszej wizycie panowała taka otwarta atmosfera, że poczułam wielkie odprężenie psychiczne, mogłam powiedzieć Pani doktor o wszystkim: o moich obawach czy będę mogła kontynuować swoja pracę, o nasileniach bólu wieczorem i w nocy jak też o swoich problemach z nałogowym paleniem tytoniu.

Pani doktor nie miała dla mnie dobrych wieści na początek. Mój organizm był zakwaszony i pełen toksyn. Niestety nie mogło sie obejść bez całego cyklu połączonych ze sobą terapii. Dostałam zatem specjalnie przygotowaną przez Panią doktor Enji, mieszankę ziołową, która miała oczyścić mój organizm z toksyn. Dziś są już dostępne specjalne plasty oczyszczące organizm z metali ciężkich, przygotowywane na bazie różnych ziół. Można je zamówić w sklepie internetowym gabinetu Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej: http://www.leki-wschodu.pl.

Kolejnym moim krokiem do zdrowia była seria zabiegów akupunktury - 24 zabiegi. Co czwarty zabieg był połączony z moksowaniem, czyli dodatkowym nagrzewaniem różnych, wybranych punktów na moim ciele. Rezultaty przeszły moje najśmielsze oczekiwania, już po 10 zabiegach ból ustąpił, czułam jak wraca do mnie energia i witalność. Mało tego, że Pani doktor wyleczyła moje bóle kręgosłupa i stawów, to jeszcze dzięki akupunkturze rzuciłam palenie.

Zabieg antynikotynowy był dla mnie najbardziej intrygujący, do tego stopnia, że na początku nie chciałam się na niego zgodzić. Otóż Pani doktor umieściła mi bardzo małe igiełki w obu uszach, a najlepsze jest to, że przez trzy dni miałam z nimi chodzić, spać, myć się itd. Przerażająco to wszystko wyglądało, ale jak się potem okazało, moja panika była bezpodstawna, a zabieg okazał się bardzo efektywny - rzuciłam palenie papierosów.

Jestem bardzo zadowolona, mija już 2 rok od mojej terapi, a ja wciąż nie palę i czuję sie znacznie lepiej, bóle kręgosłupa ustąpiły. Nawiązuję nowe kontakty, znów spełniam się w swoim zawodzie, oczywiście pod czujnym okiem pani profesor.

 

Dziękuję!

Julia

wizytowka-maj

 

facebook-enji-lubie-to

zobacz_tez2

Cennik zabiegów akupunktury

Najczęściej zadawane pytania - akupunktura

Akupunktura w XX wieku

Gabinet prof. Enkhjargal Dovchin - akupunktura, medycyna naturalna Dalekiego Wschodu

Akupunktura – definicja

Diagnostyka przy leczeniu akupunkturą

Jak działa akupunktura?

Korzystne działanie akupunktury

Inne odmiany akupunktury

Akupunktura w leczeniu zwierząt - udokumentowane przypadki

AKUPUNKTURA - jedna ze sztuk leczenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu - obejrzyj wideo

Wskazania do zabiegu akupunktury prof. Enkhjargal Dovchin

Co to jest akupunktura? - prof. Enkhjargal Dovchin

Akupunktura - lata świetności

Komentarze   

+2 #5 Karla 2011-07-30 23:32
Na bóle pleców nie ma nic lepszego od akupunktury. Ciężko jest się na początku przekonać, ale później można się uzależnić. Ja normalnie śpię podczas zabiegów, a bólu związanego w wkłuwaniem igiełek nie odczuwam. Dobry lekarz zrobi to tak, że praktycznie nic nie poczujesz. Znaczenie ma też grubość igły. Ja polecam 0,25 na 40 mm. Leżenie z samymi igłami to pestka. Wyjmowanie igieł jest całkowicie bezbolesne.
Cytować
+2 #4 Stasiek 2011-07-03 17:50
Brałem już praktycznie wszystkie leki przeciwbólowe - bez jakiejkolwiek stałej poprawy. Od czasu kiedy zacząłem stosować akupunkturę mój stan powoli ale ciągle się poprawia. Wielu osobom wydaje się, że akupunktura boli, ale to nie prawda. Igły są cieniutkie - to nie to co zwykłe igły do pobierania krwi.
Cytować
+2 #3 Zapolska S. 2011-07-02 07:22
Od 2 lat miewam przeszywający ból w stopie. Dzięki zabiegom akupunktury na bóle udało się po 2 seriach po 10 zabiegów całkowicie wyeliminować ogniska bólu. Wcześniej było to tak, że nawet po przyjmowaniu mocnych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnyc h - sytuacja się nie polepszała.

W trakcie zabiegu akupunktury na ciało czułam szczególnie przeszywający ból w prawej nodze. Po wyjęciu igiełek ból ustępował, aby zamienić się w ukojenie i spokój. Teraz wiem co jest mi w stanie pomóc i wiem, że mogę leczyć się równie skutecznie przy pomocy metod naturalnych.
Cytować
+4 #2 Magda Scherer 2011-05-21 10:24
Akupunktura pomogła mi bardzo na bóle kręgosłupa i stawów. Nie wiedziałam. że metoda ta okaże się tak skuteczna, a do tego bezbolesna i tania. Polecam
Cytować
+4 #1 Kaśka W. 2011-05-14 10:41
Miałam podobny problem jak osoby opisanej w artykule. Też myślałam, że zachowam zdrowie przez wieczność. Byłam w błędzie. Jak przyszły potworne bóle pleców spowodowane ciężką pracą tylko zabiegi akupunktury na plecy mi pomogły. Wcześniej przyjmowałam leki przeciwzapalne i przeciwbólowe - one dawały ulgę jedynie na krótki czas. Wierzę i wiem, że akupunktura działa, a szczególnie dobrze radzi sobie z różnymi rodzajami bólu.

Polecam ten gabinet.
Kasia
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.