A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

fajkaPierwszego papierosa zapaliłem w wojsku, wtedy bardziej dla szpanu, niż przyjemności. Krztusiłem się dymem, ale okazanie słabości było równoznaczne z utraceniem szacunku w oczach kolegów.

Na początku jako "kotów" bardzo nas prześladowano. Szorowaliśmy podłogi szczoteczkami do zębów, stale podnosili nam nocne alarmy, po powrocie z których zastawaliśmy nasze pokoje zupełnie zdemolowane. Bezradność i rozpacz - takie uczucia towarzyszyły mi przez pierwsze pół roku służby.

Potem papierosy stały się dla mnie ucieczką, w pewien sposób pozwalały odreagować te nerwy, stres i przykry obowiązek. Nigdy nie chciałem iść do wojska, w domu czekała na mnie ukochana dziewczyna, kochająca rodzina i wiele planów, na których realizację trzeba było teraz poczekać.

Dwa lata służby zrobiły ze mnie nałogowego palacza. Żołdu mieliśmy co prawda niewiele, ale akurat wystarczało na fajki. Cóż, mając młodość u boku nie myślałem wtedy o swoim zdrowiu, po prostu "przepalałem" troski.

Wojsko, dwa lata wycięte z życiorysu, piekielna służba 800 km od rodzinnego domu. Nie lubię wspominać tego okresu. Cóż, przyszedł czas odejścia do cywila, ale nie wszystko zostawiłem w murach koszar. Papierosy i mój nałóg zabrałem ze sobą.

Mijały lata podczas których rozkoszowałem się dwoma paczkami fajek dziennie. Nerwy, stres, wszystko to starałem się ukoić papierosem. Gdy na świat przyszły moje dzieci, muszę przyznać, że paliłem również przy nich. Mimo, iż wielu moich kolegów w końcu kończyło z nałogiem, ja nie byłem w stanie wyobrazić sobie życia bez porannego papierosa.

palenie-zabija

Muszę przyznać, że próbowałem kilka razy choćby zmniejszyć ilość wypalanych dziennie papierosów, ale po tygodniu czy dwóch moja silna wola ustępowała miejsca nowej paczce papierosów.

Nie wiem czy opamiętanie przyszłoby do mnie kiedykolwiek, gdyby nie pewna sytuacja, która przekonała mnie do podjęcia leczenia. Otóż, pewnej nocy obudziłem się zlany potem, a w piersi czułem palący ból, który nasilał się z każdą chwilą. Wiedziałem, że coś jest nie tak z moim sercem, bo oddychanie przychodziło mi z trudem. Żonę obudziły moje jęki i przybiegła do mnie szybciutko...

Potem straciłem przytomność i obudziłem się dopiero w karetce. Przywieziono mnie na oddział i od razu trafiłem na Oddział Intensywnej Terapii. Pamiętam tę noc, to była najgorsza noc w moim życiu. Wokół mnie jęki pacjentów, przy ścianie jakaś stara babcia wołająca nieustannie swoją wnuczkę, tuż obok młody chłopak w śpiączce przywieziony po wypadku motocyklowym.

Wtedy naprawdę pojąłem wartość życia. Przez 20 lat trułem się papierosami i nie baczyłem na swoje zdrowie. W końcu ręka sprawiedliwości dopadła i mnie. To był stan przedzawałowy i omal nie przeszedłem na tamten świat.

rak1

Lekarz powiedział mi, że mam bardzo wysoki cholesterol a przyczyną tego jest nikotynizm. Nikotyna zagęszcza krew i prowadzi do zawałów serca oraz śmieci. Wiedziałem, że muszę skończyć z paleniem, bo nie żyję na tym świecie dla siebie, mam rodzinę dla której muszę żyć... dla której chcę żyć.

Po tylu latach palenia nie byłem w stanie wyjść z nałogu sam. Potrzebowałem fachowej pomocy, którą znalazłem u pani profesor Enkhjargal Dovchin. Uslugi tej lekarki doradził mi znajomy, który dzięki jej leczeniu rzucił palenie i od dwóch lat nie czuje potrzeby palenia.

Ja, całe życie zdrów jak byk, miałem brać leki rozrzedzające krew i zacząć jadać według ścisłej diety. No i oczywiście o paleniu nie było mowy.

Gdy tylko wyszedłem ze szpitala, postanowiłem zapisać się na wizytę do pani doktor Dovchin. Nie było łatwo, bo kolejka pacjentów była długa i dopiero po dwóch tygodniach znalazł się termin dla mnie.

Na pierwszą wizytę pojechałem z córką, która bardzo mnie wspierała w postanowieniu rzucenia palenia. Pani doktor Enji okazała się być bardzo sympatyczną kobietą, która wielu takich jak ja nałogowców w życiu widziała.

Gdy dowiedziałem się dokładnie na czym ma polegać moja terapia, to wstyd przyznać, ale trochę spanikowałem. Od dziecka nienawidziłem igieł, a teraz miałem być nimi kłuty i to po uszach oraz twarzy. Ale postanowienie, to postanowienie, moim światłem i siła motywacyjną była rodzina.

Choć miałem kategoryczny zakaz palenia już po szpitalu, to jednak złamałem go i nawet po pierwszym dniu zabiegu akupunktury zapaliłem papierosa.

fajek

Wtedy jeszcze mi smakował. Ale jakież było moje zdziwienie, gdy po tygodniowej kuracji myśl o papierosie przywodziła mnie o wstręt i nawet gdy ukradniem zapaliłem, to od razu musiałem go wyrzucić, bo jego zapach i smak był dla mnie nie do zniesienia.

Kuracja po prostu zadziałała, choć nawet w nią nie wierzyłem. Nie palę już od roku i 12 dni i jestem z siebie dumny. Moje wyniki się poprawiły, teraz moj cholesterol ma wartość książkową ;) Czuję różnicę, nawet w oddychaniu, nie męczą mnie wejścia pod górę, czuję się lepiej.

Odkąd igły pomogły mi rzucić palenie, często korzystam też z zabiegów akupunktury w celach poprawienia odporności organizmu i nabrania energii. Cała moja rodzina i znajomi korzystają z usług gabinetu Pani Profesor Dovchin.

Jestem szcześliwym człowiekiem i wiem, że nie zasłużyłem na tyle dobra, które mnie spotkało. Nie dbałem o swoje zdrowie, a teraz widzę jak wielki był to błąd.

Mam takie przesłanie do Was, młodzie ludzie, choć wiem, że pewnie wielu z Was uzna je za kpinę. Pewnie jeszcze kilka lat temu sam był je potraktował jako śmieszne i głupie. Ale weźcie sobie moją historię do serca, bo prędzej czy później przekonacie się na własnej skórze jak szkodliwe i zdradzieckie są papierosy. Trzeba rzucać to świństwo od razu, a jak nie dacie rady sami to z pomocą przyjdzie Wam medycyna naturalna. Szkoda zdrowia i życia, aby tracić je dla zwitka tytoniowego liścia.

PALENIE ZABIJA! i to prędzej niż Wam się wydaje.

Szanujcie swoje zdrowie! Szanujcie życie!

wizytowka-papieros

zobacz_tez2

Rzuciłam palenie dzięki akupunkturze, nie wierzycie? Ja też nie wierzyłam, a dziś nie palę

Akupunktura ukoiła mój ból kręgosłupa

Akupunktura - opinie pacjentów prof. Enkhjargal Dovchin

przeczytaj_ebooka

Pani profesor przybliża tajniki akupunktury w swoich książkach, które możecie Państwo pobrać na tej stronie za darmo w postaci e-booków:

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.

"Akupunktura i życie lekarz Enkhjargal Dovchin" - naukowe wyjaśnienia działania akupunktury, filozofie leczenia.

Komentarze   

+7 #16 Julia Lelcia 2012-03-14 01:00
Terapia u prof. Enji bardzo pomogła mi w rzuceniu palenia. Mija już rok od kiedy nie palę. To właśnie po wizycie u pani doktor zerwałam z nałogiem. Początki nie były łatwe, ale się udało. Polecam
Cytować
+7 #15 Karol Lewandowski 2012-02-28 11:30
Spróbowałem za namową koleżanki z pracy. Mija już 2 miesiąc od kiedy nie palę. Kurację rozpoczęłem od wywiadu z panią doktor oraz od igiełek na uszy. Z braku czasu nie mogłem poddać się całej kuracji, ale i tak jak w moim przypadku się udało. Początek nie był wcale taki łatwy. Sięgałem jeszcze niekiedy po papieroska. Nie smakowały jednak tak jak wcześniej. Uparłem się i jakoś nie wiem jak, ale się udało. Czuję się znacznie lepiej. Dziękuję za poświęcony czas oraz rady. Pozdrawiam
Cytować
+9 #14 Zespół MT 2012-02-27 00:40
Prosimy mieć na uwadze zmianę cen usług akupunktury w roku 2012. Prosimy wejdź na stronę cennika zabiegów akupunktury dostępnego z menu po lewej stronie. Dziękujemy Zespół MT :lol:
Cytować
+9 #13 Erni 2011-09-10 19:49
W necie natknąłem się na artykuły, że podobno palenie jest pomocne dla kobiet w ciąży. Czy macie do tego jakiś komentarz?
Cytować
+11 #12 Piotrek Kołodziej 2011-08-09 08:34
Na pewno lepsze to niż jakis elektroniczny papieros hehe
Cytować
+11 #11 Admin12 2011-07-03 15:12
ZABIEGI AKUPUNKTURY ANTYNIKOTYNOWEJ

WYMAGANIA:
- zdecydowanie, że chcę rzucić palenie już dziś
- 5 dni w których to poddam się zabiegom akupunktury na ciało oraz aurikuloterapii
- 4 godziny nie palenia przed pierwszą wizytą

WYGLĄD ZABIEGÓW:
Pierwsze to wizyta u pani doktor Enji (koszt 60 zł), później kwalifikacja do zabiegów akupunktury i akupunktury na uszy, później same zabiegi.

W trakcie KURACJI ANTY-NIKOTYNOWEJ:
- wykonywane będą zabiegi na ciało oraz zmieniane ustawienie igiełek w uszach.

CZAS TRWANIA AKUPUNKTURY:
- na ciało (ok.30min)
- na uszy (igły pozostają w uszach przez całą kurację zrywania z nałogiem)

CZAS TRWANIA KURACJI:
- od 3 do 5 dni standardowo
- w wyjątkowych sytuacjach do 14 dni

KOSZTA AKUPUNKTURY ANTYNIKOTYNOWEJ:
- zabieg na ciało (50zł)
- zabieg na uszy (70 zł)

ILOŚĆ WYMAGANYCH ZABIEGÓW:
- ustalane indywidualnie do pacjenta i długości uzależnienia od papierosów ale nie krócej niż 3 i nie dłużej niż 14 dni

OSOBA WYKONUJĄCA AKUPUNKTURĘ:
- pani profesor Enji osobiście
Cytować
+10 #10 Marek Perzyna 2011-07-03 15:05
Chciałbym się wybrać na zabieg akupunktury anty nikotynowej. Czy zerwanie z nałogiem następuje już po pierwszej akupunkturze, czy trzeba wykonać więcej zabiegów?
Cytować
+9 #9 Renatka 2011-07-01 21:08
Można rzucić palenie przy pomocy akupunktury. Sama nie palę, ale moja koleżanka właśnie u prof. Enji zerwała z nałogiem nikotynowym. Nie było łatwo, ale się udało. Teraz widzi same korzyści z tej świadomej decyzji.
Cytować
+11 #8 Patryk 2011-07-01 13:51
Fajki i alkohol wybiły więcej istnień niż wszystkie narkotyki razem wzięte. Tak, samo głównym powodem większości zgonów jest nadciśnienie, które powodują najbardziej te dwa nałogi wymienione wcześniej.
Cytować
+11 #7 Olek 2011-07-01 11:02
Mnie dziwi następujący fakt bardzo. Dlaczego papierosy i alkohol są w powszechnej sprzedaży i może je kupić nawet i dziecko - natomiast zioła są powoli zakazywane i dostęp do nich jest utrudniony...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.